یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

پرداخت غرامت به ArcelorMittal  برای هزینه انتشار غیرمستقیم گازهای گلخانه ای

شناسه : 72400 07 آذر 1401 - 11:00
با توجه به اینکه شرکت ArcelorMittal برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای برخی از بخش های خود را تعطیل کرده است دولت اسپانیا به این شرکت غرامت پرداخت کرد.
پرداخت غرامت به ArcelorMittal  برای هزینه انتشار غیرمستقیم گازهای گلخانه ای
پ
پ

با توجه به اینکه شرکت ArcelorMittal  برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای برخی از بخش های خود را تعطیل کرده است دولت اسپانیا به این شرکت غرامت پرداخت کرد.

* پرداخت کمک هزینه دولت اسپانیا برای استفاده از انرژی تجدید پذیر

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، دولت اسپانیا به عنوان بخشی از یک مکانیزم برای جبران هزینه های انتشار غیرمستقیم گازهای گلخانه ای، به بزرگترین تولید کننده فولاد جهان یعنی ArcelorMittal Corporation، حدود ۱۷.۱ میلیون یورو پرداخت کرده است. بررسی ها نشان داده Eurometal با استناد به وزارت صنعت، بازرگانی و گردشگری ایتالیا در این باره گزارشی ارائه داده است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۶ نوامبر) اعلام کردند کل حمایت دولت از صنعت انرژی اسپانیا ۲۴۴ میلیون یورو است که بخش فولاد ۳۷.۵ درصد و بخش آلومینیوم ۱۵ درصد از آن را تشکیل می دهند.

 از آن را تشکیل می دهد.

آقای Reyes Maroto وزیر دولت اسپانیا اظهار کرد:

رقابت پذیری صنعت بزرگ فولاد علاوه بر تضمین قیمت رقابتی انرژی، یکی از اولویت های دستور کار دولت است. این کمک مالی نشان دهنده تعهد دولت به تقویت ظرفیت های صنعتی و اشتغال بخش کلیدی در اسپانیا است. باید توجه داشت این اتفاقات زمانی رخ داده که لازم است اقدامات صنعت برای تسریع بهبود اقتصادی و اجتماعی افزایش یابد.

تحلیل گران بازار در روز شنبه (۲۶ نوامبر) اعلام کردند کمک دولت اسپانیا به شرکت ArcelorMittal  بخشی از بسته حمایتی انرژی اسپانیا برای صنایع بزرگ است. این مورد شامل کمک هزینه برای قبض برق است که به منظور تامین مالی انرژی های تجدید پذیر، تولید همزمان با راندمان بالا و کمک مستقیم به شرکت های مصرف کننده گاز طراحی شده است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، دولت اسپانیا به صنعت فولاد داخلی تضمین داده است که در صورت بروز بحران انرژی، تمام منابع انرژی لازم را در اختیار این صنعت قرار خواهد داد. در ماه های اخیر، دولت این کشور بیش از ۸۵۰ میلیون یورو برای حمایت از صنایع داخلی گاز و برق اختصاص داده است.

معامله گران در روز شنبه (۲۶ نوامبر) اعلام کردند شرکتArcelorMittal  که یک تولید کننده پیشرو در صنعت فولاد است، به طور موقت حدود ۷ میلیون تن از ظرفیت سالانه تولید شده توسط زیر مجموعه های مستقر در سراسر اروپا را متوقف کرده است. از جمله زیرمجموعه هایی که ظرفیت تولید فولاد در آن ها متوقف شده است می توان به کارخانه نورد اسپانیایی Acería Compacta de Bizkaia (ACB) اشاره کرد. این شرکت تصمیم گرفت پس از تعمیرات تابستانی فعالیت خود را از سر نگیرد.

در این میان منابع خبری در روز شنبه (۲۶ نوامبر) گزارش دادند اسپانیا در اکتبر ۲۰۲۲ میزان تولید فولاد را ۹.۶ درصد نسبت به ماه قبل کاهش داده است. بررسی آمار نشان داد میزان تولید فولاد اسپانیا در در اکتبر ۲۰۲۲ به ۹۱۳۰۰۰ تن رسیده است.

همچنین باید توجه داشت میزان تولید فولاد در کشور اسپانیا در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۹.۹۱۵ میلیون تن گزارش شده است. این در حالی است که میزان تولید فولاد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ با کاهش ۱۸.۵ درصدی همراه بوده است.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.