افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد مطرح کرد؛

صنایع سهم خود را در مدیریت مصرف برق ایفاء کنند  

شناسه : 67482 23 خرداد 1401 - 10:00
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اینکه صنایع نیز همانند سایر مشترکان برق باید سهم خود را در مدیریت اوج بار مصرف ایفاء کنند، گفت: الزامات مدیریت مصرف برق صنایع باید احصاء و دستوالعمل‌های مربوطه بر این اساس ابلاغ و اجرایی شود.
صنایع سهم خود را در مدیریت مصرف برق ایفاء کنند  
پ
پ

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اینکه صنایع نیز همانند سایر مشترکان برق باید سهم خود را در مدیریت اوج بار مصرف ایفاء کنند، گفت: الزامات مدیریت مصرف برق صنایع باید احصاء و دستوالعمل‌های مربوطه بر این اساس ابلاغ و اجرایی شود.

* صنایع هم باید مصرف برقشان را مدیریت کنند

به گزارش آرتان پرس، بهرام سبحانی در خصوص کمبود برق در کشور و مشکلات ایجاد شده برای صنایع اظهار داشت: آنچه مسلم است کمبود برق وجود دارد و همه مصرف کنندگان باید دست به دست هم دهند تا کمبود برق مدیریت شود و کشور با کمترین آسیب از دوران اوج بار مصرف عبور کند.

وی ادامه داد:

همانطور که مردم در بخش خانگی باید رعایت و در ساعات اوج مصرف برق از روشن کردن لوازم برقی غیرضرور خودداری کنند، صنایع هم باید مصرف برقشان را مدیریت کنندَ، کارهایی که می توانند به زمان پس از اوج بارمصرف منتقل کنند را در ساعات اوج بارانجام ندهند، برخی کارهایشان را به شیفت های شب ببرند و تعمیرات اساسی شان را به دوره اوج بار مصرف برق منتقل کنند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در عین حال افزود:

در صنعت حداقل هایی وجود دارد که نمی‌توان از آنها عبور کرد، هر صنعت نقطه شکننده‌ای دارد و نمی تواند مصرف برقش را بیش از آن کاهش دهد، این مسئله از کارخانه‌ای به کارخانه دیگر متفاوت است و لازم است مورد به مورد رسیدگی شود.

سبحانی تاکید کرد:

در این رابطه باید تشکل های صنفی و مدیران برق استانی کمک کنند، مدیران استانی مصرف کنندگان بزرگ صنعتی را فراخوانده، نیازمندی‌های هر صنعت را احصاء و مشکلات آنها را بشنوند و برنامه محدودیت هر صنعت را متناسب با الزامات آن تدوین و ابلاغ کنند.

وی در پاسخ به این که با توجه به توسعه صنایع انرژی بر، این صنایع تا چه میزان نسبت «برق خود تامین» توجه داشته اند، گفت:

صنایع فولادی بزرگ در این زمینه وارد عمل شده‌اند، مثلا یکی از تولید کنندگان بزرگ فولاد کشور در زمینه‌ ایجاد ظرفیت‌های نیروگاهی خورشیدی، بادی و بخاری قراردادهایی را منعقد کرده است، اما به بهره‌برداری رساندن نیروگاه‌ها زمانبر است.

* باید به گونه‌ای عمل کرد تا آسیب ها به حداقل برسد

وی در ادامه اظهار کرد:

هر نوع خاموشی اعم از برنامه ریزی شده و یا نشده برای صنعت تبعاتی در پی دارد، اما باید به گونه‌ای عمل کرد تا آسیب ها به حداقل برسد. حداقل انرژی که برای صنعت تعیین می شود، باید مطابق حداقل نیاز کارخانه ها برای آماده بکار نگه داشتن خطوط تولید باشد و در بازگشت به کار، آنها را دچار تاخیر نکند.

وی در این باره خاطرنشان کرد:

مثلاً حداقل‌های مورد نیاز کارخانه فولاد باید به شکلی تعیین شود که کوره ها گرم و آماده بکار بماند و یا دستگاه های خنک کننده تا حدودی فعال باشند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان این که ایفای سهم صنایع در مدیریت مصرف امری بدیهی است، تاکید کرد:

مدیران استانی نیز باید نیازهای صنایع انرژی‌بر را بررسی کرده و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که صنایع سرپا بمانند و اگر واحد صنعتی بیش از حداقل‌های تعیین شده برق مصرف کرد، روند فعالیت آن باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

سبحانی درباره برنامه‌های جبرانی پیش بینی شده برای اختصاص برق بیشتر به واحدهای تولیدی پس از دوره اوج بار مصرف و به منظور جبران کاهش تولید نیز خاطرنشان کرد:

چنانچه دیماند خریداری شده برای یک کارخانه کمتر از دیماند لازم برای ظرفیت اسمی باشد این راهکار می تواند کمک کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.