چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲ 20 ربيع أول 1445 Wednesday, 4 October , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش مجدد قیمت ها در بازار ضعیف محصولات فولادی تخت ترکیه

شناسه : 68204 04 تیر 1401 - 12:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند، در هفته منتهی به جمعه (24 ژوئن) قیمت محصولات فولادی تخت ترکیه به دلیل کمبود تقاضا به کاهش خود ادامه داد.
کاهش مجدد قیمت ها در بازار ضعیف محصولات فولادی تخت ترکیه
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند، در هفته منتهی به جمعه (۲۴ ژوئن) قیمت محصولات فولادی تخت ترکیه به دلیل کمبود تقاضا به کاهش خود ادامه داد.

* ارزیابی قیمت های داخلی محصولات فولادی تخت ترکیه

به گزارش آرتان پرس، در طول هفته گذشته میزان خرید در بازار محصولات فولادی تخت ترکیه بسیار ضعیف بود، زیرا خریداران در مورد روند قیمت‌ ها مطمئن نبودند و در بازار هیچ نشانه‌ ای از بهبود دیده نمی شد.

همچنین، به گفته منابع در طول هفته تولیدکنندگان کویل نورد گرم همچنان در حال پذیرش سفارشات برای تولید در ماه اوت بودند، به طوری که در ۲۴ ژوئن شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی داخلی، مربوط به هفته قبل ترکیه ۷۳۰ – ۷۴۰ دلار در هر تن ارزیابی شد که نسبت به قیمت ۷۷۵ – ۸۰۰ دلار در هر تن در ۱۷ ژوئن با کاهش همراه بود.

علاوه بر این، در اوایل هفته تولیدکنندگان کویل نورد گرم ترکیه محصولات خود را با قیمت ۷۴۰ – ۷۵۰ دلار به ازای هر تن برای تولید آگوست ارائه کردند که نسبت به قیمت ۷۶۰ – ۸۲۰ دلار در هر تن کارخانه در هفته گذشته کاهش یافته و شنیده می‌ شود محصولات با قیمت ۷۳۰ دلار در هر تن پیش فروش شده است.

برخی از فعالان بازار نیز، قیمت قابل اجرا برای کویل نورد گرم را ۷۰۰ دلار در هر تن در کارخانه ارزیابی کردند، در حالی که قیمت‌ های کمتر از ۷۰۰ دلار در هر تن در کارخانه در دسترس است و قیمت های پایین نیز تایید نشده و بنابراین در ارزیابی های صورت گرفته لحاظ نشد.

در همین حال، قیمت کویل نورد سرد کاهش یافت و در روز جمعه شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد سرد فولادی داخلی، مربوط به هفته قبل ترکیه ۸۸۰ – ۹۱۰ دلار در هر تن در مقایسه با قیمت ۸۸۰ – ۹۵۰ دلار در هر تن در ۱۷ ژوئن ارزیابی شد.

به نقل از متال بولتن، تولیدکنندگان، کویل نورد سرد با ضخامت ۱ میلی‌ متر را با قیمت ۸۸۰ – ۹۲۰ دلار در هر تن در کارخانه عرضه می‌ کردند که نسبت به هفته‌ های گذشته با قیمت ۸۸۰ -۹۵۰ دلار در هر تن کارخانه کاهش یافته است.

* ارزیابی صادرات کویل نورد گرم ترکیه

به گفته منابع، روند بازار صادرات کویل نورد گرم ترکیه در طول هفته بسیار آرام بود و این خبر که کمیسیون اروپا تعرفه های حفاظتی را برای سه سال دیگر تمدید کرده است، روند خرید را کندتر نمود.

اما یک منبع تاجر ترک گفت که ممکن است در زمستان، یعنی زمانی که اروپا به دلیل تصمیمش برای عدم خرید گاز طبیعی از روسیه پس از تهاجم بی‌ دلیل ولادیمیر پوتین به اوکراین، از کمبود گاز رنج می‌برد، عوارض حفاظتی کاهش یا حذف شود. این تاجر ترک همچنین خاطر نشان کرد:

«به احتمال زیاد تولید کنندگان فولاد در اروپا از کمبود انرژی رنج خواهند برد و خریداران باید به واردات متکی باشند».

کویل نورد گرم ترکیه صادراتی ۷۴۰ – ۷۵۰ دلار در هر تن فوب در طول هفته عرضه شد که از قیمت پیشنهادی هفته گذشته ۸۰۰ دلار در هر تن فوب کاهش یافته است، حال آنکه خریداران برای هر تن فوب ۷۰۰ تا ۷۲۰ دلار پیشنهاد دادند، اما هیچ معامله بزرگی شنیده نشد.

در ۲۴ ژوئن نیز، شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی بندر اصلی ۷۲۰ – ۷۴۰ دلار در هر تن فوب ترکیه بود که نسبت به قیمت ۷۹۰ – ۸۲۰ دلار در هر تن در ۱۷ ژوئن کاهش یافت.

* ارزیابی قیمت های وارداتی کویل نورد گرم روسیه

کویل نورد گرم روشیه در طول هفته با قیمت ۶۵۰ تا ۶۹۰ دلار به ازای هر تن cfr به ترکیه پیشنهاد می شد، اما این قیمت در ارزیابی لحاظ نشده بود زیرا انتقال بانکی برای رزرو از روسیه به دلیل تحریم های بین المللی بر بانک های روسیه بسیار محدود است.

در همین حال، کویل نورد گرم هند با قیمت ۷۲۰ – ۷۲۵ دلار به ازای هر تن cfr ترکیه و قیمت های پیشنهادی چین ۷۸۰ – ۸۳۰ دلار در هر تن cfr عرضه شد، اما معامله ای شنیده نشد.

به گزارش آرتان پرس، در ۲۴ ژوئن شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی وارداتی، بندر اصلی ۷۲۰ – ۷۵۰ دلار در هر تن cfr ترکیه محاسبه گردید که نسبت به قیمت ۶۸۰ – ۷۸۰ دلار در هر تن در ۱۷ ژوئن کاهش یافت.

بازار واردات کویل نورد سرد نیز بسیار کند بود و هیچ معامله یا پیشنهادی شنیده نشد. یکی از شرکت کنندگان بازار نیز گفت ۸۴۰ – ۸۵۰ دلار به ازای هر تن cfr قیمت مناسبی برای کویل نورد سرد وارداتی است.

در ۲۴ ژوئن شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد سرد فولادی وارداتی بندر اصلی ۸۴۰ – ۸۵۰ دلار در هر تن cfr ترکیه برآورد شد که نسبت به قیمت ۹۰۰ – ۹۴۰ دلار در هر تن در ۱۷ ژوئن کاهش یافت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/