افزونه جلالی را نصب کنید. 26 ذو القعدة 1443 Saturday, 25 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تفاوت قیمت زغال سنگ کک در بازارهای فوب استرالیا و چین

شناسه : 66020 28 اردیبهشت 1401 - 13:00 منبع : متال بولتن
قیمت‌ های زغال سنگ کک‌ دریایی در بازارهای فوب استرالیا و cfr چین در روز سه‌ شنبه (17 می) متفاوت بود، در حالی که در چین داخلی، از آغاز ماه می برخی کارخانه‌ ها دور سوم کاهش قیمت کک را پیشنهاد کردند.
تفاوت قیمت زغال سنگ کک در بازارهای فوب استرالیا و چین
پ
پ

قیمت‌ های زغال سنگ کک‌ دریایی در بازارهای فوب استرالیا و cfr چین در روز سه‌ شنبه (۱۷ می) متفاوت بود، در حالی که در چین داخلی، از آغاز ماه می برخی کارخانه‌ ها دور سوم کاهش قیمت کک را پیشنهاد کردند.

* ارزیابی شاخص قیمت زغال سنگ کک

به گزارش آرتان پرس، پریمیوم زغال سنگ کک‌ سخت با گرید ممتاز در بازار با قیمت ۵۱۹.۹۳ دلار در هر تن فوب DBCT معامله شد که افزایش ۴.۵۰ دلاری در هر تن را تجربه کرد.

در همین حال، پریمیوم زغال‌ سنگ کک سخت با گرید ممتاز، حدود ۴۶۴.۴۵ دلار در هر تن Cfr جینگتانک تخمین زده شد که با کاهش ۵.۷۰ دلاری در هر تن همراه بود.

داده‌ های منتشر شده نشان می‌ دهد قیمت زغال سنگ کک سخت، ۴۷۵.۲۱ دلار در هر تن فوب DBCT و ۴۲۱.۸۰ دلار در هر تن Cfr جینگتانگ برآورد شدند که به ترتیب با افزایش ۵ دلاری و کاهش ۸.۶۴ دلاری در هر تن همراه بودند.

به نقل از متال بولتن، در روز سه‌ شنبه در بازار فوب استرالیا، قیمت زغال‌ سنگ کک سخت و پریمیوم زغال سنگ کک‌ سخت به دلایلی مانند میزان تقاضای کم و عرضه نسبتاً محدود افزایش یافت.

در بازار چین نیز، قیمت‌ های زغال سنگ کک‌ سخت و پریمیوم زغال سنگ کک‌ سخت هر دو در نتیجه کاهش برآوردهای فعالان بازار در پی افت قیمت زغال‌ سنگ کک‌ داخلی و قیمت کک با کاهش قابل توجهی همراه بود.

به گفته منابع، در چین داخلی، در روز دوشنبه قیمت زغال سنگ کک سخت کم گوگرد با مبدا شانشی در کارخانه تولیدی حدود ۱۰۰ یوان (۱۵ دلار) در هر تن کاهش یافت.

* دور سوم کاهش قیمت کک در چین

علاوه بر این، شاخص هفتگی قیمت برای بازار ذغال سنگ کک‌ سخت چین، با مبدا شانشی، تحویل در تانگشان در روز دوشنبه (۱۶ می) ۳۰۳۰ تا ۳۴۲۰ یوان در هر تن برآورد شد که نسبت به قیمت ۳۳۰۰ تا ۳۶۷۰ یوان در ۹ می ۲۵۰ تا ۲۷۰ یوان کاهش یافته است.

یک منبع تجاری در شهر تانگشان نیز در این باره گفت:

«از آغاز ماه می، برخی کارخانه‌ ها در شمال چین دور سوم کاهش قیمت کک را در روز سه‌ شنبه با کاهش ۲۰۰ یوان در هر تن پیشنهاد کردند».

در همین حال، شاخص قیمت هفتگی برای کک ۶۲ درصد CSR در روز سه شنبه، حدود ۵۵۰ – ۵۸۰ دلار در هر تن فوب چین ارزیابی شد که نسبت به قیمت ۵۷۰ – ۶۰۰ دلار در هر تن در ۱۰ می، حدود ۲۰ دلار کاهش را تجربه نمود.

* بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، پرمعامله‌ ترین قرارداد آتی زغال سنگ کک‌ مربوط به ماه سپتامبر در روز سه‌ شنبه با ۲۷۱۱.۵۰ یوان در هر تن بسته شد که نسبت به بسته شدن بعد از ظهر دوشنبه ۱۱.۵۰ یوان در هر تن افزایش داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.