چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲ 20 ربيع أول 1445 Wednesday, 4 October , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت میلگرد فولادی و کلاف میلگرد در هند

شناسه : 69341 26 تیر 1401 - 14:00
به گزارش منابع خبری، با توجه به افزایش تقاضا در بخش ساخت و ساز و املاک و همچنین افزایش ذخایر کارخانه ها، قیمت میلگرد فولادی و کلاف میلگرد هند نسبت به ماه قبل افزایش یافت.
افزایش قیمت میلگرد فولادی و کلاف میلگرد در هند
پ
پ

به گزارش منابع خبری، با توجه به افزایش تقاضا در بخش ساخت و ساز و املاک و همچنین افزایش ذخایر کارخانه ها، قیمت میلگرد فولادی و کلاف میلگرد هند نسبت به ماه قبل افزایش یافت.

* قیمت میلگرد فولادی و کلاف میلگرد در بازار هند

به گزارش آرتان پرس، در روز دوشنبه (۱۱ ژوئیه) کارخانه ‌های فولاد اولیه مستقر در هند به دنبال افزایش قیمت میلگرد فولادی و کلاف میلگرد تقویت‌ شده تا حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ روپیه در هر تن در ماه ژوئیه هستند. باید توجه داشت که این مقدار معادل ۳ تا ۵ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.

فعالان بازار اعلام کردند این اولین بار است که کارخانه‌ های اولیه در کشور به دنبال افزایش قیمت پس از اعمال مالیات صادراتی در ماه می هستند که در نتیجه شاهد کاهش قیمت محصولات فولادی، چه محصولات طویل و چه محصولات تخت خواهیم بود.

معامله گران اعلام کردند افزایش قیمت محصولات فولادی طویل به دلیل بهبود تقاضا به ویژه در بخش های ساخت و ساز و املاک و همچنین افزایش ذخایر قبل از فصل موسمی است.

تحلیل گرن بازار گزارش دادند میلگرد فولادی و کلاف میلگرد تقویت شده از محصولات فولادی طویل محسوب می شوند بنابراین قیمت آن ها نیز در روز دوشنبه (۱۱ ژوئیه) افزایش یافته است.

منابع خبری اعلام کردند دو کارخانه اولیه به دنبال افزایش قیمت میلگرد فولادی (ساخته شده از طریق کوره القایی) و رساندن آن از حدود ۵۹۰۰۰ روپیه تا ۶۱۰۰۰ روپیه در هر تن هستند. این در حالی است که افزایش قیمت کلاف میلگرد تقویت شده حدود ۱۰۰۰ روپیه در تن بوده و قیمت آن در محدوده ۶۱۰۰۰ روپیه در هر تن می باشد.

باید توجه داشت که قیمت های اعلام شده برای محموله های تحویل داده شده در اواسط ژوئیه است. بنابراین انتظار می رود افزایش قیمت ها از این هفته اجرایی شود.

* قیمت میلگرد فولادی در بازار اسپات هند

در همین حال منابع خبری اعلام کردند قیمت میلگرد فولادی در بازار اسپات هند در روز دوشنبه (۱۱ ژوئیه) در محدوده ۵۵۶۰۰ روپیه در هر تن قرار دارد. این در حالی است که قیمت این محصول نسبت به مدت مشابه در ماه قبل که در محدوده ۵۴۰۰۰ روپیه در هر تن بود حدود ۳ درصد افزایش یافته است.

یک منبع تجاری مستقر در هند در این خصوص اظهار کرد:

شواهد کافی مبنی بر این مسئله وجود دارد که قیمت محصولات فولادی طویل ممکن است در کوتاه مدت به دلیل کاهش موجودی در سطح توزیع کننده و به دلیل خرید قبل از فصل موسمی افزایش یابد. همچنین بهبود در تقاضای داخلی که اکنون در بازار وجود دارد می تواند در ماه های آینده نیز ادامه یابد. بنابراین، ما پیش‌ بینی می ‌کنیم که قیمت‌ محصولات فولادی طویل از جمله میلگرد فولادی در هند افزایش یابد.

* کارخانه های فولاد ثانویه هند در فکر افزایش قیمت

فعالان بازار اعلام کردند عامل دیگر صعود قیمت در بازار میلگرد فولادی و کلاف میلگرد در روز دوشنبه (۱۱ ژوئیه) این است که افزایش قیمت ها توسط کارخانه های فولاد ثانویه نیز آغاز شده است که ۶۰ تا ۶۵ درصد از بازار محصولات فولادی طویل را تشکیل می دهند.

قیمت های بالای مواد خام اولیه مورد نیاز برای تولید محصولات فولادی طویل، از جمله سنگ آهن، پلت و زغال سنگ حرارتی، بسیاری از کارخانه های ثانویه را مجبور به کاهش تولید کرده است که ناشی از کمبود عرضه می باشد.

در این میان منابع خبری گزارش دادند که بحران عرضه در بازار سنگ آهن و پلت همچنان ادامه دارد.

به نقل از چندین منبع خبری، بسیاری از کارخانه‌ های اولیه یا Tier-I نیز تعطیلی به منظور انجام عملیات تعمیر و نگهداری را به ماه ژوئیه موکول کرده‌ اند که باعث کاهش عرضه فولاد خام و محصولات فولادی نهایی می ‌شود. همچنین این امر به احتمال زیاد باعث ایجاد تعادل در وضعیت تقاضا و عرضه شده و از این طریق امکان افزایش پایدار قیمت ها را فراهم می کند.

یک مقام مستقر در یک کارخانه اولیه در هند اظهار کرد:

اگر افزایش قیمت توسط کارخانه های ثانویه انجام شود، ما نیز به طور کلی امکان افزایش قیمت ها را داریم. قیمت ‌های جدید مربوط به ماه ژوئیه باید در یک یا دو روز دیگر اعمال شوند.

تحلیل گران بازار گزارش دادند قیمت میلگرد فولادی ساخته شده در کوره بلند در روز دوشنبه (۱۱ ژوئیه) در محدوده ۵۸۶۰۰ تا ۵۸۷۰۰ روپیه در هر تن شنیده شد. این در حالی است که بررسی ها نشان داد قیمت این محصول به مدت ۳۰ روز ثابت باقی مانده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

/**/