یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ 6 شوال 1445 Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

افزایش واردات آهن خام از اوکراین به ترکیه

شناسه : 72953 26 آذر 1401 - 11:00
با توجه به داده های منتشر شده میزان واردات آهن خام از اوکراین به ترکیه در اکتبر 2022 نسبت به سال قبل رشد داشته است.
افزایش واردات آهن خام از اوکراین به ترکیه
پ
پ

با توجه به داده های منتشر شده میزان واردات آهن خام از اوکراین به ترکیه در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل رشد داشته است.

* بررسی میزان واردات آهن خام از اوکراین به ترکیه

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های منتشر شده توسط موسسه آمار ترکیه در روز جمعه (۱۶ دسامبر) نشان داد که شرکت های فولادی مستقر ترکیه در اکتبر ۲۰۲۲ واردات آهن خام از اوکراین را به سقف ۱۲ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان واردات آهن خام از اوکراین به ترکیه در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۸۵.۲ درصد افزایش یافته است.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۶ دسامبر) اعلام کردند در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲، تحویل آهن خام اوکراینی به ترکیه ۱۳۳.۴۳ هزار تن بود که ۴۳.۹ درصد کمتر از ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ بوده است. بررسی ها نشان داد کاهش این شاخص عمدتاً مربوط به جنگ در اوکراین و محاصره بنادر اوکراین است. باید توجه داشت که محاصره بنادر اوکراین پس از شروع جنگ، روش سنتی تحویل محصولات به مشتریان را غیرممکن می کند.

به نقل از برخی منابع خبری، در مجموع در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۲۲، ترکیه ۱.۲۳ میلیون تن آهن خام وارد کرده است که ۳۱.۱ درصد بیشتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ می باشد. همچنین بررسی ها نشان داد در ماه اکتبر ۲۰۲۲ میزان واردات آهن خام به ترکیه ۵۹.۰۴ هزار تن بوده که ۴۵ درصد کمتر از ماه قبل و ۲۰.۲ درصد بیشتر از سال قبل بوده است.

معامله گران در روز جمعه (۱۶ دسامبر) گزارش دادند تامین کننده اصلی آهن خام ترکیه کشور روسیه می باشد. بررسی ها نشان داد در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۲، تحویل آهن خام روسیه به ترکیه با ۲.۰۹ برابر افزایش به ۸۱۶.۲ هزار تن رسیده است. همچنین برزیل با ۲۵۰.۲ هزار تن (۲.۱+ برابر) در رتبه دوم و اوکراین در رتبه سوم قرار دارند. باید توجه داشت که در ۱۰ ماه نخست سال ۲۰۲۲، سهم اوکراین از کل حجم واردات آهن خام به ترکیه ۱۱ درصد، برزیل ۲۰ درصد و فدراسیون روسیه ۶۶ درصد است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داد، فولادسازان مستقر در اوکراین در اکتبر ۲۰۲۲ تولید آهن خام را به ۳۴۹ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید آهن خام  نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ با افزایش ۱۲.۶ درصدی همراه بوده است. همچنین بررسی ها نشان داد در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۲ (ژانویه تا اکتبر)، ۵.۸۱ میلیون تن آهن خام در اوکراین تولید شد که ۶۷ درصد کمتر از مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ است.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۱۶ دسامبر) گزارش دادند میزان صادرات آهن خام از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۲ به ۷۲.۱۵ هزار تن رسید. این در حالی است که میزان صادرات آهن خام از اوکراین در اکتبر ۲۰۲۲ نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۶۳.۹ درصد و نسبت به اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۶۴.۴ درصد افت داشته است. به نقل از برخی منابع خبری در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲، اوکراین ۱.۱۵ میلیون تن آهن خام صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۲۱، کاهش ۵۶.۵ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین به نقل از برخی تاجران، ترکیه در سال ۲۰۲۱ واردات آهن خام از اوکراین را ۸.۸ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داد و به ۲۹۵.۵ هزار تن رساند. بررسی ها نشان داد ۲۵ درصد از حجم کل ذخایر آهن خام از اوکراین تامین می شود.

فعالان بازار در روز جمعه (۱۶ دسامبر) گزارش دادند ترکیه از نظر تولید فولاد در رتبه هفتم جهان قرار دارد. بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، کشور ترکیه در سال ۲۰۲۱، تولید فولاد خود را ۱۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داد و به ۴۰.۴ میلیون تن رساند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.