افزونه جلالی را نصب کنید. 21 شوال 1443 Sunday, 22 May , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تضعیف فعالیت در بازار فولاد تخت ترکیه

شناسه : 65887 25 اردیبهشت 1401 - 16:00 منبع : متال بولتن
با توجه به عدم قطعیت قیمت و افت قیمت در بازار فولاد تخت ترکیه، فعالان بازار از خرید در بازار ترکیه خودداری کردند و منتظر ثبات قیمت ها شدند.
تضعیف فعالیت در بازار فولاد تخت ترکیه
پ
پ

با توجه به عدم قطعیت قیمت و افت قیمت در بازار فولاد تخت ترکیه، فعالان بازار از خرید در بازار ترکیه خودداری کردند و منتظر ثبات قیمت ها شدند.

* تغییرات قیمت فولاد تخت ترکیه

به گزارش آرتان پرس، در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ می) خرید در بازار فولاد تخت ترکیه به دلیل افت شدید قیمت ها و عدم اطمینان نسبت به جهت قیمت ها در آینده بسیار ضعیف بوده است.

یکی از مدیران یک شرکت تولید کننده محصولات فولادی مستقر در ترکیه گفت:

مشکل بخش فولاد ترکیه رکود تورمی می باشد. نرخ تورم در ترکیه به شدت در حال افزایش است و همه در خرید کردن مردد هستند.

بر اساس گزارش موسسه آمار ترکیه (TÜIK)، شاخص قیمت مصرف کننده در ترکیه در ماه آوریل نسبت به سال قبل ۶۹.۹۷ درصد افزایش یافته است.

به نقل از متال بولتن، با وجود تورم بالا قیمت فولاد در ترکیه در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ ماه می) رو به کاهش بوده است. این به این دلیل است که قیمت ها عمدتاً به دلار آمریکا در ترکیه اعلام می شود، در حالی که پرداخت ها به لیر ترکیه انجام می گردد.

منابع خبری گزارش دادند تولید کنندگان کویل نورد گرم فولادی ترکیه همچنان در حال دریافت سفارشات برای تولید در ماه جولای در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ ماه می) بودند.

فعالان بازار اعلام کردند به دلیل تضعیف بازارهای جهانی و کاهش خرید مصرف کننده نهایی در سطح محلی، انتظار نمی رود تقاضا به زودی بهبود یابد.

قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20 مخلوط) صادراتی از چین به ترکیه در روز جمعه (۱۳ می) در محدوده ۷۶۷.۵۰ دلار در هر تن cfr ترکیه بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۶ می که در محدوده ۷۹۷.۵۰ دلار در هر تن بود کاهش یافته است.

معامله گران اعلام کردند در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ می) قیمت کویل نورد گرم فولادی در اروپا نیز کاهش یافته است.

* بازار کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه

ارزیابی ماهانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه در روز جمعه (۱۳ می) در محدوده ۹۱۰ – ۹۵۰ دلار در هر تن exw ترکیه بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۶ می که در محدوده ۱۰۵۰ – ۱۱۰۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

تولید کنندگان کویل نورد گرم فولادی مستقر در ترکیه این محصول را با قیمت ۹۵۰ دلار در هر تن exw برای تولید در ماه ژانویه عرضه می کردند. این در حالی است که خریداران بر این باور بودند که در صورت بهبود تقاضا، قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه در محدوده ۹۰۰ تا ۹۱۰ دلار در هر تن exw خواهد شد.

* بازار کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه

تحلیل گران صنعت اعلام کردند قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه نیز در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ می) کاهش یافته است.

با توجه به ارزیابی هفتگی فست مارکت، شاخص کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه در روز جمعه (۱۳ می) در محدوده ۹۷۰ – ۱۰۰۰ دلار در هر تن exw ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۶ ماه می که در محدوده ۱۲۰۰ – ۱۲۸۰ دلار در هر تن بود با کاهش ۲۳۰ تا ۲۸۰ دلار در هر تن همراه بوده است.

معامله گران اعلام کردند تولید کنندگان در طول هفته قبل کویل نورد سرد فولادی دارای ضخامت ۱ میلی ‌متر را با قیمت ۹۷۰ تا ۱۰۳۵ دلار به ازای هر تن ex-works ارائه می ‌کردند. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۱۲۰۰ تا ۱۲۸۰ دلار در هر تن ex-works بود کاهش شدید داشته است.

* بازار کویل نورد گرم فولادی صادراتی ترکیه

معامله گران اعلام کردند در هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ می) بازار صادرات کویل نورد گرم فولادی ترکیه نسبتاً بهتر از بازار محلی بود.

به نقل از متال بولتن، برخی از خریداران مستقر در اروپا و خاورمیانه کویل نورد گرم فولادی صادراتی ترکیه را با قیمت ۱۰۰۰ دلار به ازای هر تن cfr رزرو کردند. باید توجه داشت که برای محصولات با کیفیت تجاری این قیمت به ۹۳۰ تا ۹۲۰ دلار در هر تن فوب نرمال سازی می شود.

منابع خبر گزارش دادند پیشنهادات شنیده شده از طرف فروشندگان مستقر در ترکیه برای کویل نورد گرم فولادی ترکیه در محدوده  ۹۰۰ تا ۹۳۰ دلار به ازای هر تن فوب در طول هفته منتهی به روز جمعه (۱۳ می) بوده است.

با توجه به ارزیابی هفتگی فست مارکت قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی ترکیه در روز جمعه (۱۳ می) در محدوده ۹۰۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن فوب ترکیه شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۶ می که در محدوده ۱۰۴۰ – ۱۱۰۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۴۰ تا ۱۷۰ دلار در هر تن  افت کرده است.

* بازار کویل نورد گرم فولادی وارداتی ترکیه

فعالان بازار گزارش دادند در روز جمعه (۱۳ ماه می) چین کویل نورد گرم فولادی خود را با قیمت ۸۵۰ دلار به ازای هر تن Cfr عرضه کرد در حالی که کره جنوبی این محصول را با قیمت ۹۵۰ دلار در هر تن Cfr به ترکیه پیشنهاد شده است.

اما خریداران اعلام کردند که قیمت‌ های پیشنهادی از طرف کره جنوبی برای کویل نورد گرم فولادی بالاتر از قیمت ‌های محلی بوده است، بنابراین حداکثر قیمت پیشنهادی از طرف کره جنوبی حدود ۹۰۰ دلار در هر تن cfr بوده است.

طبق ارزیابی هفتگی فست مارکت شاخص کویل نورد گرم فولادی وارداتی ترکیه در ۱۳ می در محدوده ۸۵۰ – ۹۰۰ دلار در هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به ۶ ماه می که در محدوده ۹۴۰ – ۹۸۰ دلار در هر تن بود حدود ۸۰ تا ۹۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

* بازار کویل نورد سرد فولادی وارداتی ترکیه

فعالان بازار اعلام کردند بازار واردات کویل نورد سرد فولادی به ترکیه بسیار کند بود و در این هفته هیچ قیمت پیشنهادی جدیدی برای کویل نورد سرد فولادی وارداتی به ترکیه گزارش نشده است.

برخی از فعالان بازار معتقد بودند که قیمت قابل اجرا برای واردات کویل نورد سرد فولادی می تواند حدود ۹۹۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر تن cfr باشد.

ارزیابی هفتگی متال بولتن نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی وارداتی ترکیه در روز جمعه (۱۳ می) در محدوده ۹۹۰ – ۱۰۰۰ دلار در هر تن cfr ترکیه اعلام شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۶ می که در محدوده ۱۱۳۰ تا ۱۱۴۰ دلار در هر تن بود، حدود ۱۴۰ دلار در هر تن کاهش داشته است.  

* میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

تحلیلگران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه در ماه فوریه برابر ۹۳۵، در ماه مارس برابر ۹۸۵.۵ و در ماه آوریل برابر ۱۱۴۷.۵ دلار در هر تن exw ترکیه بود که در روز جمعه (۱۳ می) به ۹۳۰ دلار در هر تن exw ترکیه رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی وارداتی ترکیه در ماه فوریه برابر ۹۱۵، در ماه مارس برابر ۹۵۵ و در ماه آوریل برابر ۹۷۵ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۱۳ می)  به ۸۷۵ دلار در هر تن cfr ترکیه رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.