یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قیمت برق در اتحادیه اروپا

شناسه : 72744 20 آذر 1401 - 10:00
با توجه به شروع هوای سرد، تولید برق بادی در اتحادیه اروپا کاهش یافته و در نتیجه قیمت برق در کشورهایی مثل آلمان و فرانسه افزایش یافته است.
افزایش قیمت برق در اتحادیه اروپا
پ
پ

با توجه به شروع هوای سرد، تولید برق بادی در اتحادیه اروپا کاهش یافته و در نتیجه قیمت برق در کشورهایی مثل آلمان و فرانسه افزایش یافته است.

* بررسی قیمت برق در اتحادیه اروپا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، رویترز گزارش داد با توجه به اینکه پیش‌ بینی یک روز آینده برای تولید برق بادی در آلمان به دلیل هوای سرد کاهش می ‌یابد، قیمت پایه برق در آلمان در روز پنج شنبه (۸ دسامبر)  به ۴۲۵ یورو در هر مگاوات ساعت افزایش یافت. در نتیجه این امر تقاضا در فرانسه را افزایش خواهد داد.

به نقل از برخی منابع خبری، تحلیل گران مستقر در شرکت Refinitiv کع ارائه دهنده داده های ایالات متحده و بریتانیا است، انتظار دارند که منابع انرژی بادی در آلمان، بلژیک و هلند به کاهش خود ادامه دهد، این در حالی است که میزان مصرف کمی افزایش خواهد یافت.

فعالان بازار در روز جمعه (۹ دسامبر) اعلام کردند قیمت پایه برق در آلمان در ۸ دسامبر ۷.۶ درصد افزایش یافته و به ۴۲۵ یورو در مگاوات ساعت رسید. بررسی ها نشان داده این افزایش قیمت برق، پس از رسیدن به حداکثر ۴۴۵ یورو مگاوات ساعت، بیشترین مقدار افزایش قیمت برق در آلمان از ۱۳ سپتامبر بوده است. بررسی ها نشان داد قرارداد معادل برای قیمت برق فرانسه در ۸ دسامبر با ۶.۸ درصد افزایش به ۴۶۹ یورو در مگاوات ساعت رسید. این در حالی است که بالاترین قیمت برق این کشور ۴۸۵ یورو در هر مگاوات ساعت در تاریخ ۶ سپتامبر بوده است. همچنین باید توجه داشت که قرارداد پایه برای قیمت برق در آلمان به ۴۰۰ یورو در مگاوات ساعت در تاریخ ۸ دسامبر افزایش یافت.

طبق داده ‌های Refinitiv، در تاریخ ۹ دسامبر، تولید روزانه انرژی بادی در آلمان به ۵.۸  تا  4.3 گیگاوات کاهش یافته است. همچنین باید توجه داشت که تولید روزانه انرژی بادی در فرانسه در تاریخ ۹ دسامبر نیز در محدوده ۹۹۰ مگاوات تا ۲.۹ گیگاوات بوده است. طبق گفته اپراتور شبکه RTE، واردات انرژی در فرانسه از همه کشورهای همسایه حدود ۱۴ گیگاوات در اوج صبح روز ۸ دسامبر ثبت شد. باید توجه داشت که در روزهای اخیر کاهش دما در هر دو کشور آلمان و فرانسه مشاهده شده است.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۹ دسامبر) گزارش دادند در فرانسه، پس از بازگشت راکتور Cruas 2 به کارخانه، تولید انرژی هسته‌ ای ۱ درصد افزایش یافت و به ۶۳ درصد ظرفیت موجود رسید. همچنین منابع خبری اعلام کردند راکتور Cattenom 4 که راه اندازی مجدد آن چند روز به تعویق افتاده بود، به حالت خاموشی برنامه ریزی نشده منتقل شده و انتظار می رود در آینده نزدیک راه اندازی گردد.

همانطور که مرکز GMK پیش از این گزارش داده بود، قیمت برق اروپا در پایان نوامبر و در آغاز دسامبر ۲۰۲۲ با توجه به کاهش ظرفیت تولید برق بادی در بیشتر شمال اروپا و کاهش عرضه انرژی از نیروگاه های هسته ای در فرانسه افزایش یافته است. باید توجه داشت که این روند ممکن است هفته آینده نیز ادامه یابد. علاوه بر این، بررسی ها نشان داد که هوای سرد به این قاره رسیده است و تقاضا برای گاز و برق را افزایش خواهد داد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.