افزونه جلالی را نصب کنید. 18 محرم 1444 Monday, 15 August , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

بهبود تقاضا در بازار فولاد تخت ترکیه

شناسه : 67864 28 خرداد 1401 - 15:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند که با توجه به کاهش فعالیت و کاهش سطح سهام در هفته های گذشته، میزان تقاضا برای فولاد تخت در بازار ترکیه افزایش یافته است.
بهبود تقاضا در بازار فولاد تخت ترکیه
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند که با توجه به کاهش فعالیت و کاهش سطح سهام در هفته های گذشته، میزان تقاضا برای فولاد تخت در بازار ترکیه افزایش یافته است.

* تغییرات قیمت بازار فولاد تخت ترکیه

به گزارش آرتان پرس، در هفته منتهی به روز جمعه (۱۷ ژوئن) تقاضا برای فولاد تخت در بازار ترکیه نسبت به سطح بسیار پایین فعالیت بازار در هفته های گذشته، بهبود یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند که منابع خبری پایین بودن سطح سهام را به عنوان دلیل اصلی بهبود تقاضا دانسته اند.

یکی از تاجران ترکیه در مورد تصمیم خریداران اظهار کرد:

بیشتر خریداران فولاد تخت ترکیه سفارشات کافی برای تولید در ماه ژوئیه نداده اند و اکنون سطح موجودی آنها پایین می باشد، بنابراین آنها فولاد تخت را برای تولید محصولات فولادی مربوط به ماه آگوست رزرو می کنند.

به نقل از معامله گران مستقر در بازار، تولید کنندگان ورق سیاه فولادی ترکیه در طول هفته منتهی به روز جمعه (۱۷ ژوئن) سفارشاتی را برای تولید در ماه آگوست پذیرفته اند.

* بازار کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه

ارزیابی ماهانه فست مارکت نشان داد قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه در روز جمعه (۱۷ ژوئن) در محدوده ۷۷۵ – ۸۰۰ دلار در هر تن exw ترکیه بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۷۹۰ – ۸۴۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۵ تا ۴۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

معامله گران اعلام کردند در اوایل هفته منتهی به روز جمعه (۱۷ ژوئن) تولید کنندگان مستقر در ترکیه کویل نورد گرم فولادی داخلی مربوط به ماه آگوست را با قیمت ۷۶۰ تا ۷۷۵ دلار به ازای هر تن ex-works ارائه کردند. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۸۰۰ تا ۸۴۰ دلار در هر تن ex-works بود کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان داد در اواخر هفته، پیشنهادات شنیده شده برای کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه  به ۷۹۰ تا ۸۲۰ دلار در هر تن ex-works افزایش یافته بود.

* بازار کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه

فعالان بازار گزارش دادند قیمت کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه در طول هفته منتهی به روز جمعه (۱۷ ژوئن) افزایش یافت.

با توجه به ارزیابی هفتگی فست مارکت، شاخص کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه در روز جمعه (۱۷ ژوئن) در محدوده ۸۸۰ – ۹۵۰ دلار در هر تن exw ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۱۰ ژوئن که در محدوده ۹۰۰ – ۹۴۰ دلار در هر تن بود با افزایش همراه بوده است.

معامله گران اعلام کردند تولید کنندگان در طول هفته منتهی به روز جمعه (۱۷ ژوئن)  کویل نورد سرد فولادی دارای ضخامت ۱ میلی ‌متر را با قیمت ۸۸۰ تا ۹۵۰ دلار به ازای هر تن ex-works ارائه می ‌کردند. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به هفته قبل که در محدوده ۹۰۰  تا ۹۵۰ دلار در هر تن ex-works بود کاهش اندکی داشته است.

یکی از شرکت کنندگان در بازار گزارش داد که برای کویل نورد سرد فولادی داخلی ترکیه پیشنهادهای کمتر از ۸۶۰ دلار در هر تن شنیده شده است، اما این مورد از ارزیابی فست مارکت حذف شد زیرا منابع دیگر این سطح قیمت را تأیید نکردند.

* کویل نورد گرم فولادی صادراتی ترکیه

معامله گران اعلام کردند در هفته منتهی به روز جمعه (۱۷ ژوئن) بازار صادرات کویل نورد گرم فولادی کمی بهتر از هفته گذشته بود.

به نقل از متال بولتن، پیشنهادات شنیده شده از طرف تولید کنندگان برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی ترکیه در اوایل هفته منتهی به روز جمعه (۱۷ ژوئن) در محدوده ۸۰۰ دلار به ازای هر تن فوب بود. این در حالی است که قیمت اعلام شده نسبت به هفته گذشته که در محدوده ۸۰۰ تا ۸۴۰ دلار در هر تن فوب بود کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری، خریداران مستقر در بالکان کویل نورد گرم فولادی صادراتی ترکیه را با قیمت ۷۹۰ تا ۸۰۰ دلار در هر تن فوب در طول هفته منتهی به روز جمعه (۱۰ ژوئن) رزرو کردند. این در حالی است که خریداران مستقر در آفریقای شمالی این محصول را با قیمت ۸۱۰ تا ۸۲۵ دلار در هر تن فوب در اواخر هفته رزرو سفارش دادند.

با توجه به ارزیابی هفتگی فست مارکت، قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی ترکیه در روز جمعه (۱۷ ژوئن) در محدوده ۷۹۰ – ۸۲۰ دلار در هر تن فوب ترکیه شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به تاریخ ۱۰ ژوئن که در محدوده ۸۰۰ – ۸۴۰ دلار در هر تن بود حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

* بازار کویل نورد گرم فولادی وارداتی ترکیه

فعالان بازار گزارش دادند در روز جمعه (۱۷ ژوئن) یک تولید کننده مستقر در روسیه کویل نورد گرم فولادی خود را با قیمت ۶۸۰ دلار به ازای هر تن Cfr به ترکیه عرضه کرد که به گزارش برخی از فعالان بازار ترکیه، معاملات انجام شده با این قیمت شنیده شده است.

برخی دیگر از تولیدکنندگان مستقر در روسیه اعلام کردند که به دلیل مشکلات ایجاد شده در کار با بانک ها برای محصولات فولادی روسیه، هیچ رزروی برای کویل نورد گرم فولادی روسیه در روز جمعه (۱۷ ژوئن) انجام نشده است.

معامله گران اعلام کردند روسیه تا حدی از سیستم بانکداری جهانی سوئیفت (انجمن جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) حذف شده است. باید توجه داشت که این سیستم بانکداری برای پرداخت های تجاری بین المللی استفاده می شود.

به نقل از منابع خبری، صادرکنندگان مستقر در روسیه اکنون از روش های جایگزین برای پرداخت استفاده می کنند.

برخی از خریداران مستقر در ترکیه در روز جمعه (۱۷ ژوئن) برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی روسیه قیمت ۶۶۰ دلار در هر تن cfr را پیشنهاد دادند، اما این قیمت پذیرفته نشد.

تحلیل گران بازار اعلام کردند در روز جمعه (۱۷ ژوئن) هند کویل نورد گرم فولادی صادراتی خود را با قیمت ۷۸۰ دلار به ازای هر تن Cfr ارائه می کرد. همچنین کویل نورد گرم فولادی صادراتی چین نیز در روز جمعه با قیمت ۸۰۰ دلار در هر تن Cfr ارائه می شد.

طبق ارزیابی هفتگی فست مارکت شاخص کویل نورد گرم فولادی وارداتی ترکیه در تاریخ ۱۷ ژوئن در محدوده ۶۸۰ – ۷۸۰ دلار در هر تن cfr ترکیه قیمت گذاری شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به ۱۰ ژوئن که در محدوده ۷۳۰ – ۷۷۰ دلار در هر تن بود، افزایش یافته است.

* بازار کویل نورد سرد فولادی وارداتی ترکیه

فعالان بازار اعلام کردند بازار واردات کویل نورد سرد فولادی به ترکیه در روز جمعه (۱۷ ژوئن)  بسیار کند بود و در این هفته هیچ قیمت پیشنهادی و هیچ معامله جدیدی برای کویل نورد سرد فولادی وارداتی به ترکیه گزارش نشده است.

ارزیابی هفتگی متال بولتن نشان داد قیمت کویل نورد سرد فولادی وارداتی ترکیه در روز جمعه (۱۷ ژوئن) در محدوده ۹۰۰ – ۹۴۰ دلار در هر تن cfr ترکیه اعلام شد. این در حالی است که قیمت این محصول از تاریخ ۲۷ می بدون تغییر بوده است. 

* تحلیل میانگین قیمت های کویل نورد گرم فولادی ترکیه در ماه های گذشته

تحلیل گران بازار خبر دادند که میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی داخلی ترکیه در ماه مارس برابر ۹۸۵.۵، در ماه آوریل برابر ۱۱۴۷.۵ و در ماه می برابر ۸۹۰ دلار در هر تن exw ترکیه بود که در روز جمعه (۱۷ ژوئن) به ۷۸۷ دلار در هر تن exw  ترکیه رسید.

همچنین طبق ارزیابی فعالان بازار، میانگین قیمت کویل نورد گرم فولادی وارداتی ترکیه در ماه مارس برابر ۹۵۵، در ماه آوریل برابر ۹۷۵ و در ماه می برابر ۸۰۰ دلار در هر تن cfr ترکیه بود که در روز جمعه (۱۷ ژوئن) به ۷۳۰ دلار در هر تن exw  ترکیه رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.