افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش تولید فولاد در برخی از کشورهای اروپایی در اکتبر ۲۰۲۲

شناسه : 72449 08 آذر 1401 - 11:00
بررسی آمار نشان داد میزان تولید فولاد در برخی کشورهای اروپایی در اکتبر 2022 نسبت به ماه قبل افزایش یافته اما نسبت به سال قبل تقریبا ثابت بوده است.
افزایش تولید فولاد در برخی از کشورهای اروپایی در اکتبر ۲۰۲۲
پ
پ

بررسی آمار نشان داد میزان تولید فولاد در برخی کشورهای اروپایی در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل افزایش یافته اما نسبت به سال قبل تقریبا ثابت بوده است.

* بررسی میزان تولید فولاد در کشورهای اروپایی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های منتشر شده توسط Ukrmetalurgprom نشان داد که میزان تولید فولاد در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۲ به ۳۱۸ هزار تن رسیده است. این در حالی است که میزان تولید فولاد در این کشور در ماه اکتبر ۶.۴ درصد کمتر از ماه قبل بوده است.

بر اساس داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز دوشنبه (۲۸ نوامبر)، فولادسازان مستقر در فرانسه در ماه اکتبر ۲۰۲۲ تولید فولاد خود را ۱۴.۷ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ افزایش دادند. بررسی ها نشان داد میزان تولید فولاد توسط کارخانه های فرانسه در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۹۷۰۰۰۰ تن گزارش شده است.

از طرفی معامله گران در روز دوشنبه (۲۸ نوامبر) اعلام کردند کشور اسپانیا در اکتبر ۲۰۲۲  تولید فولاد را حدود ۹.۶ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ کاهش داد. باید توجه داشت که میزان تولید فولاد در کشور اسپانیا در ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۹۱۳۰۰۰ تن بوده است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۸ نوامبر) گزارش دادند طبق اعلام انجمن Federacciai ، شرکت‌ های فولادی مستقر در ایتالیا در اکتبر ۲۰۲۲ تولید فولاد را به ۲.۰۱۴ میلیون تن رساندند. بررسی ها نشان داده میزان تولید فولاد توسط شرکت های فولاد ایتالیا در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۷.۵ درصد نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ رشد داشته است.

همچنین بر اساس گزارش WV Stahl، تولید فولاد در آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ در محدوده  3.14 میلیون تن گزارش شد که نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ افزایش ۱۰.۵ درصدی را تجربه کرده است.

با این حال، آمار منتشر شده توسط انجمن های صنعتی در روز دوشنبه (۲۸ نوامبر) نشان داد میزان تولید فولاد در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ با کاهش همراه بوده است. به عنوان مثال بررسی ها نشان داد میزان تولید فولاد در آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۴.۴ درصد افت کرده است. همچنین در ایتالیا نیز میزان تولید فولاد در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۹.۳ درصدی همراه بوده است.

شکل زیر با استفاده از داده های مرکز GMK ، حجم تولید فولاد در کشورهای اوکراین، آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا را در اکتبر ۲۰۲۲ و میزان تغییرات آن نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ نشان می دهد.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، تولید جهانی فولاد در اکتبر ۲۰۲۲ در سطح اکتبر ۲۰۲۱ باقی ماند و برابر ۱۴۷.۳ میلیون تن گزارش شد. این مورد با استفاده از رتبه بندی جهانی ۶۴ کشور تولید کننده فولاد عضد انجمن جهانی فولاد استخراج شده است.

در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۲۸ نوامبر) گزارش دادند به طور خاص، کل تولید فولاد در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۷ میلیون تن بوده است. این در حالی است که بررسی ها نشان داد میزان تولید فولاد در این کشورها نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۳.۷ درصد کاهش یافته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.