افزونه جلالی را نصب کنید. 7 ربيع أول 1445 Thursday, 21 September , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش فشار بر عرضه توسط ظرفیت جدید آهن و فولاد خام چین

شناسه : 71934 14 آبان 1401 - 16:00
با توجه به دستور دولت چین، 259 میلیون تن ظرفیت جدید آهن و فولاد برای ماه های آینده چین در نظر گرفته شده است که فشار شدیدی بر عرضه وارد خواهد کرد.
افزایش فشار بر عرضه توسط ظرفیت جدید آهن و فولاد خام چین
پ
پ

با توجه به دستور دولت چین، ۲۵۹ میلیون تن ظرفیت جدید آهن و فولاد برای ماه های آینده چین در نظر گرفته شده است که فشار شدیدی بر عرضه وارد خواهد کرد.

* بررسی تصمیم افزایش ظرفیت جدید آهن و فولاد خام در چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از spglobal، تولید فولاد چین با وجود مواجهه فولادسازان با حاشیه سود ضعیف، به دلیل ظرفیت جدید آهن خام و فولاد خام که در ماه‌ های اخیر راه ‌اندازی شده است، همچنان کاهش ملایمی را نشان می ‌دهد. این در حالی است که فقدان هرگونه کاهش تولید در مقیاس بزرگ نتوانسته است بر تولید فشار بیاورد.

فعالان بازار در روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر) اعلام کردند شمال چین که محل استقرار فولادسازان بزرگ است، از اواسط نوامبر شاهد کاهش تولید در زمستان به ویژه در کارخانه های فولاد مستقر در استان هبی بوده است. در نتیجه انتظار می رود این محدودیت ها نسبت به سال قبل کمتر شود.

در این میان منابع خبری اعلام کردند معمولاً به فولادسازان چین دستور داده می شود که تولید خود را در طول زمستان کاهش دهند تا آلودگی هوا کاهش یابد.

به نقل از معامل گران، با ایجاد روند نزولی برای قیمت فولاد، چندین تأسیسات جدید تولید آهن خام و فولاد خام نیز به صورت آنلاین عرضه می شوند که می تواند تا حدی تأثیر هر گونه کاهش تولید دستوری دولت برای سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ را جبران کند.

یکی از فعالان بازار مستقر در شرق چین اظهار کرد:

این احتمال وجود دارد که تولید فولاد در زمستان امسال در مقایسه با سال گذشته به دلیل تقاضای کم کاهش یابد، بنابراین هرگونه افزایش قیمت در روزهای پایانی سال ۲۰۲۲ ممکن است محدود گردد، مگر اینکه بسته های محرک بیشتری از طریق دولت اعلام شود.

* افزایش ظرفیت آهن خام و فولاد خام در چین

محاسباتS&P Global  در هفته منتهی به روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر) نشان داد که چین در ماه آگوست تا اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۴ میلیون تن در سال به ظرفیت کوره بلند خود ۴.۸ میلیون تن در سال به ظرفیت تولید فولاد خام خود از طریق مبادله ظرفیت افزوده است.

معامله گران در روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر)  اعلام کردند از آنجایی که برخی از تأسیسات جایگزین شده قبلاً طی سال‌ های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ با تعطیلی مواجه شده بودند، اما محاسبات انجام شده بر اساس داده های صنعت نسان می دهد تأسیسات تازه راه ‌اندازی شده از نظر تئوری می تواند منجر به افزایش خالص ظرفیت آهن خام به اندازه ۲.۵ میلیون تن در سال و افزایش ظرفیت فولاد خام به اندازه ۳ میلیون تن در سال برای سال ۲۰۲۲ گردد.

فعالان بازار اعلام کردند در ۱۰ ماهه اول سال ۲۰۲۲، در مجموع ۲۸.۸ میلیون تن در سال ظرفیت جدید تولید چدن و ​​۲۳.۱ میلیون تن در سال ظرفیت تولید فولاد خام از طریق مبادله ظرفیت وارد چین شد. در نتیجه این امر باعث افزایش ظرفیت خالص آهن خام به اندازه ۸.۳ میلیون تن در سال و افزایش ظرفیت فولاد خام به اندازه ۶ میلیون تن در سال برای سال ۲۰۲۲ شده است.

معامله گران در روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر) اعلام کردند اگرچه حاشیه سود ضعیف اخیراً برخی از کارخانه‌ های مستقر در استان شانشی را مجبور به کاهش تولید کرده است، اما باید توجه داشت که تأسیسات تازه راه ‌اندازی شده تا حدودی کاهش تولید کلی فولاد چین را جبران کرده است.

به نقل از چندین منبع خبری برخی کارخانه های مستقر در شمال و شرق چین نیز اعلام کردند که با توجه به ظرفیت‌ های جدید اضافه شده در چین، اکثر کارخانه‌ ها با وجود زیان‌ های فعلی همچنان از کاهش تولید خود داری می‌ کنند. در نتیجه ممکن است تولید فولاد خام چین در اکتبر و تا پایان نوامبر تقریباً مشابه ماه سپتامبر باقی بماند.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار چین که در روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر) منتشر شد، تولید روزانه فولاد خام چین در ماه سپتامبر حدود ۷ درصد بیشتر از ماه قبل و ۱۷.۶ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

بررسی آمارهای S&P Global نشان داد که در ۳ نوامبر، با توجه به کاهش تقاضای فولاد و چشم انداز نزولی بازار، حاشیه سود فروش میلگرد فولادی داخلی و ورق نورد گرم چین به ترتیب به منفی ۳۳ دلار در هر تن و منفی ۴۶ دلار در هر تن کاهش یافته است.

معامله گران در روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر) گزارش دادند برخی از منابع مستقر در کارخانه S&P Global با صحبت هایی که داشتند انتظار داشتند که استان هبی کاهش تولید زمستانی خود را در اواسط نوامبر آغاز کند. در نتیجه این امر می تواند مازاد عرضه را کاهش داده و از قیمت فولاد حمایت کند.

* احتمال ادامه افزایش عرضه محصولات فولادی در چین

تحلیل گران بازار در روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر) گزارش دادند با توجه به بدهکار بودن بخش املاک و مصرف داخلی ضعیف محصولات فولادی در چین، بعید است تقاضای فزاینده فولاد در سال ۲۰۲۳ ایجاد گردد. در نتیجه بازار فولاد چین ممکن است برای مدت طولانی تحت فشار مازاد عرضه باقی بماند، به خصوص که در ماه های آینده تاسیسات آهن و فولاد بیشتری به کار خود ادامه خواهند داد.

بر اساس یک تحلیل انجام شده توسط منابع خبری، فولادسازان مستقر در چین قصد دارند برای روزهای پایانی سال ۲۰۲۲ و کل سال ۲۰۲۳ در مجموع ۱۱۶ میلیون تن در سال ظرفیت جدید آهن خام و ۱۴۳ میلیون تن در سال ظرفیت جدید فولاد خام را از طریق مکانیسم مبادله ظرفیت وارد جریان تولید کنند.

بررسی داده های صنعت منتشر شده در روز پنج ‌شنبه (۳ نوامبر) نشان داد اگرچه رشد ظرفیت خالص برای این مبادله ها حداقل خواهد بود، اما این تسهیلات جدید عموماً کارآمد تر و بهینه تر از امکانات جایگزین شده خود خواهند بود. در نتیجه هرگونه کاهش تولید به دستور دولت به منظور حفاظت از محیط زیست یا کربن زدایی تأثیر کمتری بر تولید آنها خواهد داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.