شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱ 3 ذو الحجة 1443 Saturday, 2 July , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین

شناسه : 66414 31 اردیبهشت 1401 - 15:00 منبع : متال بولتن
با توجه به کاهش شاخص نرخ اولیه وام پنج ساله و کاهش ارزش یوان در چین، قیمت کویل نورد گرم فولادی چین نسبت به هفته قبل افزایش یافت.
افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی چین
پ
پ

با توجه به کاهش شاخص نرخ اولیه وام پنج ساله و کاهش ارزش یوان در چین، قیمت کویل نورد گرم فولادی چین نسبت به هفته قبل افزایش یافت.

* بازار کویل نورد گرم فولادی داخلی چین

به گزارش آرتان پرس، در روز جمعه (۲۰ ماه می) پس از کاهش بی سابقه نرخ وام معیار که جو بازار را تقویت کرد، افزایش یافت.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی در شرق چین (شانگهای) در روز جمعه (۲۰ ماه می) در محدوده ۴۸۲۰ – ۴۸۴۰ یوان (۷۲۲ – ۷۲۵ دلار)  در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل ۶۰ تا ۷۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

همچنین طبق ارزیابی روزانه فست مارکت قیمت کویل نورد گرم فولادی در شمال چین (تانگشان) در روز جمعه (۲۰ ماه می) در محدوده ۴۷۵۰ – ۴۷۸۰ یوان در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل ۱۰۰ تا ۱۱۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند قیمت کویل نورد گرم فولادی در شرق چین نسبت به هفته قبل که در محدوده ۴۸۰۰ تا ۴۸۳۰ یوان در هر تن بود حدود ۱۰ تا ۲۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

معامله گران اعلام کردند بانک مرکزی چین در روز جمعه (۲۰ ماه می) نرخ اولیه وام پنج ساله (LPR) را که معیاری برای وام های بلند مدت است، با ۱۵ واحد کاهش به ۴٫۴۵ درصد رساند. بررسی ها نشان داد این کاهش بیشترین کاهش ثبت شده بعد از  کاهش ۵ واحدی در ژانویه بوده است. نرخ اولیه وام یک ساله (LPR) در روز جمعه حدود ۳٫۷٪ بود که بدون تغییر باقی مانده است.

تحلیل گران بازار اعلام کردند این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که در آخر هفته منتهی به روز جمعه (۲۰ ماه می)، یک کاهش ۲۰ واحدی از حد پایین نرخ وام مسکن برای خریداران خانه اولی بر اساس مدت زمان متناظر نرخ‌ های اولیه وام معیار اعلام شد.

به نقل از منابع خبری، بیشترین کاهش نرخ اولیه وام پنج ساله (LPR) چشم انداز تقاضای مصرف کننده نهایی برای فولاد را بهبود بخشید. فعالان بازار نقل کردند که این امر به دنبال جریان‌ تقاضای سفته ‌بازی پس از سقوط قیمت‌ قبلی، به افزایش معاملات آتی آهن کمک کرد.

به نقل از چندین منبع خبری بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی در بورس آتی شانگهای برای دومین روز متوالی در روز جمعه (۲۰ ماه می) افزایش یافت و اولین هفته مثبت را پس از چهار هفته متوالی زیان ثبت کرد.

* بازار کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین

طبق ارزیابی متال بولتن قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در روز جمعه (۲۰ ماه می) در محدوده ۷۵۳٫۷۵ دلار در هر تن بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل ۳٫۷۵ دلار در هر تن افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند کارخانه های کوچکتر چینی در روز جمعه (۲۰ ماه می) کویل نورد گرم فولادی نوع SS400  را به قیمت ۷۳۰ تا ۷۴۰ دلار در هر تن فوب چین فروختند. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت ۷۵۰ تا ۷۶۵ دلار در هر تن فوب چین برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی تولید شده در کارخانه های بزرگتر قابل استفاده می باشد.

برخی از معامله گران اعلام کردند که در این هفته در مقایسه با هفته های قبل، پس از اینکه قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی در بازار معاملات آتی کاهش یافت، درخواست های بیشتری دریافت کردند. این در حالی است که برخی منابع همچنان معاملات ضعیف را گزارش می کردند.

تقویت یوان چین در برابر دلار آمریکا، برخی از فعالان بازار را بر آن داشت تا سطوح قابل اجرا برای معاملات کویل نورد گرم فولادی صادراتی را حدود ۱۰ دلار در هر تن افزایش دهند.

معامله گران اعلام کردند ارزش یوان در ساعت ۵:۲۵ عصر روز جمعه (۲۰ ماه می) به وقت پکن در حدود ۶٫۶۷ یوان به ازای هر دلار بود. این در حالی است که ارزش آن در هفته قبل ۶٫۸۱ یوان به ازای هر دلار بود. بررسی ها نشان داد قیمت اعلام شده روز جمعه ضعیف ترین قیمت یوان از سپتامبر ۲۰۲۰ بوده است.

* شنیده ها از بازار

یک تحلیل گر صنعت مستقر در شانگهای در مورد تقاضای فولاد اظهار کرد:

دورنمای بهبود تقاضا باعث افزایش قیمت فولاد در کوتاه مدت شده است، اما ضعف در تقاضای واقعی و افزایش بالقوه عرضه همچنان فشار نزولی بر بازار اعمال خواهد کرد.

* بورس آتی شانگهای

به نقل از فعالان بازار بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه می در روز جمعه (۲۰ ماه می) با قیمت ۴۷۷۰ یوان به ازای هر تن به پایان رسید. این در حالی است که قیمت پایانی این محصول نسبت به روز پنج شنبه ۵۵ یوان در هر تن کاهش داشته است.   

* میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی در ماه های گذشته

ارزیابی فعالان بازار نشان داد میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی چین در ماه فوریه برابر ۴۹۶۸٫۷۵، در ماه مارس برابر ۵۱۷۰ و در ماه آوریل برابر ۵۱۲۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی بود که در روز جمعه (۲۰ ماه می) به ۴۸۳۰ یوان در هر تن ex-whs چین شرقی رسید. 

میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین در ماه فوریه برابر  ۸۱۷٫۷۳، در ماه مارس برابر ۸۶۱٫۱۰ و در ماه آوریل برابر ۸۴۵٫۵ دلار در هر تن فوب چین بود که در تاریخ ۲۰ ماه می به ۷۵۳٫۷۵ دلار در هر تن فوب چین رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.