افزونه جلالی را نصب کنید. 6 جماد أول 1444 Tuesday, 29 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
به دلیل تخفیف‌ های جدید چین؛

قیمت‌ واردات فولاد نورد تخت آمریکای جنوبی کاهش یافت

شناسه : 67895 29 خرداد 1401 - 15:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند،‌ قیمت واردات فولاد نورد تخت آمریکای جنوبی در طول هفته منتهی به جمعه (17 ژوئن) پس از کاهش قیمت پیشنهادی فروشندگان چینی به این قاره کاهش یافت.
قیمت‌ واردات فولاد نورد تخت آمریکای جنوبی کاهش یافت
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند،‌ قیمت فولاد نورد تخت وارداتی آمریکای جنوبی در طول هفته منتهی به جمعه (۱۷ ژوئن) پس از کاهش قیمت پیشنهادی فروشندگان چینی به این قاره کاهش یافت.

* کوتاه از وضعیت معاملات در بازار فولاد

به گزارش آرتان پرس، بازار فولاد هفته خود را با چند پیشنهاد بالا از چین به برزیل، شیلی و پرو آغاز کرد، اما تا ۱۵ ژوئن چندین گزارش از تخفیف در معاملات در بازار ظاهر شد.

منابع اعلام کردند که این پیشنهادها برای حمل و نقل در اواخر جولای و اوایل آگوست بود، اما به دلیل ازدحام اخیر در بنادر چین انتظار می رود حمل و نقل در ماه آگوست انجام شود.

* نگاهی کوتاه بر معاملات انجام شده فولاد نورد تخت آمریکای جنوبی

به نقل از متال بولتن، در روز جمعه قیمت ورق فولادی وارداتی بنادر اصلی ۹۲۰ تا ۹۵۰ دلار در هر تن cfr آمریکای جنوبی ارزیابی شد که به دلیل عدم نقد شوندگی بازار نسبت به هفته قبل تغییر خاصی نداشت.

همچنین در روز جمعه، شاخص قیمت کویل نورد گرم فولادی وارداتی بنادر اصلی در روز جمعه به ۸۵۰ – ۸۷۰ دلار در هر تن cfr آمریکای جنوبی کاهش یافت که نسبت به قیمت ۸۷۰ – ۹۱۰ دلار در هر تن در هفته قبل حدودا با کاهش ۲۰ – ۴۰ دلاری در هر تن همراه بوده است.

در اوایل هفته نیز، تعدادی از فعالان بازار پیشنهاداتی را از چین با قیمت ۸۸۰ تا ۹۱۰ دلار در هر تن گزارش کردند و البته تا روز چهارشنبه، چندین پیشنهاد نیز با قیمت ۸۵۰ – ۸۷۰ دلار در هر تن شنیده شد، اما هیچ معامله ای در طول دوره ارزیابی انجام نشد.

در همین حال، در روز جمعه شاخص قیمت ورق روغنی فولادی وارداتی بنادر اصلی ۹۰۰ – ۹۴۰ دلار در هر تن Cfr آمریکای جنوبی تخمین زده شد که نسبت به قیمت ۹۳۰ تا ۹۸۰ دلار در هر تن در ۱۰ ژوئن، حدود ۳۰ تا ۴۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

داده های بازار نشان می دهد، تمام قیمت‌ های چینی که در ابتدای هفته گزارش شده‌ اند ۹۳۰ دلار در هر تن یا بالاتر بودند، اما پس از چهارشنبه پیشنهادهای متعددی با قیمت ۹۰۰ – ۹۱۰ دلار در هر تن به برزیل و ۹۲۰ – ۹۴۰ دلار در هر تن به سواحل اقیانوس آرام آمریکای جنوبی شنیده شد.

همچنین، در روز جمعه طبق ارزیابی ها شاخص قیمت برای کویل فولادی گالوانیزه گرم وارداتی بنادر اصلی ۹۵۰ تا ۹۸۰ دلار در هر تن cfr آمریکای جنوبی برآورد شد که نسبت به قیمت ۹۷۰ تا ۱۰۴۰ دلار در هر تن هفته قبل حدود ۲۰ تا ۶۰ دلار کاهش داشت.

به گزارش آرتان پرس، با وجود اینکه در کلیه بازارهای آمریکای جنوبی به ویژه در سواحل اقیانوس آرام صحبت از ثابت ماندن قیمت های پیشنهادی چینی بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۳۰ دلار در هر تن بود، اما اکثریت فعالان بازار ۹۴۵ – ۹۶۵ دلار در هر تن را به عنوان محدوده قابل معامله در برزیل و ۹۵۰ – ۹۸۰ دلار در هر تن را در اقیانوس آرام گزارش کردند.

در همین حال قیمت کویل فولادی Galvalume وارداتی بنادر اصلی در روز جمعه ۱۰۹۰ تا ۱۱۵۰ دلار در هر تن cfr آمریکای جنوبی ارزیابی شد که کاهشی ۱۰ دلاری به ازای هر تن نسبت به قیمت ۱۱۰۰ تا ۱۱۶۰ دلار در هر تن هفته قبل داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.