سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

پیش بینی قیمت سنگ آهن داخلی چین در نوامبر

شناسه : 72008 16 آبان 1401 - 12:00
با توجه به کاهش قیمت سنگ آهن داخلی چین در ماه اکتبر و فرا رسیدن فصل گرما در ماه نوامبر، قیمت این محصول در هفته گذشته با کاهش همراه شد.
پیش بینی قیمت سنگ آهن داخلی چین در نوامبر
پ
پ

با توجه به کاهش قیمت سنگ آهن داخلی چین در ماه اکتبر و فرا رسیدن فصل گرما در ماه نوامبر، قیمت این محصول در هفته گذشته با کاهش همراه شد.

* بررسی کاهش قیمت سنگ آهن داخلی چین

به گزارش آرتان پرس، بررسی آمار در روز جمعه (۴ نوامبر) نشان داد میانگین شاخص قیمت سنگ آهن داخلی در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل حدود ۹ یوان بر تن کاهش یافت و روند V شکل معکوس را نشان داد.

فعالان بازار در روز جمعه (۴ نوامبر) اعلام کردند در مجموع پیش بینی می شود قیمت سنگ آهن در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر اندکی کاهش یابد.

به گزارش معامله گران در نیمه اول ماه اکتبر، عرضه مواد منفجره در مناطق اصلی تولید داخلی برای کنگره ملی CPC که قرار است برگزار شود، محدود شد.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۴ نوامبر) گزارش دادند اکثر کارخانه‌ های فرآوری در استان ‌های هبی، لیائونینگ، شاندونگ و شانشی مجبور به تعطیلی شدند و فقط تعداد کمی از کارخانه ها که دارای ذخایر بزرگ بودند به فعالیت خود ادامه دادند.

در این میان چندین منبع خبری در روز جمعه (۴ نوامبر) اعلام کردند عرضه کنسانتره سنگ آهن داخلی چین در ماه اکتبر نسبتاً محدود بوده است. همچنین بررسی ها نشان داد معاملات کلی مربوط به محصولات اکستروژن شده ساختمانی در ماه اکتبر نسبتا کم بود و قیمت فولاد اندکی افزایش یافته است که منجر به بهبود سود کارخانه‌ های فولادی در این ماه شد.

معامله گران مستقر در بازار چین در روز جمعه (۴ نوامبر) اعلام کردند هنگامی که روند بازار برای سیاست های بالقوه مطلوب در جلسه های برگزار شده در ماه اکتبر مثبت بود، قیمت سنگ آهن روند صعودی را نشان داد. با این حال، هیچ سیاست مطلوبی در این جلسات اتخاذ نشد که این امر انتظارات بازار را ناکام گذاشته و قیمت فولاد را کاهش داد.

بررسی ها نشان داد کارخانه های فولادی مستقر در شانشی، که زیان آنها به ۳۰۰ تا ۴۰۰ یوان در تن افزایش یافت، اولین کارخانه هایی بودند که تولید فولاد خود را در ماه اکتبر کاهش دادند، و به نظر می رسید کارخانه های فولادی مستقر در مناطق دیگر از این روند پیروی کنند.

فعالان بازار در روز جمعه (۴ نوامبر) گزارش دادند قیمت‌ سنگ ‌آهن در بازار معاملات آتی در میان جو نزولی بازار به شدت افت کرد و قیمت سنگ ‌آهن داخلی را نیز کاهش داد. بررسی اخبار نشان داد که در پایان اکتبر، تاجران بیشتر محموله‌ های متمرکز را مورد معامله قرار دادند، در حالی که کارخانه‌ های فولادی مستقر در چین قیمت ‌های خرید خود را برای کاهش ضرر بیشتر کاهش دادند. باید توجه داشت که به طور کلی قیمت سنگ آهن داخلی چین در ماه اکتبر روند نزولی داشت.

 تحلیل گران بازار در روز جمعه (۴ نوامبر) گزارش دادند با فرا رسیدن فصل گرما در ماه نوامبر، انتظار می ‌رود کارخانه ‌های فولادی در سراسر کشور تولید را مطابق با سیاست ‌های مرتبط با حفاظت از محیط زیست محدود کنند که همچنان بر تقاضا برای سنگ آهن تاثیر می ‌گذارد.

بر اساس پیش بینی کارشناسان، متوسط ​​تولید روزانه آهن خام ممکن است در ماه نوامبر ۱۰۰۰۰۰ تن کاهش یابد. باید توجه داشت که قیمت ‌های ضعیف معاملات آتی سنگ معدنی در خارج از کشور، اعتماد به افزایش قیمت‌ های سنگ معدنی داخلی را بیشتر کاهش می ‌دهد.

چندین منبع خبری در روز جمعه (۴ نوامبر) اعلام کردند ضررهای ثابت کارخانه‌ های فولاد را تشویق کرد تا قیمت ‌های خرید را به شدت پایین بیاورند. اما، با توجه به حوادث اتفاق افتاده در یکی از معادن چین در اوایل سپتامبر، درخواست و رویه ‌ها برای از سرگیری تولید در کارخانه‌ های فرآوری سنگ آهن پیچیده بود، بنابراین نرخ ‌های عملیاتی کارخانه ‌های فرآوری در ماه اکتبر نسبتاً پایین بود.

معامله گران اعلام کردند عرضه محدود کنسانتره سنگ آهن به دلیل اعمال قرنطینه ناشی از شیوع مجدد کووید ۱۹ در روزهای پایانی اکتبر تشدید شد. در نتیجه این امر عرضه را محدود کرده و از قیمت سنگ آهن حمایت کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.