افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
به دنبال کاهش تقاضا رخ داد؛

افت قیمت محصولات فولادی تخت روسیه

شناسه : 65963 27 اردیبهشت 1401 - 12:00 منبع : متال بولتن
به دنبال تقاضای ضعیف در بازارهای عادی، قیمت های پیشنهادی برای اسلب صادراتی و محصولات فولادی تخت روسیه کاهش یافت و اکثر فروش‌ ها به آسیا صورت گرفت زیرا در این منطقه قیمت ها به طور سنتی کمتر از ترکیه و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است.
افت قیمت محصولات فولادی تخت روسیه
پ
پ

به دنبال تقاضای ضعیف در بازارهای عادی، قیمت های پیشنهادی برای اسلب صادراتی و محصولات فولادی تخت روسیه کاهش یافت و اکثر فروش‌ ها به آسیا صورت گرفت زیرا در این منطقه قیمت ها به طور سنتی کمتر از ترکیه و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است.

* ارزیابی بازار اسلب صادراتی روسیه / اجتناب خریداران ترکیه از مواد روسی

به گزارش آرتان پرس، در هفته منتهی به دوشنبه (۱۶ می) قیمت اسلب در بازار دریای سیاه کاهش یافت، در این راستا، شاخص هفتگی قیمت برای اسلب فولادی صادراتی مربوط به کشورهای حوزه CIS در حدود ۶۰ – ۱۱۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافت و در ۱۶ می به ۶۳۵ – ۶۶۰ دلار در هر تن فوب رسید.

در همین حال، با توجه به خطرات مرتبط با تحریم‌ ها و همچنین کاهش قیمت محصولات فولادی تخت نهایی ناشی از اجتناب خریداران ترکیه از مواد روسی و کاهش میزان تقاضا، قیمت این محصول با کاهش قابل توجهی همراه بود.

ارزیابی شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی بندر اصلی در روز جمعه ۹۰۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن فوب ترکیه بود که نسبت به قیمت ۱۰۴۰ – ۱۱۰۰ دلار در هر تن (در ۶ می) با کاهش ۱۴۰ – ۱۷۰ دلاری همراه بود.

در همین حال، جدیدترین قیمت پیشنهادی برای اسلب روسی در ترکیه در محدوده ۶۷۵ – ۷۰۰ دلار به ازای هر تن cfr، معادل ۶۳۵ – ۶۶۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه شنیده شد که کاهش ۱۱۰ – ۱۳۵ دلاری در هر تن را تجربه نمود.

همچنین، منابع خبری معتقدند که دلیل اینکه با وجود قیمت های جذاب، هیچ گونه تمایلی برای مواد روسی در کشور وجود ندارد قیمت نیست، بلکه قطعاً موضوع اساسی دیگری است.

بنابراین، تامین‌کنندگان روسی به عرضه مواد در آسیا ادامه می‌ دهند، زیرا مشتریان این منطقه به معامله با کالاهای با مبدا روسیه به ویژه با قیمت‌ های پایین تمایل داشتند.

در همین حال، جدیدترین قیمت های پیشنهادی برای اسلب روسی در چین در محدوده ۶۱۰ – ۶۴۰ دلار در هر تن cfr بسته به کارخانه شنیده شد و برخی پیشنهادها نیز در محدوده ۵۸۰ – ۵۹۰ دلار به ازای هر تن cfr بود که نسبت به قیمت ۵۹۰ – ۶۰۰ دلار به ازای هر تن cfr در یک هفته قبل کاهش یافته است.

بر اساس داده‌ های منتشر شده، یک محموله از مواد روسی در اندونزی به قیمت ۶۷۰ دلار در هر تن cfr رزرو شد که ۳۰ دلار در هر تن نسبت به قیمت پیشنهادی هفته قبل کاهش داشت.

به گفته یکی از منابع بازار، یکی از خریداران اندونزیایی گفته است که به خرید اسلب روسی، به دلیل جذاب بودن قیمت این محصول ادامه خواهد داد. در مقایسه، در اوایل هفته گذشته آخرین قیمت پیشنهادی برای اسلب از تامین کنندگان منطقه ای در محدوده ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار در هر تن cfr در آسیای جنوب شرقی شنیده شد.

* ارزیابی محصولات فولادی تخت صادراتی روسیه / قیمت ها رو به کاهش رفت

ارزیابی شاخص قیمت برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی مربوط به کشورهای حوزه CIS در ۱۶ می حدود ۷۵۰ – ۸۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود که نسبت به قیمت ۸۵۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن در هفته قبل، ۱۰۰ دلار کاهش یافت.

در همین حال، منابع برآورد کردند که قیمت پیشنهادی برای کویل نورد گرم از یک تامین کننده روسی در ترکیه با قیمت ۸۸۰ دلار به ازای هر تن cfr یا حدود ۸۳۰ تا ۸۴۰ دلار در هر تن فوب شنیده شد، اما، سطح قابل اجرا بالاتر از ۸۵۰ دلار در هر تن cfr یا ۸۱۰ – ۸۲۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است.

به دلیل ترس از اینکه رزرو کویل نورد گرم با مبدا روسیه تحت تأثیر تحریم های غرب قرار گیرد، تقاضا در ترکیه بسیار کم بوده است.

در مصر، قیمت پیشنهادی برای کویل نورد گرم از روسیه ۸۰۰ دلار به ازای هر تن cfr یا نزدیک به ۷۵۰ دلار در هر تن فوب بود. اما طبق گزارش‌ ها، تقاضا وجود نداشت زیرا بانک‌ ها تصریح می‌ کنند که به [مواد] منشأ روسیه دست نزنند.

طبق گزارش ها، دو تامین کننده روسی نیز کویل نورد گرم را با قیمت حدود ۷۰۰ دلار به ازای هر تن فوب به ویتنام ارائه کردند، اگرچه محموله ها به این مقصد از بنادر خاور دور و نه از دریای سیاه انجام می شود.

به گزارش آرتان پرس، در ۱۹ می شاخص قیمت برای کویل نورد سرد فولادی صادراتی مربوط به کشورهای حوزه CIS حدود ۸۵۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه تخمین زده شد که نسبت به قیمت ۹۵۰ – ۱۰۳۰ دلار در هر تن در هفته قبل، به دنبال روند بازار کویل نورد گرم، کاهش یافت.

ارزیابی شاخص قیمت برای ورق سنگین فولادی صادراتی با ضخامت حدود ۸ – ۵۰ میلی متر، مربوط به کشورهای حوزه CIS، در همان روز از قیمت ۸۵۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن در هفته گذشته به قیمت ۷۵۰ – ۸۳۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه کاهش یافت که این روند مطابق با روند قیمت در بازار کویل نورد گرم بود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.