افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

تضعیف بازار زغال کک‌ سخت دریایی

شناسه : 68471 13 تیر 1401 - 13:00
با توجه به ضعف‌ های مداوم در بازار صادرات فولاد آسیا، قیمت زغال کک‌ سخت دریایی در بازار cfr چین نسبت به هفته قبل کاهش یافت.
تضعیف بازار زغال کک‌ سخت دریایی
پ
پ

با توجه به کاهش های مداوم در بازار صادرات فولاد آسیا، قیمت در بازار زغال کک سخت دریایی در حوزه cfr چین نسبت به هفته قبل با تضعیف همراه بود.

* قیمت زغال‌ کک سخت دریایی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت در بازار زغال‌ کک سخت دریایی در حوزه cfr چین در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) در واکنش به قیمت های ضعیف صادرات فولاد در بازارهای منطقه به کاهش خود ادامه داد.

* شاخص های زغال کک در فست مارکت

ارزیابی فست مارکت برای زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز به صورت ذیل می باشد:

قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) حدود ۲۹۶.۶۷ دلار در هر تن  فوب DBCT بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل حدود ۱۱.۷۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

همچنین پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) حدود ۴۰۱.۹۳ دلار در هر تن cfr جینگ تانگ قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است.

قیمت زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در تاریخ ۲۹ ژوئن در حدود ۲۸۷.۶۳ دلار در هر تن فوب DBCT شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل کاهش ۲.۵ دلار در هر تن را تجربه کرده است. 

همچنین زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) در حدود ۳۴۵.۹۵ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل با کاهش ۵.۰۱ دلار در هر تن رو به رو بوده است.

یک تاجر مستقر در سنگاپور اظهار کرد:

فعالیت تجاری در بازار فوب استرالیا در بحبوحه تقاضای واردات ضعیف از بازارهای منطقه ای مانند هند در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) نسبتا ضعیف بود.

یک تاجر مستقر در استرالیا گفت:

پیشنهادات مربوط به زغال کک سخت دریایی در بازار فوب استرالیا پراکنده بود، در حالی که به گفته یک تاجر دیگر مستقر در استرالیا، قیمت ‌های خرید برای محموله‌ های زغال کک مربوط به لایکان ژوئن همچنان کاهش می‌یابد.

این تاجر در ادامه تصریح کرد:

کاهش قیمت صادرات فولاد در بازارهای بزرگ منطقه ای مانند هند، ژاپن و کره همچنان بر قیمت مواد خام مانند زغال کک فشار وارد کرده است.

یک تاجر مستقر در سنگاپور اظهار کرد:

فعالان بازار در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) مشتاقانه نظاره گر نتایج مناقصه زغال سنگ سخت با نوسان متوسط ​​(PMV) با لایکان بین ۱۵ تا ۲۴ ژوئن هستند که انتظار می رود در روز پنجشنبه ۳۰ ژوئن به پایان برسد.

یک تاجر مستقر در شانگهای اظهار کرد:

قیمت زغال کک در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) در بازار cfr چین اندکی کاهش یافته است زیرا تقاضای واردات برای محموله های بیشتر ضعیف بود.

وی ددر ادامه تصریح کرد:

کارخانه های مستقر در چین در هفته منتهی به روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن)  به دنبال تهیه زغال کک از منابع داخلی هستند که به طور قابل توجهی ارزان تر از زغال کک در بازار دریایی است.

یک منبع کارخانه مستقر در پکن گفت:

حاشیه سود کارخانه ها کماکان ضعیف است. در حالی که به دلیل افزایش مصالح ساختمانی مانند میلگرد فولادی، قیمت فولاد در بخش پایین دستی اندکی بهبود یافته است. در نتیجه احتمالاً خریداران در هفته های آتی به اولویت بندی هزینه ها ادامه خواهند داد.

* بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس قرارداد بیشترین معاملات آتی زغال کک مربوط به ماه سپتامبر در تاریخ ۲۹ ژوئن با قیمت ۲۴۹۰.۵ یوان (۳۷۲ دلار) در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت این محصول ۲۵ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز سه شنبه کاهش داشته است.  

به نقل از معامله گران، بیشترین قرارداد زغال کک مربوط به ماه سپتامبر در روز چهارشنبه (۲۹ ژوئن) با قیمت ۳۲۰۲ یوان در هر تن بسته شد که در مقایسه با هفته قبل حدود ۲۱ یوان در هر تن کاهش داشته است.

متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.