افزونه جلالی را نصب کنید. 28 ذو القعدة 1443 Monday, 27 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش اختلاف قیمت بین سنگ آهن فاین ۶۲ تا ۶۵ درصد

شناسه : 67318 21 خرداد 1401 - 16:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند که در بحبوحه تمایل بیشتر خریداران برای سنگ آهن فاین با گرید متوسط ​​و تقاضای پایدار از سوی خریداران، اختلاف قیمت بین فاین با گرید 62 تا 65 درصد کاهش یافته است.
کاهش اختلاف قیمت بین سنگ آهن فاین ۶۲ تا ۶۵ درصد
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند که در بحبوحه تمایل بیشتر خریداران برای سنگ آهن فاین با گرید متوسط ​​و تقاضای پایدار از سوی خریداران، اختلاف قیمت بین فاین با گرید ۶۲ تا ۶۵ درصد کاهش یافته است.

* رویدادهای کلیدی بازار سنگ آهن

به گزارش آرتان پرس، در روز چهارشنبه ارزش معاملات آتی سنگ آهن مربوط به سپتامبر در بورس کالای دالیان (DCE) اندکی کاهش یافت و روز را با ۰.۲۲ درصد کاهش نسبت به قیمت تسویه روز سه شنبه، یعنی ۹۲۸.۵۰ یوان (۱۳۹.۲۰ دلار) در هر تن به پایان رساند.

این امر در قراردادهای سوآپ مربوط به ماه آینده در بورس سنگاپور (SGX) منعکس شد و در نتیجه در روز چهارشنبه این بازار تا حد زیادی باثبات بود و تا ساعت ۶:۰۲ بعد از ظهر به وقت سنگاپور، پرمعامله ترین قرارداد مربوط به جولای ۰.۱۴ دلار در هر تن در مقایسه با قیمت تسویه قبلی ۱۴۴.۶۱ دلار در هر تن افزایش یافت.

در همین حال، تقاضای فیزیکی لحظه ای ثابت ماند و فولادسازان به دنبال سنگ آهن با گرید پایین و متوسط ​​در میان حاشیه های فولادسازی بودند.

علاوه بر این، داده‌ های منتشر شده نشان می‌ دهد که سود کارخانه‌ های فولادی چین در ماه می به دلیل قرنطینه‌ های طولانی‌ مدت کووید – ۱۹ که عامل کاهش تقاضای لحظه ای بوده و باعث ایجاد جو ضعیف فراگیر در بازار شد، به کمترین میزان در بیش از یک سال گذشته کاهش یافت.

به طوری که، قیمت کویل نورد گرم و میلگرد چین شرقی در ماه می به ترتیب به کمترین میزان خود در شش و سه ماه اخیر رسید. همچنین، تولید کنندگان محصولات فولادی تخت شاهد کاهش حاشیه سود خود به کمترین میزان در ۱۵ ماه گذشته یعنی ۱۱۷.۱۵ یوان در هر تن در ماه می (به ویژه تحت تأثیر قرنطینه مرکز مالی و تولیدی شانگهای) بودند.

فولادسازان انتظار ندارند در کوتاه مدت شاهد بازارهای فولادی پایین دستی قوی تری باشند و یا اینکه حاشیه ها به میزان قابل توجهی بهبود یابد.

یک منبع خرید در گوانگشی در روز چهارشنبه عنوان کرد:

«در حال حاضر سخت است بگوییم در ماه های جولای و آگوست چه اتفاقی می افتد، اما جو حاکم برای ماه های آینده چندان قوی نیست و کاهش اختلاف قیمت سنگ آهن فاین ۶۲ و ۶۵ درصد در هر دو بازار فیزیکی دریایی و مشتقات، به رشد تقاضا برای فاین های با گرید متوسط ​​و میزان تقاضای ناچیز برای فاین های با عیار بالا در شرایط فعلی خرید، اشاره دارد».

یک منبع خریدار در شانشی نیز معتقد است، در حال حاضر به سختی معامله ای برای فاین های مرغوب برزیل وجود دارد، زیرا آنها گران تر هستند و عرضه کنسانتره سنگ آهن داخلی در حال افزایش است که می تواند جایگزین آنها در نسبت های ترکیبی شود.

همچنین داده‌ های منتشر شده نشان می دهد، که جو بازار در مقایسه با هفته قبل ضعیف تر شده زیرا تقاضای پایین دستی پس از پایان هفته طولانی جشنواره قایق اژدها همچنان کند باقی می ماند.

در همین حال، ایده‌ های خرید محموله‌ ها در بازار دریایی به‌ دلیل قیمت‌ های بالا در قراردادهای سوآپ ماهانه ضعیف بوده و باعث شده است که پریمیوم سنگ آهن فاین مخلوط بندر پیلبارا در لایکان کمتر از هفته قبل باشد.

* ارزیابی شاخص قیمت سنگ آهن

به گزارش منابع آگاه، شاخص قیمت برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد و سنگ آهن فاین ۶۲ درصد کم الومینا ۱۴۵.۸۴ دلار و ۱۵۰.۰۹ دلار در هر تن cfr کینگدائو ارزیابی شد که به ترتیب کاهش ۰.۴۶ و ۰.۲۶ دلاری در هر تن را تجربه نمود.

در همین حال، شاخص قیمت پریمیوم سنگ آهن فاین ۵۸ درصد با گرید بالا و سنگ آهن فاین ۶۵ درصد با مبدأ برزیل ۱۳۷.۹۷ دلار و ۱۶۷.۸۰ دلار در هر تن cfr کینگدائو تخمین زده شد که با کاهش ۰.۰۸ دلاری و ۲.۰۰ دلاری در هر تن همراه بود.

شاخص قیمت برای پریمیوم لامپ سنگ آهن خشک فاین ۶۳ درصد با مبدا استرالیا، ۰.۲۶۵۰ دلار به ازای هر واحد متریک cfr کینگدائو ارزیابی شد که با کاهش ۰.۰۵۵۰ دلاری همراه بود.

شاخص قیمت سنگ آهن مرطوب فاین ۶۲ درصد نیز ۱۰۲۷ یوان به ازای هر تن فوت کینگدائو (البته شاخص قیمت سنگ آهن خشک فاین ۶۲ درصد در بندر اصلی چین ۱۴۳.۲۰ دلار در هر تن محاسبه گردید) تخمین زده شد، که تغییر چندانی نداشت.

* نقل قول روز

به نقل از متال بولتن، یک منبع تاجر مستقر در نینگبو معتقد است، افزایش دسترسی به لامپ سنگ آهن در بازار موجب کاهش فشار روی قیمت‌ عرضه این محصول شده و انتظار می‌ رود که پس از افزایش قیمت در پایان ماه می، پریمیوم ها شروع به کاهش کنند.

* معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار

شرکت BHP، طی مناقصه ای ۱۸۳,۹۱۵ تن سنگ آهن فاین ۵۸.۸۹ درصد جینگبو با قیمتی برابر با میانگین قیمت شاخص سنگ آهن فاین ۶۲ درصد به اضافه تخفیف ۱۲.۵۰ دلاری در هر تن در ژوئن، معامله نمود.

همچنین، در ۳ تا ۱۲ ژوئن BHP در مناقصه ای دیگر ۱۷۳,۸۵۴ تن لامپ سنگ آهن فاین ۶۳.۰۲ درصد مخلوط نیومن را با قیمتی برابر با قیمت میانگین سنگ آهن فاین ۶۲ درصد به اضافه تخفیف ۳.۵۰ دلاری در هر تن در ژوئن را، مورد معامله قرار داد.

علاوه بر این، در ۱ – ۱۰ ژوئیه BHP، مرکز تجارت سنگ آهن پکن، ۹۰۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۲.۳ درصد نیومن، عرضه شده به قیمت ۱۴۸.۰۵ دلار در هر تن cfr چین را در لایکان معامله نمود.

در بازار لحظه ای نیز ۱۱۰۰۰۰ تن سنگ آهن فاین ۶۵ درصد کاراخاس، با قیمتی برابر با قیمت میانگین ژوئیه برای سنگ آهن ۶۵ درصد با مبدا برزیل cfr چین، به علاوه پریمیوم ۳.۴۰ دلاری در هر تن مورد معامله قرار گرفت.

* ارزیابی شاخص های فعال بازار

بر اساس ارزیابی های انجام شده، شاخص قیمت برای سنگ آهن فاین ۶۲ درصد، سنگ آهن فاین مخلوط بندر پیلبارا و فاین ترکیبی برزیل ۱۴۳.۳۱ – ۱۴۷.۵۰ دلار و ۱۴۵.۰۰ – ۱۵۱.۹۷ دلار در هر تن cfr کینگدائو برآورد شد.

همچنین، شاخص قیمت برای فاین های نیومن، مک و جیمبلبار به ترتیب ۱۴۵.۳۰ – ۱۴۷.۰۶ دلار، ۱۴۱.۸۱ – ۱۴۳.۷۸ دلار و ۱۲۸.۱۰ تا ۱۳۷.۸۳ دلار در هر تن cfr کینگدائو تخمین زده شد.

در همین حال ارزیابی های انجام شده برای شاخص سنگ آهن فاین ۶۵ درصد با مبدا برزیل نشان می‌ دهد شاخص قیمت سنگ آهن کاراخاس ۱۶۷.۰۰ – ۱۷۰.۰۰ دلار در هر تن cfr کینگدائو بود.

* قیمت های بندری / بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، سنگ آهن فاین مخلوط پیلبارا در روز چهارشنبه در استان شاندونگ، شهر تیانجین و شهر تانگشان بین ۹۸۵ تا ۱۰۰۰ یوان به ازای هر تن معامله شد، در حالی که روز سه شنبه ۹۸۵ تا ۱۰۱۰ یوان به ازای هر تن بود و آخرین محدوده معادل حدود ۱۳۷ – ۱۳۹ دلار در هر تن در بازار دریا بود.

در روز چهارشنبه پرمعامله ترین قرارداد آتی سنگ آهن در ماه سپتامبر با ۹۲۶.۵۰ یوان در هر تن بسته شد که ۲ یوان در هر تن نسبت به قیمت پایانی روز قبل، کاهش داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.