پنجشنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ 25 جماد أول 1445 Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  آذر ۱۴۰۱
  ش ی د س چ پ ج
  « آبان   دی »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  افزایش قیمت برق در اتحادیه اروپا

  شناسه : 72724 17 آذر 1401 - 11:00
  با توجه به سرمای هوا و کاهش ظرفیت انرژی باد در ماه نوامبر 2022، قیمت برق در کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش یافت.
  افزایش قیمت برق در اتحادیه اروپا
  پ
  پ

  با توجه به سرمای هوا و کاهش ظرفیت انرژی باد در ماه نوامبر ۲۰۲۲، قیمت برق در کشورهای عضو اتحادیه اروپا افزایش یافت.

  * بررسی قیمت جهانی قراضه فولادی

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، قیمت برق اروپا در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر ۲۰۲۲ نیز تحت تاثیر کاهش ظرفیت انرژی باد قرار گرفته و به دلیل سرمای هوا افزایش یافت.

  بر اساس داده های منتشر شده توسط Ember در روز سه شنبه (۶ دسامبر) ، میانگین قیمت ماهانه برق در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ به شرح زیر می باشد:

  • ایتالیا – ۲۲۴.۷ یورو در مگاوات ساعت؛
  • فرانسه – ۱۹۲.۱ یورو در مگاوات ساعت؛
  • آلمان – ۱۷۵.۴ یورو در مگاوات ساعت؛
  • اسپانیا – ۱۱۵.۶ یورو در مگاوات ساعت؛
  • بلژیک – ۱۸۰.۷ مگاوات ساعت یورو

  بر اساس گزارش Nordpool، میانگین قیمت ماهانه برق در انگلستان در ماه نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۱۵۸.۹ مگاوات ساعت بوده است.

  شکل زیر میانگین قیمت ماهانه برق در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

  بر اساس گزارش OilPrice در پایان نوامبر و در آغاز دسامبر ۲۰۲۲، قیمت برق اروپا در پی کاهش ظرفیت تولید برق بادی در بیشتر شمال اروپا و کاهش عرضه انرژی هسته‌ ای از فرانسه افزایش یافته است. این در حالی است که بررسی ها نشان داد این روند ممکن است هفته آینده نیز ادامه یابد. علاوه بر این، به نقل از برخی منابع خبری هوای سرد به قاره اروپا نیز رسیده است که تقاضا برای گاز و برق را افزایش داده است.

  فعالان بازار در روز سه شنبه (۶ دسامبر) اعلام کردند دولت های اروپایی به اجرای اقداماتی برای کاهش تأثیر بحران انرژی بر خانوارها و صنعت ادامه می دهند.

  * بررسی اقدامات انجام شده برای مقابله با بحران انرژی در آلمان

  به نقل از برخی منابع خبری، دولت آلمان در ماه نوامبر با جزئیات طرح پیشنهادی برای مقابله با بحران انرژی موافقت کرد. بنابراین، برای شرکت های متوسط و بزرگ با مصرف سالانه بیش از ۳۰۰۰۰ کیلووات ساعت، محدودیت قیمت ۱۳ یورو سنت در هر کیلووات ساعت به اضافه پرداخت برای شبکه، مالیات و هزینه های اضافی اعمال خواهد شد. باید توجه داشت که این سهمیه برای ۷۰ درصد مصرف آنها اعمال می شود، اما برای حجم هایی که بیشتر از این مقدار هستند، قیمت عادی اعمال می شود. محدودیت قیمت برق برای همه گروه‌ های مصرف ‌کننده از ابتدای سال ۲۰۲۳ اجرایی می ‌شود.

  * بررسی اقدامات مربوط به کاهش مصرف انرژی در ایتالیا

  در این میان چندین منبع خبری در روز سه شنبه (۶ دسامبر) گزارش دادند دولت ایتالیا ۹.۱ میلیارد یورو برای کاهش تاثیر قیمت بالای انرژی اختصاص داده است. بررسی ها نشان داد بیش از یک سوم این وجوه برای توسعه مشوق‌ های مالیاتی که توسط دولت قبلی برای شرکت‌ های مصرف کننده انرژی معرفی شده بود، استفاده می‌ شود. این مشوق های مالیاتی که در ابتدا تا پایان نوامبر تعیین شده، تا پایان سال ۲۰۲۲ تمدید شدند. اقدامات جدید شامل امکان پرداخت اقساطی هزینه برق برای شرکت ها تحت یک طرح خاص است که شامل ضمانت دولتی در صورت عدم پرداخت می باشد. بررسی ها نشان داده بیشتر برق در ایتالیا از گاز طبیعی تولید می شود که منجر به افزایش قیمت عمده آن می گردد.

  * بررسی وضعیت مصرف برق در انگلستان

  تحلیل گران بازار در روز سه شنبه (۶ نوامبر) اعلام کردند انجمن اتحادیه ‌های کارگری بریتانیا از ریشی سوناکو نخست ‌وزیر درخواست کرد تا از صنعت فولاد داخلی حمایت کند. زیرا اگر صنعت فولاد انگلستان دو برابر بیشتر از تولید کنندگان اروپایی برای برق هزینه بپردازد، نمی ‌تواند با دیگر تولید کنندگان رقابت کرده و اهداف کربن زدایی صنعت را محقق سازد.

  معامله گران گزارش دادند که در سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، کارخانه های فولادی مستقر در بریتانیا به طور متوسط ۴۷ پوند برای هر مگاوات ساعت برق پرداخت می کردند، در حالی که فولادسازان آلمانی ۲۵ پوند در هر مگاوات ساعت و فولادسازان فرانسوی ۲۸ پوند در مگاوات ساعت برای هزینه برق پرداخت می کردند.

  * بررسی مصرف برق در فرانسه

  برخی فعالان بازار در روز سه شنبه (۶ دسامبر) گزارش دادند اولیویه وران، سخنگوی دولت فرانسه خاطرنشان کرد که مصرف برق کشور در ماه گذشته به دلیل درک شهروندان از طرح هوشیاری انرژی، ۵ درصد کاهش یافت. بر اساس گزارش RTE (اپراتور شبکه انتقال)، در ماه نوامبر، کاهش مصرف انرژی در فرانسه نسبت به سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ حدود ۶.۴ درصد کاهش یافته است. با این حال، باید توجه داشت که این شاخص ها تقریباً به طور کامل به کاهش فرآیندهای تولید و در نتیجه کاهش مصرف توسط شرکت های بزرگ صنعتی مربوط می شود.

  * بررسی بازار گاز در اتحادیه اروپا

  مجله خبری Financial Times  با اشاره به تحلیل ICIS گزارش می دهد که در نوامبر ۲۰۲۲، کشورهای اتحادیه اروپا تقاضای گاز را تقریباً به اندازه یک چهارم کاهش دادند. بنابراین، اروپا موفق می شود وابستگی خود را به منابع انرژی روسیه کاهش دهد.

  طبق گزارش ICIS در نوامبر ۲۰۲۲، تقاضای گاز در اتحادیه اروپا  24 درصد کمتر از میانگین ۵ ساله بود، همچنین در اکتبر ۲۰۲۲ نیز کاهش مشابهی در اتحادیه اروپا مشاهده شد. بررسی ها نشان داد میزان تقاضا در ایتالیا و آلمان که بزرگ ترین مصرف کننده های گاز در اتحادیه اروپا هستند، در نوامبر به ترتیب ۲۳ و ۲۱ درصد کاهش یافت. همچنین در فرانسه و اسپانیا نیز میزان تقاضا برای مصرف گاز بیش از یک پنجم کاهش یافت. باید توجه داشت که در هلند نیز میزان تقاضا برای مصرف گاز تقریباً یک سوم کاهش یافت.

  آقای Tom Martek-Manser، تحلیلگر پیشرو گاز اروپا در ICIS اظهار کرد:

  بیشترین میزان کاهش مصرف گاز در کشور اروپا مشاهده می شود و این نتیجه قیمت گذاری روشن در بازار است. بررسی ها نشان داد که گرانی گاز مشوقی برای کاهش مصرف آن می باشد.

  در این میان منابع خبری در روز سه شنبه (۶ دسامبر) اعلام کردند، وزرای اتحادیه اروپا بر روی بسته سوم اقدامات اضطراری برای مهار هزینه های انرژی توافق کردند. باید توجه داشت که در حال حاضر بزرگترین چالش وزیران اتحادیه اروپا، طرح محدود کردن قیمت عمده‌ بنزین است. کمیسیون اروپا اخیراً سقفی را پیشنهاد کرده است که اگر قراردادهای ماه آینده در بازار آتی برای دو هفته متوالی از ۲۷۵ یورو در مگاوات ساعت فراتر برود و برای ۱۰ روز متوالی ۵۸ یورو بالاتر از LNG باشد، این سقف کارساز خواهد بود. نشست وزیران انرژی اروپا در ۱۳ دسامبر برنامه ریزی شده است.

  آقای  Paolo Gentiloni، کمیسر اقتصاد اروپا هشدار داد، طبق گزارش GMK اگر جنگ در اوکراین متوقف نشود، ممکن است مشکلات انرژی اروپا در زمستان آینده عمیق تر گردد.

  GMK

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  /**/