چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تاثیر هزینه انرژی بر تولید محصولات فولادی ترکیه

شناسه : 72372 06 آذر 1401 - 15:00
با توجه به افزایش سهم هزینه های انرژی در کل هزینه های صنعت فولاد ترکیه، میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه با کاهش همراه بوده است.
تاثیر هزینه انرژی بر تولید محصولات فولادی ترکیه
پ
پ

با توجه به افزایش سهم هزینه های انرژی در کل هزینه های صنعت فولاد ترکیه، میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه با کاهش همراه بوده است.

* بررسی میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، بررسی ها در هفته منتهی به روز شنبه (۲۶ نوامبر) نشان داد سهم هزینه انرژی در صنعت فولاد از ۷ درصد به ۲۷ درصد افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۶ نوامبر) اعلام کردند هزینه انرژی همچنان چالشی برای تولید کنندگان فولاد ترکیه به شمار می رود که به دلیل قیمت بالاتر انرژی در مقایسه با قیمت های اروپایی بر رقابت پذیری صنعت تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

اوگور دالبلر، معاون اتحادیه صادرکنندگان فولاد ترکیه (CIB) در مصاحبه با بلومبرگ ترکیه در این باره گفت:

سهم هزینه های انرژی در کل هزینه های صنعت فولاد ترکیه از ۷ درصد به ۲۷ درصد افزایش یافته است، در نتیجه سرعت تولید در این کشور کاهش یافته و در فصل زمستان ممکن است هزینه های این صنعت به مراتب افزایش یابند.

نایب رئیس CIB در ادامه تصریح کرد:

اخیراً تعداد معاملات انجام شده مربوط به محصولات فولادی در جهان از چین، کره جنوبی، ژاپن و هند افزایش یافته است. در نتیجه تولید کنندگان محصولات فولادی مستقر در ترکیه به دلیل هزینه های فعلی قادر به رقابت با آنها نیستند.

تحلیل گران بازار در روز شنبه (۲۶ نوامبر) اعلام کردند صنایع فولاد و فرآوری ترکیه نیز تحت فشار تهاجمی روسیه بر بازار خود هستند، زیرا واردات فولاد روسیه به اروپا به دلیل جنگ در اوکراین ممنوع می باشد. اگر فولادسازان ترکیه نتوانند نیازهای صنعت تولید کننده داخلی را برآورده کنند، تولید محصولات فولادی در ترکیه با خطرات زیادی مواجه خواهد شد و مواد اولیه باید از چین و هند خریداری شود.

اوگور دالبلر نایب رئیس CIB در عین حال تاکید کرد که برخی از تولید کنندگان فولاد تصمیم به سرمایه گذاری در استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر گرفته اند و این سرمایه گذاری ها ممکن است در آینده مزیتی برای فولادسازان ترکیه ایجاد کند.

همانطور که GMK Cener قبلا گزارش داد، ترکیه تولید محصولات فولادی را در سپتامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۱۹ درصد کاهش داد. با توجه به آمار منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه در سپتامبر ۲۰۲۲ به ۲.۷ میلیون تن رسیده است.

بررسی ها نشان داده در ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه حدود ۹.۳ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است. به نقل از چندین منبع خبری میزان تولید محصولات فولادی در ترکیه از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۲۷.۳ میلیون تن گزارش شده است.

همچنین TCUD انتظار دارد تولید محصولات فولادی ترکیه در سال ۲۰۲۲ به میزان ۱۰ درصد کاهش یابد و کارخانه های این کشور به دلیل هزینه های بالای انرژی احتمال توقف تولید را بررسی خواهند کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.