دوشنبه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۳ 11 ذو الحجة 1445 Monday, 17 June , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش قراضه فولادی فروخته شده توسط Ukrzaliznytsia

شناسه : 72846 22 آذر 1401 - 11:00
شرکت ملی راه آهن اوکراین (Ukrzaliznytsia) در مزایده برگزار شده حدود 326.93 تن قراضه فولادی به شرکت های مختلف فروخت.
افزایش قراضه فولادی فروخته شده توسط Ukrzaliznytsia
پ
پ

شرکت ملی راه آهن اوکراین (Ukrzaliznytsia) در مزایده برگزار شده حدود ۳۲۶.۹۳ تن قراضه فولادی به شرکت های مختلف فروخت.

* بررسی بازار قراضه فولادی در اوکراین

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، در هفته منتهی به روز دوشنبه (۱۱ دسامبر) شرکت ملی راه آهن اوکراین Ukrzaliznytsia (UZ) ، با موفقیت دو مزایده برای فروش قراضه فولادی با وزن کل ۳۲۶.۹۳ تن به مبلغ ۱.۳۶ میلیون UAH برگزار کرد. این در حالی است که در همان زمان، قرار بود ۳۸ قطعه قراضه فولادی با وزن کل ۲۰.۵۴ هزار تن به مبلغ ۸۲.۰۸ میلیون UAH به فروش برسد. باید توجه داشت که مقادیر اعلام شده از اطلاعات مربوط به مزایده های مربوطه در سیستم ProZorro.Sales بدست آمده است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۱۱ دسامبر) گزارش دادند ۳۶ قطعه قراضه فولادی به دلیل عدم حضور شرکت کننده در مزایده قابل فروش نبود، بنابراین قسمت عمده مزایده ها به دلیل عدم حضور مناقصه گزار صورت نگرفته است. به نقل از منابع خبری شرکت ملی راه آهن اوکراین Ukrzaliznytsia موفق به فروش ۲۰.۲ هزار تن قراضه فولادی به ارزش کل ۸۰.۷ میلیون UAH نشده است. باید توجه داشت که متوسط قیمت هر تن در حراجی هایی که برگزار شد ۴.۱۶ هزار تومان بود.

جدول زیر میزان قراضه فولادی فروخته شده توسط شرکت ملی راه آهن اوکراین Ukrzaliznytsia در مزایده برگزار شده در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

بررسی ها نشان داد شرکت Ukrmet-Invest LLC بزرگترین خریدار قراضه فولادی از اوکراین معرفی شد. باید توجه داشت که بیشترین نوع قراضه فولادی فروخته شده از اوکراین شامل انواع ۵۰۵ و ۲۸ بوده است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، شرکت ملی راه آهن اوکراین از ابتدای سال ۲۰۲۲، حدود ۱۲۹.۷ هزار تن قراضه فولادی  را به مبلغ ۷۷۶.۸ میلیون UAH فروخت. مجموعاً برای سال جاری، اپراتور راه آهن برای استفاده از ۱۷۰ هزار تن قراضه فولادی از جمله احداث ۱۳ هزار واگن ریلی برنامه ریزی کرده است.

تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۱۱ دسامبر) گزارش دادند شرکت ملی راه آهن اوکراین (Ukrzaliznytsia) در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۰۱.۲ هزار تن قراضه فولادی به ارزش کل ۱.۵۰۳ میلیارد UAH را فروخت. این در مقایسه با سال ۲۰۲۰ از نظر پولی ۳۸.۸ درصد و از نظر حجم ۲.۶ برابر بیشتر بوده است.

به نقل از برخی منابع خبری شرکت ملی راه آهن اوکراین (Ukrzaliznytsia) در طول سال موفق به برگزاری ۸۴ حراج از ۲۱۰ مورد منتشر شده شد. از جمله خریداران اصلی قراضه فولادی در این حراج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Dniprostal  : حدود ۲۸ لات (۸۲.۲ هزار تن برای ۶۳۱.۴ میلیون UAH).
  • Metinvest-Resources  : حدود ۲۶ لات (۸۰.۸ هزار تن برای ۵۹۲.۲ میلیون UAH).
  • Ferolit  : حدود ۱۶ لات (۱۳.۸ هزار تن برای ۱۱۲.۲ میلیون UAH).

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.