چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
موافقت مجلس با بررسی دو فوریتی لایحه اصلاح بودجه ۱۴۰۱؛

وزیر نیرو: بدهی‌های مختلف دولت در حوزه برق را تسویه می‌کنیم

شناسه : 73166 05 دی 1401 - 14:00
وزیر نیرو گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، بدهی‌های مختلف دولت از جمله بدهی‌های بانکی و مطالبات صاحبان صنعت برق را تسویه خواهیم کرد.
وزیر نیرو: بدهی‌های مختلف دولت در حوزه برق را تسویه می‌کنیم
پ
پ

وزیر نیرو گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، بدهی‌های مختلف دولت از جمله بدهی‌های بانکی و مطالبات صاحبان صنعت برق را تسویه خواهیم کرد.

* بدهی‌های مختلف دولت در حوزه برق را تسویه می‌کنیم

به گزارش آرتان پرس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه ۵ دی ماه با تقاضای دو فوریت برای اصلاح تبصره ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کشور موافقت کردند.

در همین حال، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو در جریان بررسی تقاضای دو فوریت لایحه اصلاح تبصره ۵ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور گفت:

در حوزه برق با دو ناترازی مواجه هستیم. ناترازی اول در فاصله میان میزان تولید و تقاضای مصرف برق است که امید داریم با همکاری مجلس و دولت این ناترازی را به حداقل برسانیم.

وی افزود:

ناترازی دوم درباره حوزه اقتصادی و اختلاف میان سطح درآمدها و هزینه‌های صنعت برق است. براساس گزارش سازمان حسابرسی کل کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ مجموعه فاصله بین درآمد و هزینه فرش برق حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان بوده است. این ناترازی باعث شد نتوانیم به تعهدات قانونی و حقوقی برای پرداخت مطالبات نیروگاه‌های کشور، صاحبان صنایع، تولیدکنندگان تجهیزات برق و پیمانکاران این حوزه عمل کنیم.

محرابیان اظهار کرد:

بر اساس گزارشی که به دولت ارائه دادیم برنامه ریزی کردیم ظرف مدت زمان مشخصی بدهی‌های مختلف از جمله بدهی‌های بانکی، بدهی‌های نهادهای عمومی و همچنین مطالبات صاحبان نیروگاه‌ها، صنایع و پیمانکاران را تسویه کنیم. در این چارچوب بر اساس لایحه‌ای که دولت تصویب کرده پیش بینی شده است ۲۰ هزار میلیارد تومان اوراق دولتی منتشر شود و از محل این اوراق بتوانیم بخشی از تعهدات خود را ایفا کنیم.

وزیر نیرو بیان کرد:

تصویب این دو فوریت کمک می‌کند تا بتوانیم ناترازی اقتصادی را تا حد قابل توجهی کاهش دهیم. قطعاً پرداخت این بدهی‌ها می‌تواند در تأمین برق مستمر و برق مورد نیاز ماه‌های آینده و تابستان پیش رو و همچنین تکمیل نیروگاه‌های کشور نقش کلیدی و اساسی ایفا کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.