افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده توسط فولادسازان اوکراینی

شناسه : 72851 22 آذر 1401 - 10:00
با توجه به جنگ میان روسیه و اوکراین، هزینه ارسال محصولات فولادی 2 برابر شده و تقاضا برای محصولات فولادی نورد شده به دلیل شرایط نامناسب بازار کاهش یافته است.
کاهش تولید محصولات فولادی نورد شده توسط فولادسازان اوکراینی
پ
پ

با توجه به جنگ میان روسیه و اوکراین، هزینه ارسال محصولات فولادی نورد شده ۲ برابر شده و تقاضا برای محصولات فولادی به دلیل شرایط نامناسب بازار کاهش یافته است.

* بررسی میزان تولید محصولات فولادی نورد شده

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، شرکت های فولادی مستقر در اوکراین در نوامبر ۲۰۲۲، تولید محصولات فولادی نورد شده را به به ۲۲۲ هزار تن رساندند که نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲۳.۲ درصد کاهش یافته است. همچنین داده های Ukrmetalurgprom نشان می دهد که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده در نوامبر ۲۰۲۲، حدود  85.8 درصد نسبت به سال قبل افت داشته است.

فعالان بازار در روز دوشنبه (۱۱ دسامبر) گزارش دادند میزان ذوب آهن خام در نوامبر ۲۰۲۲ توسط شرکت های فولادی مستقر در اوکراین بالغ بر ۳۳۵ هزار تن و میزان ذوب فولاد ۳۱۳ هزار تن بوده است. این در حالی است که میزان ذوب آهن خام در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ با کاهش ۴.۰۱ درصدی همراه بوده است.

در این میان برخی منابع خبری گزارش دادند میزان تولید فولاد در نوامبر ۲۰۲۲ توسط شرکت های فولادی مستقر در اوکراین به ۳۱۳ هزار تن رسیده است که نسبت به ماه قبل ۱.۶ درصد افت کرده است. همچنین به طور سالانه، حجم تولید فولاد و چدن در اوکراین به ترتیب ۸۱.۸ درصد و ۸۰.۴ درصد کاهش یافت.

تحلیل گران بازار در روز دوشنبه (۱۱ دسامبر) گزارش دادند در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲، فولادسازان اوکراینی تولید محصولات فولادی نورد شده را به ۵.۲۴ میلیون تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید محصولات فولادی نورد شده  70.1 درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است. همچنین ذوب آهن و فولاد نیز در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲، با بیش از ۶۸ درصد کاهش در سال به ترتیب به ۶.۱۴ میلیون تن و ۶.۱۶ میلیون تن رسید.

بررسی ها نشان داد تولید کم فولادسازان اوکراینی با مشکلات لجستیکی، وضعیت نامطلوب بازار جهانی و همچنین با تخریب ناشی از خصومت دو شرکت بزرگ صنعت آهن و فولاد اوکراین یعنی Azovstal  و کارخانه آهن و فولاد Ilyich  مرتبط بوده است.

معامله گران در روز دوشنبه (۱۱ دسامبر) اعلام کردند پس از تهاجم روسیه به اوکراین در پایان فوریه ۲۰۲۲ و محاصره بنادر دریایی، اروپا تنها بازار خریدار محصولات فولادی اوکراینی شد. در عین حال باید توجه داشت که تحویل کالا از طریق راه آهن سخت و پرهزینه است. باید توجه داشت که پس از شروع جنگ، هزینه های فولادسازان برای ارسال محصولات فولادی نورد شده ه مشتریان حداقل ۲ برابر افزایش یافته و تقاضا برای محصولات فولادی به دلیل شرایط نامناسب بازار کاهش یافته است.

به نقل از برخی معامله گران، با توجه به عوامل ذکر شده در بالا، شرکت های آهن و فولاد اوکراین با سطح پایین استفاده از ظرفیت فعالیت می کنند و حتی برخی از آنها را به طور موقت متوقف می کنند. به عنوان مثال شرکت Zaporizhstal تنها دو کوره بلند را اداره می کند و در حال بررسی کاهش تولید است. همچنین شرکت Kametstal نیز با ۸۰ درصد استفاده از ظرفیت تولید کار می کند و ArcelorMittal از جولای ۲۰۲۲ بخش بزرگی از کارمندان خود را به انجام ۳/۲ برنامه های اعلام شده مامورد کرد.

علاوه بر این بررسی ها نشان داد در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲، فدراسیون روسیه زیرساخت برق دولتی اوکراین را گلوله باران کرد که باعث ایجاد مشکلاتی در تامین انرژی مناطق و صنعت شد.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، در سال ۲۰۲۱ فولادسازان اوکراینی تولید فولاد را ۳.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داده و به ۲۱.۳۷ میلیون تن رساندند. باید توجه داشت که تولید محصولات فولادی نورد شده در اوکراین در سال ۲۰۲۱ تا ۱۹.۰۸ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با افزایش ۳.۵ درصدی همراه بوده است. همچنین میزان و تولید آهن خام نیز در سال ۲۰۲۱ به ۲۱.۱۷ میلیون تن رسیده بود که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ با افزایش حدود ۳.۶ درصدی همراه بوده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.