افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

جلوگیری از افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار GCC

شناسه : 72497 09 آذر 1401 - 14:00
با توجه به خرید کویل نورد گرم فولادی را از کارخانه های چینی، عربستانی و هندی، تامین کنندگان مستقر در GCC در مقابل افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی وارداتی مقاومت می کنند.
جلوگیری از افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار GCC
پ
پ

با توجه به خرید کویل نورد گرم فولادی را از کارخانه های چینی، عربستانی و هندی، تامین کنندگان مستقر در GCC در مقابل افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی وارداتی مقاومت می کنند.

* بررسی بازار واردات کویل نورد گرم فولادی در GCC

به گزارش آرتان پرس و به نقل از کالانیش، پیشنهادات وارداتی غیر هندی از افزایش قیمت کویل نورد گرم فولادی در بازار شورای همکاری خلیج فارس (GCC) جلوگیری کرده است. بسیاری از خریداران با توجه به موجودی بسیار پایین هفته گذشته تناژهای متوسطی از بخش های لوله سازی و نورد کاری مربوط به کویل نورد گرم فولادی را از کارخانه های چینی، عربستانی و هندی رزرو کردند.

فعالان بازار اعلام کردند در ماه نوامبر، نوردکاران شاهد بهبود تقاضا از سوی مشتریان خود در خارج از کشور بودند و فروش آنها در اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد رشد داشت. کالانیش خاطرنشان می کند که در هفته منتهی به روز سه شنبه (۲۹ نوامبر)، قیمت های کویل نورد گرم فولادی وارداتی نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بوده است.

معامله گران در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) گزارش دادند در هفته گذشته پس از مدت ها غیبت امارات متحده عربی از بازار، کارخانه بزرگ هندی پیشنهاد خود را برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی به این کشور منتشر کرد. این شرکت هندی قراردادی برای محموله کوچک کویل نورد گرم فولادی دارای ضخامت ۵ میلی متر و درجه S275JR با مبدا هند را با قیمت ۶۰۵ دلار در هر تن cfr امارات برای محموله های حمل شده در ماه دسامبر منعقد کرد. این کارخانه همچنین کویل نورد گرم فولادی دارای ضخامت ۲ میلی متر و نوع SAE 1006 را با قیمت حدود ۶۴۰ دلار در تن Cfr GCC برای محموله های حمل شده در ماه دسامبر ارائه داد که خریداران آن را غیرقابل اجرا می دانند. باید توجه داشت که پیشنهادات سایر تامین کنندگان برای محموله های کویل نورد گرم فولادی حمل شده در ماه ژانویه در محدوده ۵۸۵ تا ۶۰۵ دلار در تن cfr است.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) اعلام کردند در امارات متحده عربی و عربستان سعودی، تعدادی تولید کننده از یک کارخانه فولادی مستقر در چین کویل نورد گرم فولادی دارای ضخامت ۱.۲ میلی متر درجه SPHT-1 را با قیمت ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار در هر تن cfr GCC رزرو کردند. باید توجه داشت که قیمت اعلام شده برای محموله های مربوط به ژانویه می باشد. همچنین به نقل از منابع خبری یک نوردکار مستقر در امارات متحده عربی نیز ۵۰۰۰ تن کویل نورد گرم فولادی دارای ضخامت ۲ میلی متر و درجه SAE 1006  را از یک کارخانه  شورای همکاری خلیج فارس به قیمت ۶۲۰ دلار در هر تن رزرو کرد که برای ارسال در اواخر دسامبر به ابوظبی تحویل داده شد.

بررسی ها نشان داده قیمت های شنیده شده برای کویل نورد گرم فولادی وارداتی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) در هفته جاری مانند هفته گذشته بوده است؛ یک تامین کننده کویل نورد گرم فولادی مستقر در ژاپن که معمولاً در این حوزه فعال نیست، کویل نورد گرم فولادی مربوط به ماه فوریه را با قیمت ۵۸۰ دلار در هر تن Cfr GCC ارائه می دهد. در همین حال، پیشنهادات قابل مذاکره شنیده شده از طرف یک تامین‌ کننده بزرگ ژاپنی برای کویل نورد گرم فولادی دارای ضخامت ۲ میلی‌ متر و نوع SAE 1006، در محدوده ۶۰۰ دلار در هر تن cfr برای محموله های مربوط به ماه ژانویه بوده است. خریداران اعلام کردند پیشنهادات شنیده شده از طرف تامین‌ کننده های بزرگ ژاپنی با توجه به تناژ و طبقه بندی مشتری دارای حاشیه سود ۱۰ تا ۲۰ دلار در تن است.

به نقل از چندین منبع خبری، پیشنهادات شنیده شده برای کویل نورد گرم فولادی تولید شده در تایوان و کره جنوبی در محدوده ۵۸۵ دلار در تن Cfr GCC برای محموله های مربوط به ماه ژانویه است. در همین حال، مقامات یک کارخانه مستقر در روسیه، هنگام بازدید از مشتریان بالقوه امارات متحده عربی، قیمت محصولات فولادی خود را ۱۵ دلار در هر تن کمتر از قیمت بازار اعلام کردند. با این حال، خریداران به دلیل تحریم های اعمال شده علیه بزرگترین سهامدار فولادساز روسی، علاقه کمتری به خرید نشان می دهند.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر)  گزارش دادند پیشنهادات شنیده شده برای کویل نورد سرد فولادی دارای ضخامت ۰.۳۴ تا ۱.۱۷ میلی متر در چین حدود ۶۲۰ دلار در تن cfr ابوظبی بوده است. باید توجه داشت که این محموله در ماه ژانویه تحویل داده خواهد شد. این در حالی است که برای کویل نورد سرد فولادی دارای ضخامت ۰.۴ تا ۲ میلی متر تولید شده در کره جنوبی قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن cfr ابوظبی پیشنهاد شده است. این محموله در ماه فوریه به مقصد تحویل داده خواهد شد.

در همین حال برخی منابع خبری در روز سه شنبه (۲۹ نوامبر) گزارش دادند، پیشنهادات شنیده شده برای کویل نورد گرم فولادی درجه SAE 1006 و S235JR Formosa تولید شده در کارخانه های ویتنام از طریق یک شرکت بازرگانی مستقر در هنگ کنگ، در حدود ۵۸۰ تا ۵۸۵ دلار در هر تن بنادر cfr GCC برای محموله های حمل شده در ماه ژانویه بوده است. باید توجه داشت که قیمت کویل نورد گرم فولادی نوع S275JR  حدود ۱۰ دلار در تن بیشتر از موارد ذکر شده خواهد بود.

فعالان بازار اعلام کردند تامین کنندگان معروف کویل نورد گرم فولادی هندی در این منطقه با قیمت ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار در هر تن Cfr GCC را برای حمل و نقل در اواسط ژانویه پیشنهاد می کنند.

یکی از مقامات ارشد مستقر در ی ک کارخانه پایین دستی اظهار کرد:

ما کیفیت Formosa را از طریق تماس ‌های خود در هند می ‌دانیم و کیفیت نورد محموله های کویل نورد گرم فولادی تولید شده در هند فوق ‌العاده خوب است. افزایش قیمتی که دو هفته پیش در بازار کویل نورد گرم فولادی رخ داد، پایدار نیست. به همین دلیل، هفته آینده انتظار داریم که ۶۰۰ دلار در تن Cfr GCC آستانه حاشیه سود بالاتر برای این محصول باشد.

کالانیش

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.