افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت‌ زغال‌ کک دریایی چین

شناسه : 68007 31 خرداد 1401 - 14:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند که با توجه به کاهش قیمت کک در بازار معاملات آتی و جو نزولی بازار، قیمت‌ زغال‌ کک دریایی در بازار cfr چین کاهش یافت.
کاهش قیمت‌ زغال‌ کک دریایی چین
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند که با توجه به کاهش قیمت کک در بازار معاملات آتی و جو نزولی بازار، قیمت‌ زغال‌ کک دریایی در بازار cfr چین کاهش یافت.

* قیمت زغال‌ کک سخت دریایی چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت زغال‌ کک دریایی در بازار cfr چین در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) به‌ دلیل افت قیمت‌ زغال کک در بازار معاملات آتی و به ‌دلیل دور اول کاهش قیمت زغال کک از ۱۷ جولای به شدت کاهش یافت.

* شاخص های قیمت زغال کک

ارزیابی فست مارکت برای زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز به صورت ذیل می باشد:

قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) حدود ۳۷۶.۸۱ دلار در هر تن  فوب DBCT بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.

همچنین پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز چهارشنبه حدود ۴۲۲.۵۹ دلار در هر تن cfr جینگ تانگ قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل حدود ۱۱.۲۲ دلار  در هر تن کاهش یافته است.

قیمت زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در تاریخ ۲۰ ژوئن در حدود ۳۳۵.۱۵ دلار در هر تن فوب DBCT شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است. 

همچنین زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز دوشنبه در حدود ۳۸۸.۵۶ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل با کاهش ۱۲.۵۴ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

فعالان بازار گزارش دادند در بازار cfr چین، قیمت ‌های پرمیوم زغال‌ کک سخت و زغال‌ کک سخت در هفته منتهی به روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) به دلیل افت قیمت‌ زغال کک در بازار معاملات آتی و جو نزولی بازار به شدت کاهش یافتند.

یک منبع تجاری مستقر در پکن در مورد کاهش قیمت زغال کک اظهار کرد:

کاهش قیمت زغال کک در بازار cfr چین منجر به تضعیف جو بازار شده است.

یک منبع بازرگانی مستقر در استان فوجیان گفت:

با وجود جو نزولی در بازار، هیچ کس زغال کک سخت دریایی ممتاز را خریداری نخواهد کرد.

منابع خبری اعلام کردند که تا روز دوشنبه (۲۰ ژوئن)، کارخانه ‌های مستقر در شمال چین اولین دور کاهش قیمت زغال کک را از ۱۷ ژوئن انجام دادند که باعث شد قیمت‌ این محصول ۳۰۰ یوان (۴۵ دلار) در هر تن کاهش یابد.

یک منبع تجاری مستقر در استان شاندونگ گفت:

فروش و قیمت گذاری محصولات فولادی در چین ضعیف بوده و موجودی فولاد در کارخانه ها افزایش یافته، در نتیجه باعث شده که برخی از کارخانه های مستقر در شهر تانگشان در جریان نقدینگی با مشکل مواجه شوند و نرخ تولید را کاهش دهند. باید توجه داشت که در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) اولین دور کاهش قیمت کک اجرا شده است. فعالان بازار زغال کک سخت  دریایی را در صورت وجود چنین جو نزولی در بازار، تهیه نمی‌ کنند.

منابع خبری اعلام کردند که بازار فوب استرالیا در روز دوشنبه (۲۰ ژوئن) آرام بوده است.

* بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، قرارداد بیشترین معاملات آتی زغال کک مربوط به ماه سپتامبر در تاریخ ۲۰ ژوئن با قیمت ۲۳۲۲ یوان (۳۴۵ دلار) در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت این محصول ۲۵۴.۵ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز جمعه کاهش داشته است.  

به نقل از معامله گران، بیشترین قرارداد زغال کک مربوط به ماه سپتامبر در روز چهارشنبه (۲۰ ژوئن) با قیمت ۲۹۲۱ یوان در هر تن بسته شد که در مقایسه با تاریخ ۱۷ ژوئن حدود ۳۴۲.۵ یوان در هر تن کاهش داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.