افزونه جلالی را نصب کنید. 7 رجب 1444 Saturday, 28 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش سرمایه گذاری توسط فولادسازان اوکراینی

شناسه : 72459 08 آذر 1401 - 15:00
با توجه به آمار، فولادسازان مستقر در اوکراین سرمایه ‌گذاری‌ های خود را در سال 2021 نسبت به سال قبل حدود 48 درصد افزایش دادند.
افزایش سرمایه گذاری توسط فولادسازان اوکراینی
پ
پ

با توجه به آمار، فولادسازان مستقر در اوکراین سرمایه ‌گذاری‌ های خود را در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل حدود ۴۸ درصد افزایش دادند.

* بررسی سرمایه گذاری های انجام شده توسط شرکت های فولادی مستقر در اوکراین

به گزارش آرتان پرس، در سال ۲۰۲۱ شرکت‌ های فولادی مستقر در اوکراین سرمایه ‌گذاری‌ های خود را نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۴۸ درصد افزایش دادند. بررسی ها نشان داد فولادسازان مستقر در اوکراین در طول سال ۲۰۲۲ حدود تا ۲۵.۸۶ میلیارد UAH  در توسعه تولید سرمایه گذاری کردند. باید توجه داشت که این آمار از طریق داده های سرویس آمار دولتی بدست آمده است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۲۸ نوامبر) اعلام کردند سرمایه گذاری های انجام شده در زمینه تولید آهن خام، فولاد و فروآلیاژها در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۲۰.۹ میلیارد UAH بوده است. باید توجه داشت که سرمایه گذاری انجام شده در این زمینه در مقایسه با سال ۲۰۲۰ با افزایش ۳۱.۶ درصدی همراه بوده است. بررسی ها نشان داد این بخش سرمایه گذار اصلی در توسعه بخش آهن و فولاد اوکراین در سال گذشته بوده است. به نقل از چندین منبع خبری این بخش ۸۰.۸ درصد از کل شاخص سرمایه گذاری در صنعت را به خود اختصاص داده است.

با توجه به آمار منتشر شده، میزان سرمایه گذاری های انجام شده در سایر بخش های آهن و فولاد در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر می باشد:

سرمایه گذاری های انجام شده در زمینه تولید لوله های فولادی، پروفیل های توخالی و اتصالات فولادی در سال ۲۰۲۱ حدود  2.96 میلیارد UAH بوده است. این در حالی است که بررسی ها نشان داد میزان سرمایه گذاری در این بخش حدود ۶.۶ برابر بیشتر از سال ۲۰۲۰ بوده است.

از طرفی برای تولید سایر محصولات فرآوری اولیه فولاد حدود ۶۲۰.۸ میلیون UAH در سال ۲۰۲۱ سرمایه گذاری شده است. باید توجه داشت که میزان سرمایه گذاری در این بخش ۲.۰۵ برابر بیشتر از سال ۲۰۲۱ بوده است.

با توجه به آمار، میزان سرمایه اختصاص یافته برای تولید فلزات گرانبها و سایر فلزات غیر آهنی در سل ۲۰۲۱ حدود  1.05 میلیارد UAH گزارش شده است که نسبت به سال قبل با افزایش ۶۶.۲ درصدی همراه بوده است.

همچنین در بخش ریخته گری فولاد نیز در سال ۲۰۲۱ حدود ۳۱۵.۶۹ میلیون UAH سرمایه گذاری شده که نسبت به سال قبل رشد ۵۸.۲ درصدی را تجربه کرده است.

تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۲۸ نوامبر) اعلام کردند سرمایه‌ گذاری‌ انجام شده در بخش «تولید فولاد و تولید محصولات نهایی فولادی به ‌جز ماشین ‌آلات و تجهیزات» در سال ۲۰۲۱ به ۲۸.۴۶ میلیارد دلار رسیده است. باید توجه داشت که سرمایه گذاری در این بخش ۴۲.۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ بوده است.

در این میان چندین منبع خبری اعلام کردند که شرکت های معدنی و فلزی بخشی از سرمایه گذاری خود را در صنعت معدن انجام می دهند. بررسی آمار سرویس دولتی نشان داد در سال ۲۰۲۱، سرمایه گذاری در صنعت معدن برابر ۲۷.۳ میلیارد UAH بوده است. این در حالی است که میزان سرمایه گذاری در این بخش نسبت به سال ۲۰۲۱ با افزایش ۲۴.۸ درصدی همراه بوده است.

در نتیجه معامله گران اعلام کردند به طور کلی، سرمایه گذاری های انجام شده در صنعت در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ ۳۴.۶ درصد افزایش یافته است و به  536.34 میلیارد UAH رسیده است. باید توجه داشت که سهم بخش آهن و فولاد از کل حجم سرمایه‌ گذاری ‌های انجام شده در صنعت در سال جاری ۹.۹۲ درصد بوده است.

همانطور که مرکز GMK پیش از این گزارش داده بود، در سال ۲۰۲۰ طبق خدمات آمار دولتی، حجم سرمایه گذاری در بخش “تولید فولاد و تولید محصولات نهایی فولادی” به ۱۸.۸ میلیارد UAH رسیده بود. باید توجه داشت که میزان سرمایه گذاری در این بخش حدود ۵۲.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افت داشته است. سرمایه گذاری های انجام شده در صنعت معدن نیز در سال ۲۰۲۰ با ۵۳ درصد کاهش به ۴۴.۸ میلیارد UAH رسیده بود.

به نقل از چندین منبع خبری در سال ۲۰۲۱، شرکت های آهن و فولاد اوکراین برای افزایش سرمایه گذاری خود برنامه ریزی کردند. به طور خاص، شرکت Metinvest قصد داشت هزینه های سرمایه گذاری خود را در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داده و به ۸۰۰ تا ۸۵۰ میلیون دلار برساند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.