جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ 11 شوال 1445 Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

دو کارخانه فرآوری سنگ آهن در سنگان،‌ اردیبهشت وارد مدار تولید می شود

شناسه : 705 07 فروردین 1396 - 5:51

واحد گندله سازی با ظرفیت ۵ میلیون تن و همچنین واحد ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره در سنگان، اردیبهشت ماه ۹۶ افتتاح و به بهره برداری می رسد.

پ
پ

 

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، کارخانه ۵ میلیون تنی گندله و ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره در سنگان از جمله طرح هایی است که با تلاش ایمیدرو و مشارکت بخش خصوصی با پیشرفت مناسبی در حال اجراست و در اوایل سال ۹۶ افتتاح می شود.

 

در حال حاضر ساخت ۶ کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۱۷.۵ میلیون تن در سال و ۴ کارخانه گندله سازی با ظرفیت سالانه ۱۵ میلیون تن در سنگان در حال انجام است. معدن سنگان که در آن محدوده واقع شده، از ذخیره بیش از ۱.۲ میلیارد تن برخوردار است.

 

ایمیدرو با وجود محدودیت منابع مالی ، در سال ۹۵ تلاش کرد تا تمام طرح های نیمه تمام و یا متوقف شده را با مشارکت بخش خصوصی ، تکمیل و بسیاری از آنها را به بهره برداری برساند.

 

طرح های گندله سازی و کنسانتره بتدریج در حال افتتاح و بهره برداری است و پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ با تکمیل تدریجی زنجیره فولاد ، خام فروشی مواد معدنی به حداقل ممکن برسد.

 

همچنین با تکمیل تدریجی زنجیره فولاد از معدن تا شمش ، تمام سنگ آهن استخراج شده از معادن کشور در داخل به مصرف خواهد رسید و از صادرات آن به صورت خام جلوگیری شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.