افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش فروش فولاد داخلی آلمان

شناسه : 72487 09 آذر 1401 - 12:00
با توجه به کاهش تولید ناخالص داخلی، میزان فروش فولاد در آلمان در اکتبر 2022 به کمترین میزان خود در 10 ماه گذشته رسید.
کاهش فروش فولاد داخلی آلمان
پ
پ

با توجه به کاهش تولید ناخالص داخلی، میزان فروش فولاد در آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ به کمترین میزان خود در ۱۰ ماه گذشته رسید.

* بررسی میزان تولید و فروش فولاد در آلمان در اکتبر ۲۰۲۲

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، شرکت Eurometal در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) اعلام کرد که حجم فروش فولاد نهایی آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۱۴ درصد کاهش یافته و به ۷۴۳.۷ هزار تن رسیده است. در نتیجه بررسی ها نشان داد این شاخص در اکتبر ۲۰۲۲ به پایین ترین حد خود در ۱۰ ماه گذشته رسیده است.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) اعلام کردند موجودی انواع مختلف محصولات فولادی نیز در ماه اکتبر ۲۰۲۲ نیز نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با کاهش ۱ درصدی همراه بوده است. باید توجه داشت که موجودی همه محصولات فولادی آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۱۶ میلیون تن گزارش شده است.

در این میان چندین منبع خبری در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) گزارش دادند فروش محصولات فولادی طویل که عمدتاً برای ساخت و ساز استفاده می شود، در اکتبر ۲۰۲۲ به ۲۳۰.۸۱ هزار تن رسیده است. بررسی ها نشان داده میزان فروش محصولات فولادی طویل در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۱۴ درصدی همراه بوده است.

به نقل از فعالان بازار، میزان فروش محصولات فولادی تخت (مورد استفاده در ساخت خودرو) در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۴۶۷.۲۲ هزار تن شنیده شده است. باید توجه داشت که میزان فروش این نوع محصولات در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۸.۶ درصدی همراه بوده است.

برخی تاجران در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) اعلام کردند میزان فروش همه رده های محصولات فولادی آلمان در ماه اکتبر ۲۰۲۲ کمتر از میانگین فروش ثبت شده در سه ماهه سوم امسال بود. بررسی گزارش ها نشان داد که با توجه به چشم انداز ضعیف بازار فولاد در پایان سال در میان انتظارات کاهش تولید ناخالص داخلی آلمان در سه ماهه چهارم، میزان فروش محصولات فولادی در ماه اکتبر با کاهش همراه شد.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) گزارش دادند در ماه اکتبر ۲۰۲۲، موجودی فولاد در انبارهای آلمان نیز نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ با ۱ درصد کاهش همراه بوده است. باید توجه داشت که میزان موجودی محصولات فولادی در انبارهای آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ به ۲.۱۶ میلیون تن رسیده است.

بررسی ها نشان داد میزان ذخایر محصولات فولادی طویل در آلمان نیز در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۷۹۲.۸۱ هزار تن گزارش شد. این در حالی است که ذخایر محصولات فولادی طویل در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش ۱.۶ درصدی را تجربه کرده است. همچنین باید توجه داشت که میزان ذخایر محصولات فولادی تخت در ماه اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۱.۲ درصد کاهش داشته است. به نقل از منابع خبری، میزان ذخایر محصولات فولادی تخت در اکتبر ۲۰۲۲ به ۱.۳۳ میلیون تن رسیده است.

برخی منابع خبری در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) اعلام کردند شاخص مدیران خرید آلمان (PMI) در ماه نوامبر با ۱.۳ واحد افزایش به ۴۶.۴ واحد در سه ماه گذشته رسیده است. این در حالی است که  PMI تولیدی در آلمان در سه ماه گذشته با ۱.۶ واحد افزایش به ۴۶.۷ رسیده است. شرکت های تولیدی گزارش داده اند که با رفع اختلالات عرضه، ظرفیت تولید محصولات فولادی در آلمان از سر گرفته خواهد شد.

در عین حال باید توجه داشت که شرایط اقتصادی فعلی در آلمان به پایین‌ ترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۱ رسیده است.

تحلیل گران USB اظهار کردند:

با اینکه صنعت در نبود سهمیه ‌بندی گاز در زمستان مطمئن است، اما عدم اطمینان در مورد صنایع مصرف کننده انرژی در آلمان همچنان بالا می باشد.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، شرکت های فولادی مستقر در آلمان نیز در اکتبر ۲۰۲۲ تولید فولاد را ۱۴.۴ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ کاهش دادند. باید توجه داشت که میزان تولید فولاد در آلمان در اکتبر ۲۰۲۲ به ۳.۱۴ میلیون تن رسیده است. همچنین بررسی ها نشان داد در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ نیز میزان تولید فولاد در آلمان به ۳۱.۳۹ میلیون تن رسیده است به طوری که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۶.۹ درصدی همراه بوده است.

انجمن جهانی فولاد انتظار دارد مصرف جهانی فولاد در سال ۲۰۲۲ به میزان ۲.۳ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۱ کاهش یافته و به ۱.۷۹۶ میلیارد تن برسد. به نقل از منابع خبری انتظار می رود در سال ۲۰۲۳ تقاضای فولاد به لطف صنعت زیرساخت حدود ۱.۰ درصد افزایش یافته و به ۱.۸۱۴ میلیارد تن برسد.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) گزارش دادند آلمان یکی از ده تولید کننده بزرگ فولاد در جهان است. در سال ۲۰۲۱، این کشور تولید فولاد را ۱۲.۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داده و به ۴۰.۱ میلیون تن رسانده است. باید توجه داشت که آلمان رتبه هشتم را در رتبه بندی جهانی تولید کنندگان کسب کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.