افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رجب 1444 Tuesday, 31 January , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

در دسترس بودن قراضه فولادی اروپا

شناسه : 72634 13 آذر 1401 - 15:00
در دسترس بودن قراضه فولادی اروپا، خریداران ایتالیایی را متقاعد می کند که قیمت خود را برای قراضه فولادی وارداتی و قراضه فولادی داخلی کاهش دهند.
در دسترس بودن قراضه فولادی اروپا
پ
پ

در دسترس بودن قراضه فولادی اروپا، خریداران ایتالیایی را متقاعد می کند که قیمت خود را برای قراضه فولادی وارداتی و قراضه فولادی داخلی کاهش دهند.

* بررسی قیمت قراضه فولادی اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از کالانیش، قیمت قراضه فولادی اروپا برای قراردادهای مربوط به ماه دسامبر در بازار اروپا دو لایه نامشخص دارد. برخی از تامین کنندگان مستقر در فرانسه و آلمان خواهان افزایش ۱۰ یورو در هر تن (۱۰.۴ دلار در هر تن) برای این محصول هستند. به خصوص در فرانسه که تولید کنندگان مصرف کمتر قراضه فولادی برای گریدهای پایین را گزارش داده اند.

با این حال فعالان بازار در روز جمعه (۲ دسامبر)  اعلام کردند برخی از تامین کنندگان مستقر در آلمان تناژهای بالای قراضه فولادی را به کارخانه های ایتالیایی ارائه می دهند که گاهی اوقات دو برابر بیشتر از حجمی است که در ماه نوامبر فروخته اند. بررسی ها نشان داده با اینکه فرانسوی ها در مورد کمبود عرضه صحبت می کنند، اما در دسترس بودن زیاد قراضه فولادی در کشورهای دیگر که قراضه را به ایتالیا عرضه می کنند، خریداران ایتالیایی را متقاعد می کند که قیمت خود را حدود ۱۰ یورو در تن برای قراضه فولادی وارداتی و ۱۵ یورو در تن برای قراضه فولادی داخلی کاهش دهند.

تحلیل گران بازار در روز پنج شنبه (۱ دسامبر) گزارش دادند که ذخایر محصولات فولادی طویل نهایی در اروپای شرقی، به ویژه در لهستان بالا است. منابع مستقر در اروپای شرقی اعلام کردند آنها حجم کمتری را به کارخانه های اتریشی می فروشند و در دسترس بودن قراضه فولادی آنها نیز قابل توجه است.

یکی از نمونه های محموله های بزرگ قراضه فولادی معامله شده، فروش قراضه فولادی E40 از اروپای شرقی در ایتالیا با قیمت ۳۶۵ یورو در هر تن در تاریخ ۲۹ نوامبر بوده است که نسبت به ابتدای ماه نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۵ یورو به ازای هر تن کمتر بوده است. همچنین گزارش شده است که شرکت های قراضه فولادی مستقر در آلمان حجم بیشتری را به ایتالیا عرضه می کنند.

برخی از منابع مستقر در کارخانه های اروپا از اینکه در ماه ژانویه کاهش قیمت قابل توجهی برای محصولات فولادی نهایی و قراضه فولادی به دلیل موجودی غیرعادی بالای محصولات نهایی در سراسر اروپا به وجود آید اظهار نگرانی کرده اند. باید توجه داشت که افزایش قیمت ‌های حمل‌ و نقل اروپایی نیز از تجارت حمایت نکرده و انتظار می‌ رود هزینه انرژی در ماه‌ های آینده دراروپا افزایش یابد.

به نقل از چندین منبع خبری، در فرانسه و لوکزامبورگ، بازرگانان خواهان افزایش قیمت قراضه فولادی هستند، در حالی که قیمت ‌های داخلی ایتالیا در قراردادهایی که طی هفته منتهی به روز پنج شنبه (۱ دسامبر) اجرا شد ثابت باقی ماندند، اما باید توجه داشت که کارخانه‌ ها قصد دارند در دسامبر قیمت خود را کاهش دهند.

معامله گران در روز پنج شنبه (۱ دسامبر) گزارش دادند پیش ‌بینی می ‌شود که قیمت‌ های داخلی قراضه فولادی در اروپای شرقی در ماه دسامبر ۲۰۲۲ کاهش یابد، اما در شرایطی که بهبود قیمت فعلی ترکیه، که تا حدی از ثبات قیمت در اروپا حمایت می‌ کند، قیمت‌ های داخلی قراضه فولادی اندکی کاهش خواهد یافت.

به نقل از برخی تاجران، تمامی کارخانه های فولادی مستقر در ترکیه از هفته گذشته قیمت های خرید قراضه فولادی داخلی خود را افزایش داده اند. آخرین معامله شنیده شده برای قراضه فولادی نوع HMS 1&2 80:20 با مبدا بالتیک در هفته منتهی به روز پنج شنبه (۱ دسامبر) در محدوه قیمت ۳۶۶ دلار در هر تن Cfr ترکیه و برای قراضه فولادی نوع bonus  در محدوده ۳۸۶ دلار در هر تن Cfr بوده است. همچنین شنیده می شود که یک صادرکننده مستقر در بنلوکس قراضه فولادی نوع HMS 1&2 را (۸۰:۲۰) به قیمت ۳۶۰ دلار در هر تن cfr فروخته است.

همچنین فعالان بازار اعلام کردند یک کارخانه مستقر در منطقه Marmara در روز پنج شنبه (۱ دسامبر) قراضه فولادی نوع HMS 1&2 80:20 با مبدا بالتیک را به قیمت ۳۷۳ دلار در تن و قراضه فولادی نوع P&S را با قیمت ۴۰۰ دلار در هر تن cfr خریداری کرده است. همچنین تایید شده است که اواخر روز چهارشنبه (۳۰ نوامبر)، یک تامین کننده قراضه فولادی نوع HMS 1&2 با مبدا ایالات متحده را به قیمت ۳۷۸ دلار در هر تن cfr فروخته است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.