افزونه جلالی را نصب کنید. 28 ذو القعدة 1443 Monday, 27 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت‌ پیشنهادی محصولات فولادی تخت در ترکیه

شناسه : 66461 01 خرداد 1401 - 13:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند که برخی از تولید کنندگان محصولات فولادی تخت در هفته منتهی به جمعه (20 می)، اعلام قیمت پیشنهادی برای خریداران در ترکیه را متوقف کردند، در حالی که کارخانه‌ های دیگر محصولات خود را با قیمت‌ های کاهش یافته فروخته‌ اند.
کاهش قیمت‌ پیشنهادی محصولات فولادی تخت در ترکیه
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند که برخی از تولید کنندگان محصولات فولادی تخت در هفته منتهی به جمعه (۲۰ می)، اعلام قیمت پیشنهادی برای خریداران در ترکیه را متوقف کردند، در حالی که کارخانه‌ های دیگر محصولات خود را با قیمت‌ های کاهش یافته فروخته‌ اند.

* نگاهی بر عرضه و تقاضا برای محصولات فولادی تخت ترکیه

به گزارش آرتان پرس، به طور کلی، میزان تقاضا در ترکیه در طول هفته بسیار کم و ناچیز بود به طوری که یکی از مدیران تولیدکننده محصولات فولادی تخت ترکیه در این باره اعلام کرد:

«از آنجایی که فعالیت خرید بسیار محدود است، ترجیح می دهیم قیمتی اعلام نکنیم، اما همچنان با خریداران مذاکره می کنیم».

به نقل از منابع خبری، برآوردها نشان می دهد هزینه تولید کویل نورد گرم کمتر از ۷۰۰ دلار در هر تن بود، بنابراین برخی از فعالان بازار انتظار کاهش قیمت بیشتری داشتند.

از سوی دیگر، تولیدکنندگان کویل نورد گرم ترکیه این هفته همچنان در حال جمع آوری سفارشات برای تولید محصول در ماه جولای بودند.

* ارزیابی قیمت های داخلی ترکیه

شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی داخلی، مربوط به هفته قبل ترکیه در ۲۰ می، حدود ۸۲۰ – ۸۳۰ دلار در هر تن تخمین زده شد که نسبت به قیمت ۹۱۰ – ۹۵۰ دلار در هر تن در ۱۳ می کاهش یافته است.

در همین حال، تولیدکنندگان کویل نورد گرم ترکیه موادی را با قیمت ۸۲۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن کارخانه برای تولید ژوئیه عرضه کردند. دلیل این اختلاف زیاد بین قیمت های پیشنهادی این بود که برخی کارخانه‌ ها ذخایر بالایی داشتند و می‌ خواستند فوراً بفروشند.

با وجود قیمت های پیشنهادی مذکور، معاملات با قیمت ۸۲۰ تا ۸۳۰ دلار به ازای هر تن کارخانه شنیده شد.

در همین راستا، در طول هفته یک معامله برای مواد با کیفیت ویژه با قیمت ۸۲۵ دلار به ازای هر تن کارخانه شنیده شد، حال آنکه قیمت تولید کارخانه ۷۸۵ تا ۷۹۰ دلار در هر تن است.

قیمت کویل نورد سرد نیز طی هفته گذشته در ترکیه به شدت کاهش یافت، به طوری که شاخص هفتگی قیمت کویل نورد سرد داخلی فولادی، مربوط به هفته قبل ترکیه در ۲۰ می، ۹۳۰ – ۹۵۰ دلار در هر تن تخمین زده شد که نسبت به قیمت ۹۷۰ – ۱۰۰۰ دلار در هر تن در ۱۳ می، کاهش یافت.

در همین حال، تولیدکنندگان کویل نورد سرد نیز مواد با ضخامت ۱میلی‌ متر را با قیمت ۹۳۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن عرضه می‌ کردند که نسبت به قیمت ۹۷۰ تا ۱۰۳۵ دلار به ازای هر تن، پایین‌ تر بود.

* ارزیابی میزان صادرات کویل نورد گرم ترکیه

بازار کویل نورد گرم صادراتی ترکیه نیز هفته بسیار آرامی را گذراند، زیرا قیمت ها برای کویل نورد گرم ترکیه در اکثر نقاط جهان از جمله بازارهای صادراتی در حال کاهش بوده است.

در همین حال، قیمت پیشنهادی برای کویل نورد گرم ترکیه در طول هفته ۸۲۰ – ۹۵۰ دلار به ازای هر تن فوب بود که نسبت به پیشنهادات شنیده شده در هفته گذشته به قیمت ۹۰۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن فوب افزایش یافت و البته قیمت درخواستی از سوی خریداران ۸۰۰ تا ۸۲۰ دلار در هر تن فوب بود.

شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی، بندر اصلی در ۲۰ می، ۸۲۰ – ۸۳۰ دلار در هر تن فوب ترکیه ارزیابی شد که نسبت به قیمت ۹۰۰ – ۹۳۰ دلار در هر تن در ۱۳ می، کاهش یافته است.

* ارزیابی قیمت های وارداتی ترکیه

بر اساس داده‌ های منتشر شده، چین، هند و روسیه کویل نورد گرم را با قیمت ۸۶۰ تا ۹۰۰ دلار به ازای هر تن cfr به ترکیه پیشنهاد نمود، اما خریداران قیمت قابل اجرا را ۸۰۰ دلار در هر تن cfr تخمین زدند.

در همین حال، یکی از خریداران انتظار داشت قیمت پیشنهادی برای کویل نورد گرم روسیه در هفته آینده به کمتر از ۸۰۰ دلار در هر تن Cfr برسد.

به گزارش آرتان پرس، شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی وارداتی، مربوط به بندر اصلی در ۲۰ می، ۸۰۰ – ۸۶۰ دلار در هر تن ارزیابی شد که نسبت به قیمت ۸۵۰ – ۹۰۰ دلار در هر تن در ۱۳ می، کاهش یافت.

بازار واردات کویل نورد سرد نیز بسیار کند بود و هیچ معامله ای شنیده نشد. چین نیز کویل نورد سرد را با قیمت ۹۸۰ دلار در هر تن cfr ترکیه عرضه کرد، اما هیچ قیمتی از روسیه شنیده نشد. با این حال خریداران قیمت را حدود ۹۰۰ دلار در هر تن cfr تخمین زدند.

داده های منتشر شده نیز نشان می دهد، شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد سرد فولادی وارداتی، بندر اصلی در روز جمعه، ۹۰۰ – ۹۸۰ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که نسبت به قیمت ۹۹۰ – ۱۰۰۰ دلار در هر تن در ۱۳ می، کاهش یافته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.