افزونه جلالی را نصب کنید. 9 ذو القعدة 1444 Sunday, 28 May , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

رشد ظرفیت تولید فولاد جهانی تا سال ۲۰۲۵

شناسه : 73076 01 دی 1401 - 12:00
با توجه به داده های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، میزان ظرفیت فولاد جهانی تا سال 2025 حدود 5.9 درصد رشد خواهد کرد.
رشد ظرفیت تولید فولاد جهانی تا سال ۲۰۲۵
پ
پ

 با توجه به داده های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، میزان ظرفیت فولاد جهانی تا سال ۲۰۲۵ حدود ۵.۹ درصد رشد خواهد کرد.

* بررسی میزان رشد ظرفیت فولاد جهانی در سال های آینده

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، وب سایت SteelOrbis با استناد به گزارش کمیته علم، فناوری و نوآوری در بخش فولاد OECD در روز چهارشنبه (۲۱ دسامبر) گزارش داد سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) رشد ظرفیت فولادسازی جهانی را در سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ حدود ۵.۹ درصد پیش بینی کرده است.

فعالان بازار در روز چهارشنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کردند فعالیت سرمایه گذاری مستمر باعث افزایش ظرفیت فولادسازی به ویژه در آسیا می شود.

به نقل از برخی منابع خبری، مازاد ظرفیت جهانی همچنان یک مشکل جدی پیش روی بخش فولاد جهان است. در گزارش گزارش کمیته علم، فناوری و نوآوری در بخش فولاد OECD آمده است که انتظار می رود در سال های آینده به لطف فعالیت های سرمایه گذاری مستمر در پروژه های جدید، میزان ظرفیت فولاد جهانی به ویژه در آسیا، افزایش یابد.

در این میان معامله گران در روز چهارشنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کردند در مجموع ۵۳.۵ میلیون تن تاسیسات جدید فولادسازی در جهان در حال تکمیل است و قرار است تا سه سال آینده به بهره برداری برسد. در عین حال بررسی ها نشان داد حدود ۹۰.۸ میلیون تن ظرفیت برای تولید فولاد در مرحله برنامه ریزی است.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در روز چهارشنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کردند با اینکه شرایط بازار فولاد در سال ۲۰۲۱ وضعیت مثبتی را نشان داد، شرایط بازار اکنون در حال ضعیف شدن است و فشارهای مازاد ظرفیت در حال افزایش می باشد.

تحلیل گران بازار در روز چهارشنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کردند بیشتر سرمایه گذاری در آسیا در نصب کوره های بلند سنتی در مقیاس بزرگ خواهد بود، در حالی که رشد ظرفیت در سایر مناطق شامل کوره های قوس الکتریکی است.

به نقل از برخی تاجران، شرکت‌ های فولادی چین به تمرکز سرمایه ‌گذاری خود در ظرفیت‌ های خارج از کشور، عمدتاً در آسیا و آفریقا، ادامه می‌ دهند. این در حالی است که ظرفیت فولادسازی چین در چند سال گذشته نسبتاً ثابت مانده است.

فعالان بازار در روز چهارشنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کردند تا پایان سال ۲۰۲۲، ظرفیت تولید فولاد خام جهانی ممکن است به ۲.۴۶ میلیارد تن برسد. این در حالی است که میزان ظرفیت تولید فولاد خام جهانی نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۲۹.۵ میلیون تن یا ۱.۲ درصد افزایش یافته است. باید توجه داشت که خاورمیانه و آسیا به ویژه ایران، هند و ویتنام تقریباً یک سوم این رشد را تأمین می کنند.

در عین حال به نقل از برخی منابع خبری، انتظار می ‌رود استفاده از ظرفیت تولید فولاد در سال ۲۰۲۲ بدتر شود. بارگیری واحدهای فولادسازی تا پایان سال ۲۰۲۲ ممکن است به ۷۷.۱ درصد برسد که در سال ۲۰۲۱ حدود ۷۸.۵ درصد بوده است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، تولید جهانی فولاد در ژانویه تا اکتبر ۲۰۲۲ به ۱.۵۵۳ میلیارد تن رسید. این در حالی است که میزان تولید جهانی فولاد نسبت به مدت مشابه در سال قبل با ۳.۹ درصد کاهش همراه بوده است. به نقل از برخی منابع خبری در سال ۲۰۲۱، تولید جهانی فولاد تصفیه نشده به ۱.۹۵ میلیارد تن رسید که ۳.۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۰ بوده است.

فعالان بازار در روز چهارشنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کردند طبق پیش‌ بینی ‌های انجمن جهانی فولاد، مصرف جهانی فولاد در سال ۲۰۲۲ با ۲.۳ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۲۱ به ۱.۷۹۶ میلیارد تن خواهد رسید. همچنین انتظار می رود در سال ۲۰۲۳، مصرف فولاد ۱ درصد افزایش یابد و به ۱.۸۱۴ میلیارد تن برسد. باید توجه داشت که چشم انداز سال ۲۰۲۳ به تقویت سیاست پولی و توانایی بانک های مرکزی برای مهار انتظارات تورمی بستگی دارد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.