افزونه جلالی را نصب کنید. 6 ربيع أول 1444 Saturday, 1 October , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تداوم ابهام در بازار محصولات فولادی تخت ترکیه

شناسه : 68624 12 تیر 1401 - 12:00 منبع : متال بولتن
منابع خبری گزارش دادند در هفته منتهی به جمعه اول ژوئیه، عدم اطمینان در مورد میزان تقاضا و قیمت ها در بازار محصولات فولادی تخت ترکیه ادامه داشت، با این وجود، در طول هفته تولیدکنندگان کویل نورد گرم همچنان سفارش‌ هایی را برای تولید در ماه آگوست می‌ پذیرفتند.
تداوم ابهام در بازار محصولات فولادی تخت ترکیه
پ
پ

منابع خبری گزارش دادند در هفته منتهی به جمعه اول ژوئیه، عدم اطمینان در مورد میزان تقاضا و قیمت ها در بازار محصولات فولادی تخت ترکیه ادامه داشت، با این وجود، در طول هفته تولیدکنندگان کویل نورد گرم همچنان سفارش‌ هایی را برای تولید در ماه آگوست می‌ پذیرفتند.

* ارزیابی قیمت های داخلی محصولات فولادی تخت ترکیه

به گزارش آرتان پرس، بر اساس ارزیابی های انجام شده در روز جمعه شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی داخلی، مربوط به هفته قبل ترکیه ۶۸۰ – ۷۰۰ دلار در هر تن تخمین زده شد که ۴۰ – ۵۰ دلار در هر تن نسبت به قیمت ۷۳۰ – ۷۴۰ دلار در هر تن در ۲۴ ژوئن کاهش یافت.

در همین حال، تولیدکنندگان ترکیه در طول هفته کویل نورد گرم را با قیمت ۶۸۰ – ۷۲۰ دلار به ازای هر تن کارخانه برای تولید اگوست ارائه کردند که نسبت به قیمت ۷۴۰ – ۷۵۰ دلار در هر تن کارخانه در هفته گذشته کاهش یافته است. بر اساس داده‌ های منتشر شده، قیمت کویل نورد سرد ترکیه نیز طی هفته کاهش یافت.

علاوه بر این، در روز جمعه شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد سرد فولادی داخلی، مربوط به هفته قبل ترکیه ۸۲۵ – ۸۳۰ دلار در هر تن ارزیابی شد که نسبت به قیمت ۸۸۰ – ۹۱۰ دلار در هر تن در ۲۴ ژوئن کاهش ۵۵ – ۸۰ دلاری را تجربه نمود.

در همین حال، تولیدکنندگان کویل نورد سرد، این محصول با ضخامت ۱ میلی‌ متر را با قیمت ۸۲۵ تا ۸۳۰ دلار در هر تن کارخانه عرضه می‌ کردند که نسبت به قیمت های پیشنهادی هفته گذشته (۸۸۰ تا ۹۲۰ دلار به ازای هر تن کارخانه) کمتر بود.

* ارزیابی قیمت کویل نورد گرم صادراتی ترکیه

بنا به اعلام منابع بازار، صادرات کویل نورد گرم ترکیه در طول هفته روند بسیار کندی داشت که دلیل آن کاهش اخیر قیمت ها بود. علاوه بر این، فصل تعطیلات تابستانی در اکثر بازارهای صادراتی آغاز شده، بنابراین فعالیت تجاری نیز محدود است.

همچنین، در طول هفته قیمت های پیشنهادی برای کویل نورد گرم ترکیه ۶۸۰ – ۷۰۰ دلار به ازای هر تن فوب بود که نسبت به قیمت های پیشنهادی هفته گذشته کاهش داشت، با این حال، هیچ معامله بزرگی شنیده نشد.

به نقل از متال بولتن، شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی بندر اصلی در روز جمعه ۶۸۰ – ۷۰۰ دلار در هر تن فوب ترکیه برآورد شد که نسبت به قیمت ۷۲۰ – ۷۴۰ دلار در هر تن در ۲۴ ژوئن ۴۰ دلار کاهش یافت.

* کوتاه از قیمت های وارداتی ترکیه

داده‌ ها نشان می دهد، MMK روسیه کویل نورد گرم را در طول هفته به قیمت ۶۲۰ دلار در هر تن cfr فروخت، که این قیمت در ارزیابی حاضر لحاظ نشده است، زیرا نقل و انتقالات بانکی برای رزرو از روسیه به دلیل تحریم بانک های روسیه بسیار محدود بوده و این معامله از طریق ارتباط این شرکت با یک شرکت واسطه در ترکیه انجام شده است.

بر همین اساس، یک کارخانه روسی دیگر که مالک آن هیچ تحریمی ندارد قیمت معاملات را بین ۶۶۰ تا ۶۷۰ دلار در هر تن در ترکیه شنیده است، هرچند هیچ معامله ای رخ نداد.

به گزارش آرتان پرس، شاخص قیمت برای کویل نورد گرم فولادی وارداتی بندر اصلی در روز جمعه ۶۶۰ – ۶۷۰ دلار در هر تن cfr ترکیه محاسبه شد که نسبت به قیمت ۷۲۰ – ۷۵۰ دلار در هر تن در ۲۴ ژوئن با کاهش ۶۰ – ۸۰ دلاری در هر تن همراه بود.

در همین حال، بازار واردات کویل نورد سرد نیز بسیار کند بود و هیچ معامله یا پیشنهادی شنیده نشد، به طوری که شاخص هفتگی قیمت برای کویل نورد سرد فولادی وارداتی، بندر اصلی در روز جمعه ۷۴۰ – ۷۵۰ دلار در هر تن cfr ترکیه محاسبه گردید که نسبت به قیمت ۸۴۰ – ۸۵۰ دلار در هر تن در ۲۴ ژوئن ۱۰۰ دلار کاهش داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.