افزونه جلالی را نصب کنید. 28 صفر 1444 Saturday, 24 September , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش محموله های جهانی سنگ آهن

شناسه : 71196 29 شهریور 1401 - 13:00
بررسی ها نشان داد میزان محموله های سنگ آهن حمل شده از کشورهایی مانند برزیل، استرالیا و چین نسبت به هفته قبل افزایش یافت.
افزایش محموله های جهانی سنگ آهن
پ
پ

بررسی ها نشان داد میزان محموله های سنگ آهن حمل شده از کشورهایی مانند برزیل، استرالیا و چین نسبت به هفته قبل افزایش یافت.

* بررسی محموله های جهانی سنگ آهن

به گزارش آرتان پرس، بررسی ها نشان داد که محموله های جهانی سنگ آهن در هفته منتهی به روز یک شنبه (۱۸ سپتامبر) به ۳۱.۰۱ میلیون تن رسید. این در حالی است که محموله های سنگ آهن نسبت به هفته قبل ۱۸.۱ درصد افزایش یافته است.

فعالان بازار اعلام کردند میزان محموله های سنگ آهن حمل شده در استرالیا در روز یکشنبه (۱۸ سپتامبر) در محدوده ۱۷.۷۳ میلیون تن شنیده شد. این در حالی است که میزان محموله های سنگ آهن در این کشور نسبت به هفته قبل با افزایش ۱۸.۷ درصدی همراه بوده است. باید توجه داشت که از میزان محموله های حمل شده در استرالیا حدود ۱۳.۸۷ میلیون تن یا ۷۸.۲ درصد به چین رسیده است که نسبت به هفته قبل که افزایش ۱۶.۱ درصدی را نشان می دهد.

همچنین معامله گران اعلام کردند میزان محموله های سنگ آهن حمل شده از برزیل در روز یک شنبه (۱۸ سپتامبر) به ۷.۰۲ میلیون تن رسید. بررسی ها نشان داد میزان محموله های حمل شده از این کشور نسبت به هفته قبل افزایش ۲۲.۸ درصدی را تجربه کرده است. باید توجه داشت که از میزان محموله های حمل شده از برزیل حدود ۲.۲۷ میلیون تن یا ۳۲.۳ درصد به چین رسیده است که ۲۸.۴ درصد نسبت به هفته قبل افت کرده است.

در جدول زیر حجم محموله های سنگ آهن حمل شده از کشورهای استرالیا و برزیل و محموله های حمل شده در جهان در هفته منتهی به روز یکشنبه (۱۸ سپتامبر) آورده شده و نسبت به هفته قبل و سال قبل مقایسه شده است.

همچنین در جدول زیر میزان محموله های سنگ آهن حمل شده به تفکیک نوع سنگ آهن بررسی شده است.

به گزارش منابع خبری چهار شرکت بزرگ معدنی در هفته منتهی به روز یکشنبه (۱۸ سپتامبر) مجموعاً ۲۲.۴۴ میلیون تن سنگ آهن حمل کردند که نسبت به هفته قبل ۳.۱۱ میلیون تن افزایش داشته است.

در جدول زیر محموله های سنگ آهن حمل شده از شرکت های معدنی بزرگ در هفته گذشته بررسی شده و نسبت به سال قبل مقایسه شده است.

تحلیل گران بازار گزارش دادند در هفته منتهی به روز یکشنبه (۱۸ سپتامبر) در مجموع ۲۳.۴۷ میلیون تن سنگ آهن وارد بنادر چین شد. این در حالی است که میزان محموله های سنگ آهن وارد شده به بنادر چین نسبت به هفته قبل با افزایش ۴۹.۲ درصدی همراه بوده است.

نمودار زیر میزان محموله های سنگ آهن وارد شده به بنادر چین در سال های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

همچنین میزان محموله های سنگ آهن وارد شده به برخی از بنادر مهم چین در هفته گذشته در جدول زیر آورده شده و تغییرات آن نسبت به سال قبل بررسی شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.