افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش قیمت زغال کک سخت دریایی

شناسه : 68566 12 تیر 1401 - 14:00
به گزارش منابع خبری، با توجه به تقاضای نسبتاً ضعیف و ضعف در بازار فولاد، قیمت زغال کک سخت دریایی در بازار cfr چین نسبت به روز قبل کاهش یافت.
کاهش قیمت زغال کک سخت دریایی
پ
پ

به گزارش منابع خبری، با توجه به تقاضای نسبتاً ضعیف و ضعف در بازار فولاد، قیمت زغال کک سخت دریایی در بازار cfr چین نسبت به روز قبل کاهش یافت.

* قیمت زغال‌ کک سخت دریایی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از متال بولتن، قیمت زغال‌ کک سخت دریایی در بازار cfr چین در روز جمعه (۱ ژوئیه) در پی تداوم ضعف در بازار فولاد کاهش یافت. علاوه بر این فعالان بازار اعلام کردند قیمت زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI) با نوسان کم در هر دو بازار fob استرالیا و cfr چین در هفته منتهی به روز جمعه (۱ ژوئیه) کاهش یافت.

* ارزیابی قیمت زغال‌ کک سخت

ارزیابی فست مارکت برای زغال‌ کک سخت به صورت ذیل می باشد:

قیمت پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در روز جمعه (۱ ژوئیه) حدود ۲۸۵.۰۹ دلار در هر تن  فوب DBCT بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل کاهش ۱.۱۲ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

همچنین پرمیوم زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز جمعه (۱ ژوئیه) حدود ۳۹۹.۷۸ دلار در هر تن cfr جینگ تانگ قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل ۱.۱۳ دلار در هر تن افزایش یافته است.

قیمت زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز استرالیا در تاریخ ۱ ژوئیه در حدود ۲۶۵.۹۵ دلار در هر تن فوب DBCT شنیده شد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل با کاهش ۱.۶۷ دلار در هر تن همراه بوده است. 

همچنین زغال‌ کک سخت دریایی ممتاز در روز جمعه در حدود ۳۴۶.۳۴ دلار در هر تن cfr چینگدائو قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل با افزایش ۰.۳۹ دلار در هر تن همراه بوده است.

* شاخص هفتگی قیمت زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI)

ارزیابی فست مارکت برای زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI) به صورت ذیل می باشد:

قیمت زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI) کم حجم در روز جمعه (۱ ژوئیه) حدود ۱۹۹.۰۴ دلار در هر تن  cfr جینگ تانگ بود. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به روز قبل کاهش ۹ دلار در هر تن را تجربه کرده است.

همچنین قیمت زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI) کم حجم در روز جمعه (۱ ژوئیه) در حدود ۲۷۲.۵۹ دلار در هر تن فوب DBCT قیمت گذاری شد که نسبت به روزهای قبل با کاهش ۴۹.۰۲ دلار در هر تن همراه بود.

فعالان بازار اعلام کردند در بازار فوب استرالیا، قیمت زغال کک سخت دریایی در روز جمعه (۱ ژوئیه) در بحبوحه تداوم ضعف در بازارهای جهانی فولاد کاهش یافت.

یک منبع تولید کننده زغال کک مستقر در هند اظهار کرد:

حاشیه سود کارخانه های مستقر در هند در ماه ژوئن منفی بود که بر تقاضای آن ها برای زغال کک سخت دریایی تأثیر گذاشته است.

یک منبع کارخانه مستقر در سنگاپور اظهار کرد:

کارخانه ها انتظار دارند قیمت زغال کک سخت با نوسان متوسط ​​به ۲۵۰ دلار در هر تن فوب استرالیا کاهش یابد، زیرا تقاضا برای فولاد در بسیاری از کشورها نسبتا ضعیف بوده است و فشار نزولی بر قیمت زغال کک‌ سخت دریایی وارد کرده است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند قیمت زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI) کم حجم در طول هفته منتهی به روز جمعه (۱ ژوئیه) مطابق با روند نزولی اخیر در قیمت زغال کک سخت دریایی، کاهش یافت.

منابع خبری در روز جمعه (۱ ژوئیه) اعلام کردند در بازار cfr چین، دو محموله ۲۱,۰۰۰ تنی زغال کک‌ سخت نوع K10، به قیمت ۲۶۸.۳۰ دلار و ۲۷۴ دلار در هر تن cfr چین در مناقصه Mechel در روز چهارشنبه معامله شد.

یک منبع تجاری مستقر در استرالیا گفت:

ذخایر میلگرد فولادی اخیراً کاهش زیادی داشته است و همین امر باعث حمایت از قیمت زغال کک در طول هفته منتهی به روز جمعه (۱ ژوئیه) شده است.

یک منبع تجاری مستقر در پکن گفت:

قیمت زغال کک سخت دریایی در روز جمعه (۱ ژوئیه) نسبتاً ثابت بود و پیشنهادات کمی از طرف آمریکای شمالی وجود داشت.

معامله گران گزارش دادند در داخل چین، برخی کارخانه‌ های موجود در استان شانشی در روز پنجشنبه دور دوم کاهش قیمت زغال کک را نسبت به تاریخ ۱۷ ژوئیه پیشنهاد کردند که مقدار آن معادل ۲۰۰ یوان (۳۰ دلار) در هر تن بود. اما باید توجه داشت که اکثر تولید کنندگان زغال کک مستقر در استان شانشی این کاهش قیمت را نپذیرفتند.

یک منبع تجاری مستقر در استان شاندونگ گفت:

معلوم نیست که آیا کارخانه های فولاد مستقر در استان هبی و شاندونگ از این روند کاهش قیمت زغال کک سخت دریایی چین پیروی خواهند کرد یا خیر، زیرا موجودی کک آنها کم بوده است.

به گفته دو منبع خبری، حدود ۴۰۰۰۰ تن زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI) کم حجم با منشاء روسیه در اواسط هفته منتهی به روز جمعه (۱ ژوئیه) با قیمت ۲۰۰ دلار در هر تن cfr چین معامله شد. باید توجه داشت که این محموله مربوط به لایکان اواسط جولای است.

به گفته منابع، از آنجایی که جو کلی بازار زغال کک هنوز نسبتا نزولی است و فعالان بازار در حال تماشا و انتظار هستند، قیمت زغال سنگ تزریقی پودر شده (PCI) کم حجم در هفته منتهی به روز جمعه (۱ ژوئیه) کاهش یافته است.

* بورس کالای دالیان

به گزارش آرتان پرس، قرارداد بیشترین معاملات آتی زغال کک مربوط به ماه سپتامبر در تاریخ ۱ ژوئیه با قیمت ۲۲۸۰.۵۰ یوان (۳۴۰ دلار) در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت این محصول ۶۳ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز قبل کاهش داشته است.  

همچنین بیشترین قرارداد معاملات آتی زغال کک مربوط به ماه می نیز در تاریخ ۱ ژوئیه با قیمت ۳۰۰۹ یوان در هر تن بسته شد. این در حالی است که قیمت این محصول ۴۸.۵ یوان در هر تن نسبت به قیمت بسته شده در روز قبل کاهش داشته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.