سه شنبه, ۲۲ خرداد , ۱۴۰۳ 5 ذو الحجة 1445 Tuesday, 11 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

تمدید سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی توسط فدراسیون روسیه

شناسه : 72672 15 آذر 1401 - 11:00
فدراسیون روسیه به منظور تامین بی ‌قید و شرط مواد خام استراتژیک برای شرکت‌ های داخلی صنعت فولاد، سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی را تا ژوئن 2023 تمدید کرد.
تمدید سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی توسط فدراسیون روسیه
پ
پ

فدراسیون روسیه به منظور تامین بی ‌قید و شرط مواد خام استراتژیک برای شرکت‌ های داخلی صنعت فولاد، سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی را تا ژوئن ۲۰۲۳ تمدید کرد.

* بررسی تعرفه صادرات قراضه فولادی

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، بنگاه خبری غیردولتی اینترفاکس با استناد به داده های منتشر شده توسط وزارت صنعت و تجارت در روز دوشنبه (۵ دسامبر) گزارش داد روسیه قصد دارد سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی به کشورهایی که عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) نیستند را تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۳ تمدید کند.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۵ دسامبر) اعلام کردند حجم سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی به کشورهایی که عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) نیستند از ۱.۴۵ میلیون تن به ۶۰۰ هزار تن کاهش می یابد که تا پایان سال ۲۰۲۲ اعتبار دارد. همچنین بررسی ها نشان داد دولت روسیه برنامه ریزی کرده که نرخ مالیات صادرات در سطح ۵٪ باقی بماند، اما به کمتر از ۵ € در هر تن نرسد. باید توجه داشت که صادرات قراضه فولادی از روسیه به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) بدون سهمیه باقی خواهد ماند.

تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۵ دسامبر) گزارش دادند، تمدید سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی توسط فدراسیون روسیه با هدف تامین بی ‌قید و شرط مواد خام استراتژیک برای شرکت‌ های داخلی صنعت فولاد در شرایط فشار تحریم ‌های بی ‌سابقه از سوی کشورهای غیردوست توسعه یافته است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، روسیه از سال ۲۰۲۲ مالیات صادرات قراضه فلزات آهنی را از ۷۰ یورو به ۱۰۰ یورو در هر تن افزایش داد. همچنین باید توجه داشت که نرخ عوارض ۵ درصد تعیین شد اما نباید به کمتر از ۱۰۰ یورو در هر تن برسد. به نقل از چندین منبع خبری آغازگر افزایش تعرفه، وزارت صنعت و تجارت فدراسیون روسیه بود.

در این میان معامله گران در روز دوشنبه (۵ دسامبر) گزارش دادند اولین سهمیه تعرفه صادرات قراضه فولادی برای بازه زمانی اول ژوئن تا ۳۱ جولای ۲۰۲۲ وضع شده است.

به نقل از برخی تاجران مستقر در روسیه، فدراسیون روسیه در آگوست ۲۰۲۲ سهمیه تعرفه ۱.۳۵ میلیون تنی را برای صادرات قراضه فولادی تا پایان سال ۲۰۲۲ تمدید کرد. هنگام صادرات فولاد در حجم سهمیه تعیین شده، میزان عوارض ۵ درصد بود، اما نباید به کمتر از ۱۰۰ یورو در هر تن برسد. این در حالی است که برای صادرات بالاتر از حجم سهمیه تعیین شده نیز میزان عوارض ۵ درصد بود اما نباید به کمتر از ۲۹۰ یورو در هر تن برسد.

منابع خبری در روز دوشنبه (۵ دسامبر) اعلام کردند روسیه در سال ۲۰۲۱ حدود ۳.۲۲ میلیون تن قراضه فولادی صادر کرد و عوارض تعیین شده قبلی ۱۰۰ یورو در هر تن برای صادرات قراضه فولادی را متوقف کرده است. در ژانویه ۲۰۲۲، تولیدکنندگان قراضه فولادی مستقر در روسیه تنها ۳۰۰۰ تن مواد خام صادر کردند که ۲۳۰ برابر کمتر از سال ۲۰۲۱ بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.