افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
قوه قضائیه چگونه گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه را بررسی کند؟

ممکن است اختلاس شده باشد!

شناسه : 70759 08 شهریور 1401 - 16:00
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نایب رئیس هیات تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه به این پرسش پاسخ می دهد که قوه قضائیه چگونه به این پرونده ورود کند؟
ممکن است اختلاس شده باشد!
پ
پ

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نایب رئیس هیات تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه به این پرسش پاسخ می دهد که قوه قضائیه چگونه به این پرونده ورود کند؟

* این گزارش مشخص نمی‌کند که این موضوع توسط چه کسی و به چه میزان بوده است؟

به گزارش آرتان پرس، لطف الله سیاهکلی، با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه نشان داد که در این شرکت اشکال وجود دارد و ممکن است اختلاس صورت گرفته باشد، اظهار داشت: این گزارش مشخص نمی‌کند که این موضوع توسط چه کسی و به چه میزان بوده است؟

وی با تاکید بر بررسی همه جانبه تخلفات در فولاد مبارکه توسط قوه قضاییه، گفت:

تحقیق و تفحص به معنای این نیست که جرمی متوجه کسی شود و چه تخلفی مرتکب شده و چه حکمی مشمول آنها می شود بلکه موارد کلی بررسی شده و سمت و سوی کار را نشان می‌دهد، لذا منتظر هستیم تا دادگاه پرونده را بررسی و با متخلفان احتمالی برخورد قانونی لازم را داشته باشد.

وی‌ توضیح داد:

نمایندگان با امکانات محدودشان بررسی کلی کرده و بعد از رسیدن به اشکالات، آن را در قالب گزارشی به مجلس ارائه کرد و در نهایت آن گزارش با رای مجلس به قوه قضاییه ارجاع می شود. بنابراین این دادگاه است که مشخص می کند چه کسی و به چه میزانی تخلف کرده است.

این نماینده ادامه داد:

افرادی که نام آنها در گزارش تفحص آمده، متهم تلقی شده و محکوم نیستند؛ حتی ممکن است که در روند بررسی دادگاه هیچ محکومیتی متوجه آنها نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به اظهاراتی مبنی بر اینکه گزارش ۳۰۰ صفحه ای مورد تایید هیات تحقیق و تفحص نیست، گفت:

مجلس اطلاعات کلی و خلاصه گزارش را تایید می کند. ما جزییاتی از گزارش را منتشر نکردیم، چون در اینجا بحث آبروی افراد مطرح است. ما مستنداتمان را به دادگاه ارائه کردیم و آن گزارش ۳۰۰ صفحه ای را تایید نمی کنیم.

وی تصریخ کرد:

ما نمی‌دانیم گزارش ۳۰۰ صفحه ای از کجا منتشر شده و مربوط به تحقیق و تفحص نمی باشد. ممکن است در حین تفحص برگه‌هایی ارائه شده و برخی از آن سوءاستفاده کرده باشند. لذا آنچه مجلس به صورت رسمی اعلام کرده، دارای اعتبار است.

سیاهکلی با تاکید بر اینکه مجلس خلاصه گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه را تایید می کند، گفت:

ما مستندات گزارش را به قوه قضاییه دادیم و این مستندات ، ۳۰۰ صفحه منتشر شده نیست. الزاما هم مستندات ما درست نیست و تایید صحت آن بر عهده دادگاه است.

وی با تاکید بر اینکه تحقیق و تفحص با محکومیت برابر نیست افزود:

تفحص بیان یکسری اتهامات استر، یعنی افرادی که متهم هستند، که تخلفاتی را انجام دادند.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد:

موضوع گزارش تفحص ربطی به دولت فعلی و مدیریت جدید فولاد مبارکه اصفهان ندارد و مربوط به مدیریت قبلی فولاد مبارکه در دولت قبل است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.