افزونه جلالی را نصب کنید. 5 جماد أول 1444 Monday, 28 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تأثیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بر قیمت ورق گالوانیزه

شناسه : 69914 12 مرداد 1401 - 15:00
به گزارش منابع خبری، افزایش 75 واحدی نرخ بهره باعث شد موجودی محصولات فولادی کاهش یافته و قیمت فلزاتی مانند روی و ورق گالوانیزه نیز افزایش یافت.
تأثیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بر قیمت ورق گالوانیزه
پ
پ

به گزارش منابع خبری، افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره باعث شد موجودی محصولات فولادی کاهش یافته و قیمت فلزاتی مانند روی و قیمت ورق گالوانیزه نیز افزایش یافت.

* بررسی تأثیرات افزایش نرخ بهره بر بازار محصولات فولادی

به گزارش آرتان پرس، پس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، موجودی محصولات فولادی نهایی و مواد خام ورق گالوانیزه هر دو کاهش یافت.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲ آگوست) اعلام کردند در ماه ژوئن، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) به ۹.۱ درصد افزایش یافت، این در حالی است که عدد اعلام شده یک رکورد جدید در نزدیک به ۴۱ سال گذشته بوده است.

تحلیلگران بازار گزارش دادند شاخص قیمت اصلی PCE آمریکا نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴.۸ درصد افزایش یافت که بالاتر از انتظار بازار یعنی ۴.۷ درصد بود. بررسی ها نشان داد از آنجایی که داده های کلان منعکس کننده تورم بالا بودند، PMI روند نزولی را نشان داد.

در این میان منابع خبری گزارش دادند در ماه ژوئیه، فدرال رزرو نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش داد. در نتیجه، جو بازار از حالت بسیار منفی به صعودی تبدیل شد که باعث افزایش قیمت بیشتر کالاها شد.

به نقل از معامله گران، در روزی که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو اعلام شد، بیشترین قرارداد کویل نورد گرم فولادی (HRC) 3.74 درصد افزایش یافت. همچنین بیشترین معامله کویل نورد گرم فولادی در بورس آتی شانگهای نیز ۳.۹۲ درصد افزایش یافت.

* تأثیر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بر ورق گالوانیزه

فعالان بازار اعلام کردند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث شد موجودی محصولات نهایی و مواد خام در ایالات متحده کاهش یابد. موجودی ورق گالوانیزه که قبلاً انباشته شده بود، پس از افزایش ۷۵ واحدی نرخ پایه، با کاهش قیمت فلزات آهنی متوقف شد و قیمت فلزاتی مانند روی افزایش یافت.

تحلیلگران بازار در روز سه شنبه (۲ آگوست) گزارش دادند از آنجایی که خریداران مستقر در ایالات متحده به جای کاهش قیمت، تمایل به خرید با افزایش قیمت دارند، تولید کنندگان ترمینال در میان افزایش قیمت روی شروع به خرید ورق گالوانیزه کردند که باعث کاهش موجودی محصولات فولادی نهایی شد.

همچنین به نقل معامله گران، زمانی که قیمت کالاها به دلیل تمایلات نزولی بازار قبل از افزایش نرخ بهره به پایین‌ ترین حد خود رسیده بود، اکثر تولید کنندگان بزرگ ورق گالوانیزه مستقر در ایالات متحده ذخیره ‌سازی مجدد مواد خام را به پایان رسانده بودند. از آنجایی که تولید کنندگان در بحبوحه افزایش قیمت کالاها به مصرف موجودی مواد خام اولویت دادند، موجودی مواد خام نیز کاهش یافت.

همچنین بررسی ها نشان داد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو میانگین نرخ عملیاتی را افزایش داد. فعالان بازار اعلام کردند نرخ های عملیاتی برخی از شرکت های تولید کننده ورق گالوانیزه در شمال و شرق چین اندکی افزایش یافت. باید توجه داشت که به طور خاص، این افزایش ناشی از بهبود کارایی خطوط تولید کننده مواد پوشش دهنده و گالوانیزه است، در حالی که تعداد خطوط تولید تحت عملیات اساساً بدون تغییر باقی مانده است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲ آگوست) گزارش دادند نرخ عملیاتی تولید کنندگان ورق گالوانیزه در جنوب چین ثابت بود. بر اساس نظرسنجی SMM، معامله گران مستقر در بازار به طور کلی یک نگرش انتظار و مشاهده را دارند.

اکثر تولید کنندگان ورق گالوانیزه سفارش‌ هایی دریافت کرده ‌اند که می ‌توان آنها را ظرف یک ماه تحویل داد. این در حالی است که میزان تقاضا برای این محصول نسبت به فصل اوج سپتامبر تا اکتبر روند نزولی دارند. از آنجایی که تولید کنندگان برای آماده سازی خط تولید جدید و انجام فرآیندهایی مانند استخدام افراد جدید به زمان نیاز دارند، از سرگیری تولید کندتر از برآورد بازار بوده است.

در کل منابع خبری اعلام کردند، تقاضای داخلی در هفته منتهی به روز سه شنبه (۲ آگوست) در ایالات متحده به کندی رشد می کند و بازار نگرش نزولی نسبت به آینده دارد. شرکت ها به دلیل ظرفیت مازاد عمدتاً بر هضم موجودی فعلی تمرکز می کنند و میانگین نرخ عملیاتی به سختی می تواند به سطح قبلی بازگردد.

با این حال، با توجه به اینکه چرخه سفارش فعلی شرکت ‌های تولید کننده ورق گالوانیزه مستقر در ایالات متحده بین ۵ تا ۱۶ روز است، انتظار می ‌رود در اواخر آگوست که دمای بالای هوا به تدریج کاهش یابد، شرکت‌ های تولید کننده ورق گالوانیزه سفارش ‌های بیشتری دریافت کنند. در نتیجه انتظار می ‌رود میانگین نرخ عملیاتی شرکت ‌های گالوانیزه در سپتامبر و اکتبر ثابت بماند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.