یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

موافقت کمیته پارلمان اروپا در مورد صادرات قراضه فولادی از اتحادیه اروپا

شناسه : 72570 13 آذر 1401 - 9:00
با توجه به اهداف کاهش انتشار کربن، کمیته محیط زیست اروپا قوانین جدیدی برای بازیافت و صادرات قراضه فولادی و غیر آهنی از اتحادیه اروپا وضع کرد.
موافقت کمیته پارلمان اروپا در مورد صادرات قراضه فولادی از اتحادیه اروپا
پ
پ

با توجه به اهداف کاهش انتشار کربن، کمیته محیط زیست اروپا قوانین جدیدی برای بازیافت و صادرات قراضه فولادی و غیر آهنی از اتحادیه اروپا وضع کرد.

* بررسی قوانین جدید پارلمان اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، کمیته محیط زیست، بهداشت عمومی و ایمنی غذا (ENVI) در پارلمان اروپا به تصویب قوانین جدیدی برای صادرات قراضه فولادی از اروپا رأی داد.

فعالان بازار در روز جمعه (۲ دسامبر) اعلام کردند در سال ۲۰۲۱، حجم صادرات قراضه فولادی از اتحادیه اروپا به ۱۹.۵ میلیون تن رسیده است.

به نقل از چندین منبع خبری، بر اساس تغییرات ایجاد شده در مقررات حمل و نقل قراضه اروپا (WSR)، صادرات قراضه های ایمن برای بازیافت (به ویژه قراضه فلزات آهنی و غیرآهنی) به کشورهای خارج از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) مجاز خواهد بود. باید توجه داشت که این مجوز تنها در صورتی قابل اجرا است که این کشورها درخواستی برای رضایت ارائه دهند و ظرفیت مدیریت محیط زیست را داشته باشند.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۲ دسامبر) گزارش دادند کمیته محیط زیست، بهداشت عمومی و ایمنی غذا (ENVI) محدودیت‌ های مشابهی را برای صادرات به کشورهای OECD اعمال نخواهد کرد. یعنی هیچ محدودیت مستقیمی برای صادرات قراضه فولادی از اتحادیه اروپا به ترکیه که بزرگترین وارد کننده جهان است، وجود ندارد.

با این حال باید توجه داشت که کمیسیون اروپا به دقت بر صادرات زباله به کشورهای OECD نظارت خواهد کرد تا مطمئن شود که حمل و نقل به روشی ایمن از نظر زیست محیطی مطابق با هنجارهای اتحادیه اروپا انجام می شود.

معامله گران در روز جمعه (۲ دسامبر) گزارش دادند انجمن‌ های تجاری بازیافت فولاد اروپا از این بیم دارند که الزام نظارت به صنعت فولاد اروپا ابزاری برای توقف صادرات قراضه فولادی در هر زمان ارائه می ‌دهد.

علاوه بر این به نقل از تاجران مستقر در اروپا، اتحادیه تولید کنندگان فولاد اروپا (EUROFER) معتقد است که نظارت بیشتر برای کشورهای OECD و جلوگیری از دور زدن این قوانین به شدت مورد نیاز است. در بیانیه سایت این سازمان آمده است که اعضای اتحادیه تولید کنندگان فولاد اروپا رأی کمیته را کاملا مطابق با استانداردهای زیست محیطی و اجتماعی می دانند.

برخی منابع خبری در روز جمعه (۲ دسامبر) گزارش دادند قراضه فولادی یک ماده خام ثانویه ارزشمند بوده و برای کربن زدایی صنعت فولاد بسیار ضروری می باشد.

اکسل اگرت، مدیرعامل اتحادیه تولید کنندگان فولاد اروپا اظهار کرد:

انتقال چالش های زباله به خارج از کشور منطقی نیست، در حالی که بازیافت زباله های فلزی که در بخش فولاد اروپا نقش اصلی را ایفا می کند، برای دستیابی به اقتصاد دایره ای و اهداف کاهش انتشار CO2 در اتحادیه اروپا از روش های بسیار کلیدی و موثر در صنعت فولاد اروپا خواهد بود.

اکسل اگرت در ادامه تصریح کرد:

نیاز صنعت فولاد اروپا به قراضه فولادی در سال‌ های آینده به ‌سرعت رشد خواهد کرد. این امر به‌ ویژه به دلیل برنامه ‌ریزی انجام شده برای تولید فولاد سبز تا سال ۲۰۳۰ بسیار اهمیت خواهد یافت.

همانطور که در بیانیه اتحادیه تولید کنندگان فولاد اروپا (EUROFER) اشاره شده است، قراضه فولادی بیشترین نوع قراضه صادراتی از اتحادیه اروپا است. بررسی ها نشان داده در سال ۲۰۲۱ حجم صادرات قراضه فولادی از اروپا آن به ۱۹.۵ میلیون تن رسیده است که معادل ۵۹ درصد از کل صادرات قراضه در اتحادیه اروپا است. با این حال باید توجه داشت که به ازای مصرف هر تن قراضه فولادی کربنی بازیافتی، حدود ۱.۵ تن CO۲ کمتری منتشر می شود. همچنین در مورد قراضه فولادی ضد زنگ نیز، به ازای استفاده هر تن از این محصول حدود ۵ تن CO۲ کمتری منتشر می شود. منابع خبری اعلام کردند که این انجمن آماده همکاری با نهادهای اتحادیه اروپا در مراحل بعدی روند قانون گذاری است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، در پایان نوامبر ۲۰۲۲ قیمت قراضه فولادی جهانی پس از کاهش شش هفته ای ۱۷ دلار در هر تن افزایش یافت. در تاریخ ۲۱ تا ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲، قیمت قراضه فولادی در ترکیه به ۳۶۰ دلار در هر تن رسید که در مقایسه با هفته قبل ۱۷ دلار در هر تن افزایش یافته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.