دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳ 18 ذو الحجة 1445 Monday, 24 June , 2024 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آذر ۱۴۰۱
  ش ی د س چ پ ج
  « آبان   دی »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش قیمت های پیشنهادی برای کویل نورد گرم فولادی هند

  شناسه : 72624 13 آذر 1401 - 14:00
  با توجه به لغو مالیات صادرات، تولید کنندگان هندی قیمت های پیشنهادی برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی هند به اروپا، ترکیه و ویتنام را افزایش دادند.
  افزایش قیمت های پیشنهادی برای کویل نورد گرم فولادی هند
  پ
  پ

   با توجه به لغو مالیات صادرات، تولید کنندگان هندی قیمت های پیشنهادی برای کویل نورد گرم فولادی صادراتی هند به اروپا، ترکیه و ویتنام را افزایش دادند.

  * بررسی قیمت کویل نورد گرم فولادی صادراتی هند

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از کالانیش، کارخانه های هندی پس از لغو مالیات صادرات ۱۵ درصدی برای فولاد در ۱۹ نوامبر، پیشنهادات خود را برای کویل نورد گرم فولادی افزایش دادند. با این حال، تامین ‌کنندگان هندی قیمت ‌ها را در این سطوح ثابت نمی ‌بینند و پیش ‌بینی می ‌کنند که به دلیل تقاضای ضعیف جهانی و پیشنهادهای رقابتی سایر تامین ‌کنندگان، این قیمت ها اصلاح خواهد شد.

  با این وجود فعالان بازار در روز پنج شنبه (۱ دسامبر)  اعلام کردند، لغو مالیات صادرات راه را برای تامین کنندگان هندی در اروپا و سایر مقاصد باز کرده است، به این معنی که هند اکنون می تواند توسط کویل نورد گرم فولادی بدون بور (non-boron-added HRC) در این مناطق رقابت کند. همچنین کارخانه‌ های هندی مستقر در در نپال، اکنون می‌توانند به دلار معامله کنند، زیرا قبلاً مشتریان نپالی کویل نورد گرم فولادی دارای بور را به روپیه هند مورد معامله قرار می دادند.

  به نقل از منابع خبری، یک شرکت بزرگ فولادی هندی در هفته منتهی به روز پنج شنبه (۱ دسامبر)  قراردادی را برای ۱۵۰۰۰ تن کویل نورد گرم فولادی ساختاری و کویل مورد استفاده در لوله ‌سازی با سه مشتری مستقر در امارات متحده عربی به قیمت ۵۹۰ تا ۶۱۰ دلار در تن جبل علی منعقد کرد.

  کالانیش خاطرنشان می ‌کند که در هفته منتهی به روز پنج شنبه (۱ دسامبر) ، قیمت‌ های کویل نورد گرم فولادی  SAE 1006 با قیمت ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار در تن cfr امارات، شنیده می ‌شود که معادل حدود ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار در هر تن فوب هند است. باید توجه داشت که قیمت های اعلام شده برای محموله های مربوط به ماه ژانویه می باشد. در همین حال، پیشنهادات کم شنیده شده از طرف چین، عربستان سعودی و ژاپن همچنان باعث استفاده بیشتر از تامین کنندگان هندی است و این امر جو کارخانه های هندی را برای تجدید نظر در مورد پیشنهادات اعلام شده تحت فشار قرار می دهد.

  یک منبع تجاری مستقر در هند اظهار کرد:

  فقط خریداران مستقر در شورای همکاری خلیج فارس همه تامین کنندگان را مشغول نگه می دارند. هند با زمان ‌های تحویل کوتاه مدت با شورای همکاری خلیج فارس همکاری می‌ کند، اما پیش‌بینی من این است که اگر هند پیشنهادات خود را اصلاح نکند، ممکن است در سه ‌ماهه آینده مقادیر زیادی را در شورای همکاری خلیج فارس عرضه نکند.

  در همین حال یکی از معامله گران در روز پنج شنبه (۱ دسامبر) اعلام کرد یک کارخانه هندی دیگر برای یک محموله کویل نورد گرم فولادی ۲۰۰۰۰ تنی قیمت ۵۷۵ تا ۵۸۰ دلار در هر تن cfr الجزایر را به الجزایر پیشنهاد داد. با این حال باید توجه داشت که تا زمان انتظار این خبر هیچ معامله ای انجام نشده بود. در همین حال، قیمت های پیشنهاد شده از طرف فروشندگان هندی به ترکیه برای کویل نورد گرم فولادی هند در محدوده ۵۸۰ دلار در هر تن cfr  ترکیه بوده است. این در حالی است که قیمت شنیده شئه از طرف خریداران مستقر در ترکیه برای این محصول در محدوده ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار در هر تن Cfr بوده است.

  تحلیل گران بازار در روز پنج شنبه (۱ دسامبر) گزارش دادند پیشنهادات شنیده شده برای کویل نورد گرم فولادی ساختاری از طرف هند به اروپا با قیمت ۶۳۰ دلار در هر تن cfr  ایتالیا و ۶۴۰ دلار در هر تن cfr  آنتورپ بود. همچنین بررسی ها نشان داد پیشنهادات اعلام شده برای کویل نورد سرد فولادی DC-01 در روز پنج شنبه در محدوده ۶۷۰ تا ۶۸۰ دلار در هر تن cfr  آنتورپ بوده است. به نقل از منابع خبری در هفته منتهی به روز پنج شنبه (۱ دسامبر) همچنین معاملات متعددی برای کویل نورد سرد فولادی هندی DC-01  در اروپا و ترکیه منعقد شده که به ترتیب با قیمت ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار در هر تن cfr   آنتورپ و ۶۷۰-۶۷۵ دلار در هر تن cfr  ترکیه مورد معامله قرار گرفته است.

  به نقل از برخی تاجران، پیشنهادات شنیده شده برای کویل نورد گرم فولادی هند به نپال در روز پنج شنبه (۱ دسامبر) در محدوده ۴۹۰۰۰ روپیه هند (INR) در هر تن (۶۰۲.۲۶ دلار) Cpt Raxual بوده است. همچنین در بازار داخلی هند، پیشنهادات اعلام شده برای کویل نورد گرم فولادی هند درجه E250 در محدوده ۵۷۰۰۰ روپیه (INR) در هر تن ex بمبئی سابق بوده است.

  در همین حال باید توجه داشت که پیشنهادات شنیده شده برای کویل نورد گرم فولادی از طرف هند به ویتنام با قیمت ۵۶۰ دلار در هر تن cfr  شهر هوشی مین بوده است. اما باید توجه داشت که تا زمان انتشار این خبر، هیچ معامله ای برای این محصول شنیده نشده است. برخلاف احتمالات در نظر گرفته شده، با توجه به جو ضعیف بازار، ویتنام حدود ۸۰،۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ تن کویل نورد گرم فولادی ساختاری و همچنین کویل نورد گرم فولادی مورد استفاده در ساخت لوله را به چندین مصرف کننده نهایی و سهامداران مستقر در هند به قیمت ۵۶۰ تا ۵۷۵ دلار در هر تن cfr  هند فروخت.

  فعالان بازار در روز پنج شنبه (۱ دسامبر)  اعلام کردند علیرغم لغو مالیات صادرات، بسیاری از منابع بر این باورند که به دلیل اعمال مالیات صادرات روی برخی کالاها، هند “مشتریان طلایی” خود را در سرتاسر جهان از دست داده است و بازار آن بسیار ضعیف شده است. همچنین باید توجه داشت که کاهش قیمت زغال کک‌ باعث بدتر شدن جو بازار هند خواهد شد.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  دیدگاهها بسته است.