افزونه جلالی را نصب کنید. 7 جماد أول 1444 Wednesday, 30 November , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

جهش واردات کویل نورد گرم فولادی از ژاپن و کره جنوبی

شناسه : 72188 25 آبان 1401 - 13:00
با توجه به تغییر در جریان ‌های تجاری پس از تهاجم روسیه به اوکراین، واردات کویل نورد گرم فولادی از ژاپن و کره جنوبی به اروپا با افزایش همراه شده است.
جهش واردات کویل نورد گرم فولادی از ژاپن و کره جنوبی
پ
پ

با توجه به تغییر در جریان ‌های تجاری پس از تهاجم روسیه به اوکراین، واردات کویل نورد گرم فولادی از ژاپن و کره جنوبی به اروپا با افزایش همراه شده است.

* بررسی واردات کویل نورد گرم فولادی به اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از کالانیش، منابع موجود در بازار در روز سه شنبه (۱۵ نوامبر) اعلام کردند که جهش واردات کویل نورد گرم فولادی به اروپا از ژاپن و کره جنوبی در سال جاری می تواند باعث بررسی دقیق مقامات اروپایی در آینده شود.

کالانیش خاطرنشان می‌ کند که تغییر گسترده در جریان ‌های تجاری پس از تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، جهش واردات کویل نورد گرم فولادی با منشاء ژاپنی و کره جنوبی را برانگیخته است. باید توجه داشت که این امر می تواند کاهش فروش کویل نورد گرم فولادی با مبدا روسیه و هند را جبران کند.

با توجه به نمودارهای منتشر شده توسط  اتحادیه فولاد اروپا یعنی یوروفر (EUROFER)، واردات کویل نورد گرم فولادی از ژاپن به اتحادیه اروپا ممکن است در سال ۲۰۲۲ از ۱ میلیون تن فراتر رود. با توجه به اینکه تا قبل از سال ۲۰۲۱ کشور ژاپن کمتر از ۱۰۰۰۰۰ تن در سال کویل نورد گرم فولادی را به اتحادیه اروپا عرضه می کرد، این رقم یک جهش بزرگ برای سال ۲۰۲۲ است. در نتیجه، ممکن است واردات کویل نورد گرم فولادی از ژاپن اروپا متوقف شود. باید توجه داشت که ژاپن دومین تامین کننده بزرگ کویل نورد گرم فولادی در اتحادیه اروپا پس از ترکیه است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۱۵ نوامبر) اعلام کردند عرضه کویل نورد گرم فولادی توسط کره جنوبی به اروپا نیز احتمالا در پایان سال ۲۰۲۲ به حجمی نزدیک به ۹۰۰۰۰۰ تن برسد. باید توجه داشت که مقدار اعلام شده دو برابر مقدار واردات این کشور به کل قاره اروپا بوده است.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۱۵ نوامبر) گزارش دادند ممکن است این تغییر در الگوهای واردات کویل نورد گرم فولادی به اروپا بتواند تحقیقات مقامات اروپایی را در مورد اقدامات بالقوه ضد دامپینگ آغاز کند. با این وجود، شایان ذکر است که واردات کلی کویل نورد گرم فولادی به اروپا در سال جاری باید کمتر از سطح رکورد ثبت شده در سال ۲۰۲۱ باشد که برابر بیش از ۹.۶ میلیون تن گزارش شده بود.

در این میان چندین منبع خبری نقل کردند در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲، سرعت واردات کویل نورد گرم فولادی در حال کاهش است. طبق آمار رسمی، تا ۱۱ نوامبر تنها ۲۴ درصد از سهمیه های حفاظتی برای کویل نورد گرم فولادی در کشورهای صادر کننده استفاده شده است. بررسی ها نشان داد تا روز جمعه (۱۱ نوامبر) کره جنوبی ۶۴ درصد، ترکیه ۱۷ درصد و هند تنها ۵ درصد از سهمیه کویل نورد گرم فولادی خود را استفاده کرده اند.  

این در حالی است که باید توجه داشت در سال گذشته در اواسط نوامبر، ۴۵ درصد از سهمیه‌ های وارداتی موجود برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ استفاده شده بود و ترکیه و هند سهمیه های کویل نورد گرم فولادی جهش واردات کویل نورد گرم فولادی از ژاپن و کره جنوبیرا تمام کرده بودند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.