افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
در ماه آوریل رقم خورد؛

صادرات فولاد تخت ترکیه بیش از ۱۴ درصد کاهش یافته است

شناسه : 67111 16 خرداد 1401 - 10:00 منبع : متال بولتن
بر اساس گزارش موسسه ملی آمار ترکیه (TUIK) این کشور در ماه آوریل 397,845 تن محصولات فولادی تخت صادر کرده است که این میزان نسبت به 445683 تن صادرات سال قبل از آن 14.37 درصد کاهش یافته است.
صادرات فولاد تخت ترکیه بیش از ۱۴ درصد کاهش یافته است
پ
پ

بر اساس گزارش موسسه ملی آمار ترکیه (TUIK) این کشور در ماه آوریل ۳۹۷,۸۴۵ تن محصولات فولادی تخت صادر کرده است که این میزان نسبت به ۴۴۵۶۸۳ تن صادرات سال قبل از آن ۱۴.۳۷ درصد کاهش یافته است.

 * تقاضای کم، عامل کاهش میزان صادرات فولاد تخت ترکیه

به گزارش آرتان پرس، موسسه ملی آمار ترکیه (TUIK) اعلام کرد ترکیه در ماه آوریل ۳۹۷,۸۴۵ تن محصولات فولادی تخت صادر کرده است. داده های این موسسه نشان می دهد که این میزان نسبت به ۴۴۵۶۸۳ تن صادرات سال قبل از آن ۱۴.۳۷ درصد کاهش یافته است.

این کاهش به دلیل تقاضای کم در بازارهای صادراتی کشور به ویژه کویل نورد گرم و کویل روکش دار در دی ماه بود که سفارشات ارسالی آن در فروردین ماه جمع آوری شد.

کمیسیون اروپا (کمیسیون) نرخ های تعرفه ضد دامپینگ قطعی خود را برای واردات کویل و ورق گالوانیزه گرم از روسیه و ترکیه در ماه می اعلام کرد.

این کمیسیون همچنین، در ۳۰ ماه می تصمیم گرفت تا اقدامات حفاظتی فولاد را برای دو سال دیگر با تعدیل‌های خاصی در سهمیه‌های جهانی حفظ کند.

در نتیجه، صادرات فولاد تخت نورد گرم ترکیه در ماه آوریل ۱۹.۹۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و صادرات کویل روکش دار نیز نسبت به ماه گذشته ۲۳.۵۴ درصد کاهش یافت.

اسرائیل، بزرگترین خریدار کویل نورد گرم ترکیه در ماه آوریل، با ۲۵۳۳۳ تن و پس از آن تونس با ۱۹۰۶۵ تن بود.

تقاضای فعلی برای کویل نورد گرم در بازارهای صادراتی ترکیه به دلیل عدم ثبات قیمت، پایین است.

ارزیابی قیمت هفتگی برای کویل نورد گرم صادراتی بندر اصلی فوب ترکیه در ۲۷ می ۸۰۰ – ۸۵۰ دلار در هر تن بود که نسبت به قیمت ۸۲۰ – ۸۳۰ دلار در هر تن در ۲۰ می افزایش یافته است.

صادرات کویل پوشش دار ترکیه در ماه آوریل ۲۳.۵۴ درصد کاهش یافت. بزرگترین خریداران این محصول اسپانیا با ۲۲۷۴۳ تن و ایالات متحده با ۲۰۸۱۳ تن بودند.

* افزایش صادرات کویل نورد سرد ترکیه به دلیل تقاضای زیاد

از سوی دیگر، صادرات کویل نورد سرد ترکیه در ماه آوریل، به دلیل تقاضای زیاد برای این محصول در بازارهای صادراتی ۲۴.۸۱ درصد افزایش یافت.

آمریکا، بزرگترین خریدار کویل نورد سرد ترکیه در ماه آوریل با ۸۹۸۰ تن بود.

صادرات فولاد آلیاژی ترکیه در ماه آوریل ۶۱.۴۷ درصد افزایش یافت. این کشور در طول ماه ۱۵۱۷۲ تن فولاد مسطح آلیاژی با عرض ۶۰۰ میلی متر و بیشتر به رومانی صادر کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.