افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

بررسی تاثیر تعرفه های آب و هوایی جدید بر فولاد چین

شناسه : 72706 16 آذر 1401 - 11:00
ایالات متحده و اتحادیه اروپا به بررسی تاثیر تعرفه های آب و هوایی جدید به منظور کاهش انتشار کربن بر تولید فولاد در چین پرداختند.
بررسی تاثیر تعرفه های آب و هوایی جدید بر فولاد چین
پ
پ

ایالات متحده و اتحادیه اروپا به بررسی تاثیر تعرفه های آب و هوایی جدید به منظور کاهش انتشار کربن بر تولید فولاد در چین پرداختند.

* بررسی تاثیر تعرفه های آب و هوایی جدید بر فولاد چین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، بلومبرگ  در روز سه شنبه (۶ دسامبر) اعلام کرد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا در حال بررسی تعرفه های جدید تعیین شده بر فولاد و آلومینیوم چین به عنوان بخشی از قوانین کاهش انتشار کربن هستند.

فعالان بازار در روز سه شنبه (۶ دسامبر) گزارش دادند چین بیش از ۶۰ درصد از تولید فولاد جهان را به خود اختصاص داده است، بنابراین تعرفه های آب و هوایی جدید بر فولاد این کشور تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۶ دسامبر) اعلام کردند سیستم جدید پیشنهاد شده توسط مقامات ایالات متحده برای رسیدگی به کاهش انتشار کربن و ظرفیت مازاد که بقای صنعت فولاد ایالات متحده و اروپا را تهدید می کند، طراحی شده است. بررسی ها نشان داد چنین اقدامی نشانگر رویکرد جدیدی است زیرا ایالات متحده و اتحادیه اروپا تلاش می کنند از تعرفه هایی که معمولاً در مناقشات تجاری استفاده می شود برای پیشبرد دستور کار آب و هوا استفاده کنند.

در این میان معامله گران در روز سه شنبه (۶ دسامبر) گزارش دادند سیستمی که در حال حاضر در حال بررسی است بر اساس توافقی است که اتحادیه اروپا و ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ به دست آوردند و عمدتاً کشورهایی مثل چین که بیشترین میزان آلاینده را تولید می کنند مورد هدف قرار داده است.

Catherine Tye نماینده تجاری ایالات متحده و تیمش تعرفه های جدید را به کمیسر اروپایی والدیس دامبروسکیس و دیگر سیاستمداران اروپایی در پایان اکتبر سال جاری ارائه کردند. با این حال، مقامات اتحادیه اروپا موضوع سازگاری با قوانین سازمان تجارت جهانی و همچنین مکانیزم داخلی قیمت گذاری کربن را مطرح کردند.

به گزارش رویترز، چین اکنون مقدار کمی فولاد و آلومینیوم را به ایالات متحده صادر می کند و اکثر محصولات به دلیل برخی عوامل از جمله عوارض ضد دامپینگ از بازار خارج شده اند. طبق داده های منتشر شده توسط گمرک چین، در سال ۲۰۲۱ میزان صادرات فولاد به ایالات متحده ۲.۱ درصد از حجم کل عرضه خارجی را تشکیل می داد. در این میان باید توجه داشت که اتحادیه اروپا همچنین تعرفه هایی را برای برخی از محصولات آلومینیوم و فولاد چین وضع کرده است.

معامله گران در روز سه شنبه (۶ دسامبر) گزارش دادند، چین بیش از ۶۰ درصد از تولید فولاد جهان و ۵۷ درصد از تولید آلومینیوم را به خود اختصاص داده است. به گفته شرکت مشاوره Wood Mackenzie، تولید جهانی آهن و فولاد به طور سالانه باعث انتشار ۳.۴ میلیارد تن کربن شده و ۷ درصد از انتشار جهانی را تشکیل می دهد.

بررسی ها نشان داد ایده تعرفه های اقلیمی که توسط دولت رئیس جمهور آمریکا مطرح شد، هنوز در مرحله اولیه است و به طور رسمی پیشنهاد نشده است. علاوه بر این، توافق با اتحادیه اروپا در مورد این موضوع، از جمله مشخصات تعیین مقادیر آستانه برای اعمال تعرفه ها، بعید است تا قبل از پایان سال ۲۰۲۳ به دست آید.

همانطور که مرکز GMK پیشتر گزارش داد، کمیسیون اروپا تمدید تعرفه های ضد دامپینگ واردات کویل نورد سرد فولادی (CRC) از چین و روسیه را برای ۵ سال دیگر تایید کرده است.

همچنین به نقل از برخی منابع خبری، کمیسیون اروپا بررسی اقدامات حفاظتی محصولات فولادی را آغاز کرده است تا مشخص کند که آیا این اقدامات حفاظتی باید یک سال زودتر به پایان برسند یا خیر. باید توجه داشت که تاریخ پایان فعلی برای این اقدامات حفاظتی ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴ تعیین شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.