افزونه جلالی را نصب کنید. 28 ذو القعدة 1443 Monday, 27 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افت قیمت زغال سنگ کک‌ سخت در پی جو نزولی بازار

شناسه : 66563 03 خرداد 1401 - 17:00 منبع : متال بولتن
در روز دوشنبه (23 می)، قیمت‌ زغال‌ سنگ کک سخت دریایی با گرید ممتاز در بازار فوب استرالیا، به دنبال معامله زغال‌ سنگ کک سخت با گرید متوسط ​​با قیمت پایین‌ تر، کاهش یافت.
افت قیمت زغال سنگ کک‌ سخت در پی جو نزولی بازار
پ
پ

در روز دوشنبه (۲۳ می)، قیمت‌ زغال‌ سنگ کک سخت دریایی با گرید ممتاز در بازار فوب استرالیا، به دنبال معامله زغال‌ سنگ کک سخت با گرید متوسط ​​با قیمت پایین‌ تر، کاهش یافت.

* ارزیابی شاخص های بازار برای زغال سنگ کک‌ سخت دریایی

به گزارش آرتان پرس، در بحبوحه جو نزولی بازار قیمت زغال سنگ کک‌ دریایی در بازار cfr چین کاهش یافت و به این ترتیب قیمت زغال سنگ کک سخت با گرید ممتاز ۵۱۶.۲۵ دلار در هر تن فوب DBCT ارزیابی شد، که کاهش ۴.۷۳ دلاری در هر تن را تجربه نمود.

در همین حال، شاخص قیمت زغال‌ سنگ کک سخت با گرید ممتاز ۴۴۰.۵۲ دلار در هر تن Cfr جینگتانگ ارزیابی شد که با کاهش ۱۰.۶۶ دلاری در هر تن همراه بود.

همچنین، شاخص قیمت زغال سنگ کک سخت ۴۸۰.۲۲ دلار در هر تن فوب DBCT و ۴۰۰.۳۳ دلار در هر تن Cfr جینگتانگ ارزیابی شد که به ترتیب عدم تغییر و کاهش ۱۲.۳۶ دلاری در هر تن را تجربه نمودند.

به نقل از متال بولتن، یک منبع تجاری در سنگاپور اعلام کرد که در روز دوشنبه و در بازار فوب استرالیا، یک محموله ۷۵۰۰۰ تنی بدون مارک (مربوط به ژوئن) از زغال سنگ کک سخت ​​درجه یک با قیمت ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب استرالیا در پلتفرم Global coal معامله شد.

علاوه بر این، قیمت پیشنهادی برای یک کشتی پاناماکس حامل زغال سنگ سخت کم حجم پیک داونز ۵۴۰ دلار به ازای هر تن فوب استرالیا برای حمل و نقل در ژوئن بود، در حالی که همین محموله با کشتی پاناماکس (مربوط به جولای) در لایکان با قیمت ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب استرالیا عرضه شد.

یکی از تولید کنندگان کک در هند در این زمینه اعلام کرد که، در بازار لحظه ای زغال سنگ کک سخت کم حجم با مبدا استرالیا موجود نیست، بنابراین قیمت پیشنهادی برای این محصول بسیار بالاتر از قیمت تجاری زغال سنگ کک سخت با گرید متوسط ​​و حجم بالا بوده است.

* دور چهارم کاهش قیمت زغال سنگ در بازار چین

بر اساس داده های منتشر شده، در بازار cfr چین برآورد منابع برای زغال سنگ کک و زغال سنگ کک سخت در بحبوحه جو نزولی فروش محصولات فولادی، منجر به دور چهارم کاهش قیمت ها از آغاز آوریل شد.

در جنوب چین نیز یک منبع تجاری در استان فوجیان گفت که این منطقه در حال حاضر در روزهای بارانی و تابستانی به سر می برد و این باران های شدید یا دمای بالا می تواند فعالیت های ساختمانی را متوقف نماید که برای فروش فولاد مشکل است و از این رو ممکن است دور چهارم کاهش قیمت کک از آغاز می به میزان ۲۰۰ یوان (۳۰ دلار) در هر تن صورت گیرد.

یک منبع تجاری در استان هبی گفت که این امر بر قیمت‌ های زغال سنگ کک‌ داخلی فشار می‌ آورد، که در حال حاضر بسیار پایین‌ تر از قیمت‌ های زغال سنگ کک‌ دریایی از همان انواع هستند.

در روز دوشنبه، شاخص هفتگی قیمت برای ذغال سنگ کک‌ سخت چین با مبدا شانشی و تحویلی تانگشان ۳۰۲۰ تا ۳۲۱۰ یوان در هر تن بود که نسبت به قیمت ۳۰۳۰ تا ۳۴۲۰ یوان در هر تن در ۱۶ می ۱۰ تا ۲۱۰ یوان در هر تن کاهش یافته است.

* بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، در روز دوشنبه پرمعامله‌ ترین قرارداد آتی زغال سنگ کک‌ (مربوط به سپتامبر) به قیمت ۲۵۶۷ یوان (۳۸۳ دلار) در هر تن بسته شد که ۱۰۳ یوان در هر تن کاهش داشت.

پرمعامله ترین قرارداد کک مربوط به ماه سپتامبر نیز با ۱۰۶ یوان کاهش به ازای هر تن با قیمت ۳۳۷۰ یوان بسته شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.