سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر

شناسه : 72056 18 آبان 1401 - 14:00
با توجه به افت تولید و انجام عملیات تعمیر و نگهداری در ماه اکتبر، میزان واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر افزایش خواهد یافت.
افزایش واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر
پ
پ

با توجه به افت تولید و انجام عملیات تعمیر و نگهداری در ماه اکتبر، میزان واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر افزایش خواهد یافت.

* بررسی واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر

به گزارش آرتان پرس، داده های گمرک نشان داد که واردات سنگ آهن چین در ماه اکتبر به ۹۴.۹۸ میلیون تن رسید. این در حالی است که واردات سنگ آهن در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل با کاهش ۴.۷۵ درصدی همراه بود. اما باید توجه داشت که واردات سنگ آهن چین در ماه اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۳.۶۸ درصد افزایش داشته است.

فعالان بازار در روز چهارشنبه (۹ نوامبر) اعلام کردند از ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲، واردات سنگ آهن در مجموع به ۹۱۷.۴۲ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۱.۷ درصدی همراه بوده است.

تحلیل گران بازار در روز چهارشنبه (۹ نوامبر) گزارش دادند واردات سنگ آهن چین در ماه سپتامبر با افزایش نرخ بهره برداری از ظرفیت کوره های بلند افزایش یافت. همچنین باید توجه داشت که برخی از شرکت ها به دلیل تعطیلات هفت روزه روز ملی چین در اوایل اکتبر، محموله های خود را از گمرک ترخیص کردند، در نتیجه واردات سنگ آهن چین در ماه اکتبر افزایش یافت.

به نقل از چندین منبع خبری کاهش واردات سنگ آهن در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل عمدتاً به دلیل تعطیلات روز ملی چین بوده است. با این حال، بررسی ها نشان داد میانگین روزانه حجم واردات در ماه اکتبر به ۳.۹۶ میلیون تن رسیده است که نسبت به ماه سپتامبر که در محدوده ۳.۳۲ میلیون تن بود فراتر رفته است.

معامله گران در روز چهارشنبه (۹ نوامبر) گزارش دادند برخی از کارخانه های فولادی مستقر در چین به دلیل افت تولید شدید در هفته اول نوامبر، کوره های بلند خود را تحت تعمیر و نگهداری قرار دادند که تقاضا و قیمت سنگ آهن را تحت فشار قرار داد.

در این میان بررسی اخبار نشان داد که با کاهش شدید قیمت سنگ‌ آهن وارداتی نسبت به سنگ‌ آهن داخلی، برخی از تاجران از این فرصت استفاده کردند و واردات را برای کسب سود افزایش دادند. در نتیجه این امر به افزایش میانگین روزانه حجم واردات کمک کرد.

SMM  پیش بینی کرده است که در صورت افزایش افت تولید، کارخانه‌ های فولاد بیشتری تولید خود را در ماه نوامبر کاهش خواهند داد. همچنین باید توجه داشت که محدودیت های تولید مبتنی بر حفاظت از محیط زیست در شمال چین در طول فصل گرما، تولید آهن خام را کاهش خواهد داد.

منابع خبری اعلام کردند انتظار می رود معادن خارج از کشور در ماه نوامبر محموله های سنگ آهن خود را افزایش دهند تا به اهداف سالانه خود دست یابند. بنابراین، SMM انتظار دارد واردات سنگ آهن چین در ماه نوامبر افزایش یابد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.