افزونه جلالی را نصب کنید. 3 جماد أول 1444 Saturday, 26 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش صادرات فولاد چین در ماه اکتبر

شناسه : 72042 17 آبان 1401 - 15:00
با توجه به تقویت دلار آمریکا و حادثه کارخانه Posco صادرات فولاد چین در اکتبر اندکی افزایش یافت، در حالی که واردات به پایین ترین حد خود رسید.
افزایش صادرات فولاد چین در ماه اکتبر
پ
پ

با توجه به تقویت دلار آمریکا و حادثه کارخانه Posco  صادرات فولاد چین در اکتبر اندکی افزایش یافت، در حالی که واردات به پایین ترین حد خود رسید.

* بررسی صادرات فولاد چین در ماه اکتبر

به گزارش آرتان پرس، طبق داده های اداره کل گمرک، کشور چین در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۵.۱۸۴ میلیون تن فولاد صادر کرد. این در حالی است که میزان صادرات فولاد نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ رشد ۲۰۰۰۰۰ تنی یا ۴ درصدی را تجربه کرده است. همچنین بررسی ها نشان داد مجموع صادرات فولاد چین از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۵۶.۳۵۸ میلیون تن بود که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱.۸ درصد کاهش داشت.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۸ نوامبر) اعلام کردند واردات فولاد چین در ماه اکتبر ۲۰۲۲ به ۷۷۲۰۰۰ تن رسید. این در حالی است که واردات فولاد چین نسبت به ماه سپتامبر حدود ۱۱۹۰۰۰ تن یا ۱۳.۴ درصد کاهش داشته است. بررسی آمار نشان داد مجموع واردات فولاد چین از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۹.۱۱۵ میلیون تن بود. باید توجه داشت که مجموع واردات فولاد چین نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۲۳.۰ درصدی همراه بوده است.

* تاثیر تقویت دلار آمریکا و حادثه کارخانه Posco  بر صادرات فولاد

معامله گران در روز سه شنبه (۸ نوامبر) اعلام کردند صادرات فولاد چین در ماه اکتبر به صورت ماهانه و سالانه افزایش یافت. بررسی ها نشان داد تحت تاثیر عواملی مانند فشار تورمی، افزایش نرخ بهره و همچنین ریسک رکود اقتصادی، بازار بین ‌المللی کالای چین تحت فشار دائمی قرار داشت و تقاضای پایین دستی در اروپا، ایالات متحده و آسیای جنوب شرقی در ماه اکتبر کند باقی ماند. در نتیجه، صادرات فولاد چین پس از رسیدن به اوج خود در ماه می شروع به کاهش کرد.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۸ نوامبر) گزارش دادند حجم صادرات فولاد در ماه اکتبر پس از افت برای چهار ماه متوالی، با افزایش ماهانه ۲۰۰۰۰۰ تن یا ۴ درصد همراه شد و بازگشت به ماه اول را تجربه کرد.

بررسی ها نشان داده دلایل افزایش حجم صادرات فولاد در ماه اکتبر پس از چهار ماه افت متوالی به شرح زیر است.

  1. تقویت مستمر دلار آمریکا در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ منجر به بهبود فضای صادرات داخلی در اکتبر شده و فضای چانه زنی برای برخی از کارخانه های فولادسازی را مهیا کرده است.
  2. کارخانه فولادسازی Posco  مستقر در کره جنوبی تحت تأثیر طوفان ابری هینامنور قرار گرفت که این نیز یکی از عوامل افزایش صادرات فولاد چین در ماه اکتبر بود.

به گزارش SMM، در ماه اکتبر تعداد سفارشات کویل نورد گرم فولادی صادراتی از کارخانه های فولاد داخلی چین حدود ۹۰ درصد نسبت به ماه سپتامبر افزایش یافت. همچنین به نقل از منابع خبری در اوایل ماه سپتامبر، کارخانه Posco  تحت تأثیر طوفان ابری هینامنور قرار گرفت و عرضه محصولات فولادی در کره جنوبی با کمبود مواجه شد. این امر نه تنها باعث شد تا خریداران کره جنوبی واردات کالاهای چینی خود را افزایش دهند، بلکه سفارشات صادراتی کره جنوبی را نیز تا حدودی به سمت صادرکنندگان چینی سوق داد که در آمارهای صادرات چین در ماه های سپتامبر و اکتبر منعکس شده است.

* کاهش واردات فولاد چین در ماه اکتبر

فعالان بازار در روز سه شنبه (۸ نوامبر) اعلام کردند واردات فولاد چین در ماه اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به سپتامبر اندکی کاهش یافت. این در حالی است که بررسی آمار نشان داد واردات فولاد چین در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به میزان قابل توجهی کاهش یافته و به پایین ‌ترین حد خود از سال ۲۰۰۶ رسیده است. در نتیجه این امر منجر به کاهش بیشتر سطح واردات شده است.

* چشم انداز واردات و صادرات فولاد چین

از نظر صادرات نیز طبق آخرین تحقیقات SMM، سفارشات صادراتی دریافتی از کارخانه های فولاد چین در ماه نوامبر ۲۰۲۲ اساساً ثابت خواد بود. با توجه به اینکه فشار تورم جهانی به اوج خود نرسیده است، وضعیت بین المللی دائما در حال تغییر است. با توجه به سایر عوامل تأثیرگذار بر بازار فولاد، تقاضای کلی خارج از کشور چین در ماه نوامبر ضعیف خواهد بود. SMM انتظار دارد که صادرات فولاد چین در ماه نوامبر در محدوده باریکی بر أساس قیمت های شنیده شده در ماه اکتبر نوسان داشته باشد.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۸ نوامبر) اعلام کردند میزان واردات فولاد چین در سال های اخیر کم بوده است. با توجه به اینکه تقاضا برای واردات فولاد به دلیل عوامل فصلی نزدیک به پایان سال به تدریج کاهش می یابد، SMM پیش بینی می کند که فضای افزایشی واردات فولاد از نوامبر تا دسامبر ممکن است کاملاً محدود باشد و حجم واردات همچنان در سطح پایینی قرار داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.