چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
آرتان پرس گزارش می دهد:

کاهش تولید فولاد در اسپانیا در نوامبر ۲۰۲۲

شناسه : 73146 04 دی 1401 - 15:00
با توجه به افزایش قیمت برق در اتحادیه اروپا و تعطیلی اکثر کارخانه های فولادی، میزان تولید فولاد در اسپانیا در نوامبر 2022 نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
کاهش تولید فولاد در اسپانیا در نوامبر ۲۰۲۲
پ
پ

با توجه به افزایش قیمت برق در اتحادیه اروپا و تعطیلی اکثر کارخانه های فولادی، میزان تولید فولاد در اسپانیا در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

* بررسی میزان تولید فولاد در اسپانیا

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های منتشر شده در وب سایت انجمن جهانی فولاد در روز شنبه (۲۴ دسامبر) نشان می دهد شرکت های فولادی اسپانیا در نوامبر ۲۰۲۲ میزان تولید فولاد را به ۸۵۵۰۰۰ تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید فولاد توسط این شرکت ها در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۴ درصد کاهش یافته است. همچنین بررسی ها نشان داد میزان تولید فولاد در اسپانیا در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۲۶.۵ درصد افت داشته است.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۴ دسامبر) اعلام کردند در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲، فولادسازان اسپانیایی ۱۰.۷۷ میلیون تن فولاد تولید کردند. این در حالی است که میزان تولید فولاد در اسپانیا نسبت به ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۹.۲ درصد کاهش یافته است.

به نقل از منابع خبری، به طور کلی تولید فولاد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ با ۱۷.۹ درصد کاهش نسبت به نوامبر سال گذشته به ۱۰.۵ میلیون تن رسید. بررسی ها نشان می دهد در ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۲۱، شاخص تولید فولاد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ۱۲۷.۴ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰.۱ درصد افت داشته است.

تحلیل گران بازار در روز شنبه (۲۴ دسامبر) گزارش دادند در سال ۲۰۲۱، اسپانیا تولید فولاد را ۲۷.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داد و به ۱۱ میلیون تن رساند. بررسی ها نشان می دهد این کشور در رتبه بندی جهانی تولید کنندگان فولاد جهان در جایگاه شانزدهم قرار گرفته است.

همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، فولادسازان مستقر در اروپا به دلیل افزایش تعرفه های برق، تولید خود را به شدت کاهش داده یا متوقف کرده اند. در عین حال، بازار اروپا مملو از محصولات فولادی وارداتی است که مصرف کنندگان را با قیمت های پایین تر از محصولات داخلی جذب می کند. کشورهایی که فولاد ارزان به بازار اتحادیه اروپا عرضه می کنند، مالیات آلایندگی نمی پردازند و برق ارزان تری نسبت به تولیدکنندگان اروپایی دریافت می کنند. به همین دلیل، تقاضا برای فولاد نورد شده اروپایی کاهش یافته و هزینه های تولید به شدت رشد داشته است.

معامله گران در روز شنبه (۲۴ دسامبر) گزارش دادند شرکت فولادی ArcelorMittal  که تولیدکننده پیشرو فولاد در اروپا است، به طور موقت حدود ۷ میلیون تن از ظرفیت سالانه خود در سراسر اروپا را متوقف کرد. از جمله کارخانه هایی که تولید فولاد در آن ها متوقف شد می توان به کارخانه نورد اسپانیایی Acería Compacta de Bizkaia (ACB) اشاره کرد. این شرکت تصمیم گرفت پس از تعمیرات تابستانی کار خود را ادامه ندهد.

به نقل از برخی تاجران، از ۶ سپتامبر ۲۰۲۲، تولید کننده فروآلیاژ اسپانیایی Ferroatlántica نیز دو کوره عملیاتی خود را در کارخانه در Bou de Guarniso متوقف کند. بررسی ها نشان می دهد واحدهای نیروگاه برای مدت نامعلومی متوقف می شوند و احتمالاً تا زمانی که قیمت هر مگاوات برق کنترل شود کار خود را شروع نخواهند کرد.

فعالان بازار در روز شنبه (۲۴ دسامبر) اعلام کردند دولت اسپانیا اقداماتی را در صورت بروز بحران انرژی انجام داد و به بخش فولاد داخلی تضمین داده است که میزان منابع انرژی لازم برای فعالیت صنعت را تامین کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.