افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت محصولات فولادی ترکیه

شناسه : 72629 13 آذر 1401 - 16:00
با توجه به افزایش قیمت قراضه فولادی و بیلت فولادی، قیمت محصولات فولادی تجاری ترکیه افزایش یافت اما خریداران در برابر آن مقاومت می کنند.
افزایش قیمت محصولات فولادی ترکیه
پ
پ

با توجه به افزایش قیمت قراضه فولادی و بیلت فولادی، قیمت محصولات فولادی تجاری ترکیه افزایش یافت اما خریداران در برابر آن مقاومت می کنند.

* بررسی قیمت محصولات فولادی تجاری ترکیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از کالانیش، تولید کنندگان محصولات فولادی تجاری ترکیه به دلیل افزایش قیمت قراضه فولادی و بیلت فولادی، قیمت های رسمی خود را افزایش داده اند. با این حال، مشاهده می شود که خریداران در برابر پذیرش سطوح جدید قیمت و اعلام پیشنهاد در سطوح پایین تر مقاومت می کنند.

فعالان بازار در روز جمعه (۲ دسامبر)  اعلام کردند، قیمت رسمی اکثر تولید کنندگان مستقر در ترکیه برای صادرات مقاطع نبشی در محدوده ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن فوب ترکیه، برای مقاطع IPN-UPN در محدوده ۶۹۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن فوب ترکیه، برای میله های تخت حدود ۷۱۰ تا ۷۳۰ دلار در هر تن و برای مقاطع IPE  در محدوده ۶۹۰ تا ۷۱۰ دلار در هر تن فوب ترکیه تعیین شد. بررسی ها نشان داده قیمت مربوط به محصولات اعلام شده نسبت به هفته گذشته ۱۰ دلار در هر تن افزایش یافته است. با این حال باید توجه داشت که بسته به هزینه تولید و تهاجمی بودن آنها، قیمت های پایین تری نیز از سوی برخی تولید کنندگان برای این مقاطع در دسترس می باشد.

تحلیل گران بازار در روز پنج شنبه (۱ دسامبر) گزارش دادند میزان تقاضا برای محصولات فولادی تجاری ترکیه در بازار جهانی کم می باشد زیرا خریدارانی که قیمت ‌ها را در حال حاضر بالا می ‌دانستند، اکنون با افزایش بیشتر مواجه شده‌ اند.

به نقل از چندین منبع خبری، اگرچه فروش مقاطع نبشی ترکیه به آفریقای شمالی با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن فوب در ابتدای هفته منتهی به روز جمعه (۲ دسامبر) در دسترس بود، اما باید توجه داشت که اکثر تولیدکنندگان از اعلام پیشنهاد در این سطوح در روز جمعه خودداری می کنند.

یک تولید کننده محصولات فولادی تجاری مستقر در ترکیه اظهار کرد:

ما شاهد افزایش شدید قیمت قراضه فولادی و بیلت فولادی بوده ایم. بنابراین دیگر نمی توانیم قیمت های زیر ۶۶۰ دلار در هر تن فوب را برای محصولات فولادی تجاری مورد پذیرش قرار دهیم.

یک نورد کار مستقر در ترکیه گفت:

علت افزایش قیمت محصولات فولادی تجاری کاملا واضح است. چگونه می توانیم سطوح قیمت کمتر برای این محصولات پیشنهاد دهیم در حالی که قیمت بیلت فولادی ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار در هر تن cfr بوده و هزینه تبدیل آن بالای ۱۴۰ دلار در تن می باشد؟ با این حال، با در نظر گرفتن همه شرایط،  قیمت ۶۵۰ دلار در هر تن فوب با شرایط ویژه برای برخی محصولات فولادی تجاری پیشنهاد می گردد.

در این میان یک نورکار دیگر مستقر در یکی از کارخانه های ترکیه اظهار کرد:

 من به بازار اعتماد ندارم و از خرید بیلت فولادی با قیمت ۵۵۰ دلار در هر تن cfr امتناع می ورزم و فعلا ترجیح می دهم منتظر بمانم و روند بازار را دنبال کنم.

با این حال معامله گران در روز جمعه (۲ دسامبر) گزارش دادند، برخی از تولید کنندگان که تهاجمی‌ تر هستند، این سطوح را می‌ پذیرند تا از تقاضای محدود سهم بگیرند. در نتیجه این امر باعث افزایش اختلاف قیمت بین تولیدکنندگان می شود.

به نقل از چندین منبع خبری، با اینکه فروش برخی محصولات فولادی تجاری در اندازه های خاص در هفته منتهی به روز  جمعه (۲ دسامبر) شنیده شده است، اما مشاهده می گردد که رقابت در مواد تجاری برای بسیاری از تولید کنندگان محصولات فولادی تجاری ترکیه به طور فزاینده ای غیرممکن خواهد شد.

فعالان بازار در روز جمعه (۲ دسامبر)  اعلام کردند، اگرچه در این هفته فروش محصولات فولادی تجاری ترکیه به اتحادیه اروپا، آمریکای جنوبی و مرکزی، خاورمیانه و آفریقا صورت گرفته است، اما حجم آن کم بوده و رضایت بخش نیست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.