افزونه جلالی را نصب کنید. 5 ربيع أول 1444 Friday, 30 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

ادامه کاهش قیمت کلاف میلگرد فولادی روسیه

شناسه : 67678 25 خرداد 1401 - 14:00 منبع : متال بولتن
به گزارش منابع خبری، با توجه به تقاضای پایین به دلیل وضعیت نامطلوب ناشی از تحریم های غرب، قیمت کلاف میلگرد فولادی روسیه به کاهش خود ادامه داد.
ادامه کاهش قیمت کلاف میلگرد فولادی روسیه
پ
پ

به گزارش منابع خبری، با توجه به تقاضای پایین به دلیل وضعیت نامطلوب ناشی از تحریم های غرب، قیمت میلگرد کلاف روسیه به کاهش خود ادامه داد.

* بازار کلاف میلگرد فولادی صادراتی روسیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، در هفته منتهی به روز دوشنبه (۱۳ ژوئن) قیمت کلاف میلگرد فولادی صادراتی روسیه در میان تقاضای پایین، هم در داخل و هم در خارج از کشور به کاهش خود ادامه داد.

یک منبع بازرگانی با تشریح وضعیت یکی از تولیدکنندگان اصلی محصولات فولادی طویل در کشور روسیه اظهار کرد:

در دسترس بودن کلاف میلگرد فولادی صادراتی روسیه بیش از میزان تقاضا است، بنابراین باید قیمت ها کاهش یابد.

فعالان بازار اعلام کردند پیشنهادات جدید شنیده شده برای کلاف میلگرد فولادی از طرف روسیه در هفته منتهی به روز دوشنبه (۱۳ ژوئن) در محدوده ۷۰۵ تا ۷۱۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه CIS بود که نسبت به هفته قبل ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

تحلیل گران بازار اعلام کردند در روز دوشنبه (۱۳ ژوئن) هیچ فروش جدیدی برای کلاف میلگرد فولادی صادراتی روسیه شنیده نشده است زیرا مشتریان قیمت های نسبتاً پایین تری را مد نظر قرار داده بودند.

به نقل از متال بولتن، خریداران مستقر در شمال آفریقا در روز دوشنبه برای کلاف میلگرد فولادی صادراتی روسیه قیمت هایی معادل ۶۵۰ تا ۶۷۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه پیشنهاد می دهند.

تاجران گزارش دادند آخرین پیشنهادهای شنیده شده از طرف ترکیه برای کلاف میلگرد فولادی صادراتی روسیه در هفته گذشته معادل ۶۴۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بوده است.

در این میان متال بولتن اعلام کرد در هفته منتهی به روز دوشنبه (۱۳ ژوئن) فروشندگان هیچ پیشنهاد قطعی از طرف خریداران مستقر در ترکیه نشنیده اند، زیرا خریداران پس از کاهش شدید قیمت در بخش قراضه فولادی، در حالت انتظار و مشاهده به سر می برند.

چندین منبع خبری نقل کردند در روز جمعه (۱۰ ژوئن) قیمت قراضه فولادی وارداتی به ترکیه در یک معامله انجام شده با اروپا ۳۵ دلار در هر تن کاهش یافت.

ارزیابی روزانه فست مارکت نشان داد در روز جمعه (۱۰ ژوئن) قیمت قراضه فولادی نوع HMS 1&2 (80:20 مخلوط) وارداتی با مبدا اروپای شمالی به ترکیه در محدوده ۳۸۸.۷۳ دلار در هر تن Cfr ترکیه محاسبه شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۳۵.۳۲ دلار در هر تن کاهش داشته است.

بررسی ها نشان داد در روز دوشنبه (۱۳ ژوئن)، یک رزرو دیگر برای قراضه فولادی از طرف بریتانیا شنیده شد که باعث شد قیمت این محصول با ۱۳.۹۳ دلار کاهش به ۳۷۴.۸ دلار در هر تن برسد.

* میلگرد فولادی صادراتی روسیه

به نقل از معامله گران بازار، در بخش میلگرد فولادی به دلیل تقاضای خوب در بازار داخلی روسیه، در هفته منتهی به روز دوشنبه (۱۳ ژوئن)، وضعیت مطلوب تر بوده است.

یک منبع تجاری گزارش داد که در روز دوشنبه (۱۳ ژوئن)، میلگرد فولادی صادراتی روسیه با قیمت ۷۱۵ تا ۷۲۰ دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه در اختیار مشتریان خارجی قرار دارد که ۱۰ دلار در هر تن بالاتر از قیمت کلاف میلگرد فولادی است.

بررسی ها نشان داده اصولا قیمت کلاف میلگرد فولادی حداقل ۲۰ تا ۳۰ دلار در هر تن بیشتر از قیمت میلگرد است.

اما فعالان بازار با توجه به مشکلات موجود در تجارت محصولات فولادی روسیه به دلیل تحریم ‌های غرب، پیشنهادات شنیده شده برای میلگرد فولادی را بسیار بالا دانستند زیرا توسط مشتریان قابل قبول نیست.

طبق ارزیابی هفتگی فست مارکت، قیمت میلگرد فولادی صادراتی روسیه در روز دوشنبه (۱۳ ژوئن) در محدوده ۶۶۵ تا ۶۳۰ دلار در تن فوب دریای سیاه CIS شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل بدون تغییر بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.