افزونه جلالی را نصب کنید. 16 محرم 1444 Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
در دو ماه ابتدایی سال رقم خورد؛

رشد ۵ درصدی تولید محصولات فولادی کشور

شناسه : 67581 24 خرداد 1401 - 12:00 منبع : انجمن تولیدکنندگان فولاد
 بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد، میزان تولید محصولات فولادی و شمش طی دو ماهه نخست سال 1401، به ترتیب 5 و 4 درصد افزایش یافت.
رشد ۵ درصدی تولید محصولات فولادی کشور
پ
پ

 بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد، میزان رشد تولید محصولات فولادی و شمش طی دو ماهه نخست سال ۱۴۰۱، به ترتیب ۵ و ۴ درصد افزایش یافت.

* صادرات محصولات فولادی ۲۰ درصد افزایش داشت

به گزارش آرتان پرس، مطابق ماه های گذشته انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور به ارائه گزارش افت و یا رشد تولید محصولات فولادی پرداخت که براساس این گزارش طی ماه های فروردین و اردیبهشت امسال، ۳ میلیون و ۷۳۷ هزار تن انواع محصولات فولادی (انواع ورق، تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و غیره) تولید شد. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، ۳ میلیون و ۵۷۶ هزار تن بود.

همچنین طی ۲ ماهه نخست امسال، ۵ میلیون و ۸۴۵ هزار تن انواع شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد. این در حالی است که طی مدت مشابه سال گذشته، ۵ میلیون و ۶۰۵ هزار تن تولید شد.

* تولید آهن اسفنجی رشد ۱۱ درصدی را تجربه کرد

میزان تولید آهن اسفنجی در ۲ ماهه نخست امسال با ۱۱ درصد رشد به ۶ میلیون و ۵۳۷ هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۵ میلیون و ۸۸۵ هزار تن بود.

* افزایش ۲۰ درصدی صادرات محصولات فولادی

میزان صادرات محصولات فولادی و شمش طی ماه های فروردین و اردیبهشت به ترتیب ۱۳۸ هزار تن و صفر بود که صادرات این محصولات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد یافت و شمش بدون تغییر ماند.

افزون بر این، میزان واردات شمش و محصولات فولادی در ۲ ماه نخست امسال به ترتیب «یک میلیون و ۶۶ هزار تن» و «۳۵۷ هزار تن» بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۹۶۷ هزار تن شمش و ۴۷۸ هزار تن محصولات فولادی)، به ترتیب ۱۰ و ۲۵ درصد کاهش یافت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.