چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲ 24 جماد أول 1445 Wednesday, 6 December , 2023 ساعت ×
 • گاه‌شمار تاریخ خورشیدی

  دی ۱۴۰۱
  ش ی د س چ پ ج
  « آذر   بهمن »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
 • × کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
  آرتان پرس گزارش می دهد:

  کاهش تولید فولاد توسط فولادسازان اروپایی

  شناسه : 73197 08 دی 1401 - 9:00
  با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان فولاد تولید شده در کشورهای اروپایی از نوامبر 2022 نسبت به نوامبر 2021 کاهش یافته است.
  کاهش تولید فولاد توسط فولادسازان اروپایی
  پ
  پ

  با توجه به داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد، میزان فولاد تولید شده در کشورهای اروپایی از نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به نوامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

  * بررسی میزان فولاد تولید شده در اروپا

  به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های منتشر شده توسط انجمن جهانی فولاد در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) نشان داد روند ماهانه تولید فولاد در کشورهای اروپایی در نوامبر ۲۰۲۲ کاملا نزولی بوده است.

  فعالان بازار در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) اعلام کردند میزان فولاد تولید شده در آلمان در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل ۱۱.۸ درصد کاهش یافت. همچنین باید توجه داشت میزان فولاد تولید شده در ایتالیا نیز در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به نوامبر ۲۰۲۱ با کاهش ۷.۹ درصدی همراه بوده است.

  با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط مرکز GMK، شکل زیر حجم تولید فولاد در کشورهای اروپایی در نوامبر ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

  بر اساس گزارش Ukrmetalurgprom، کشور اوکراین در نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۳۱۳ هزار تن فولاد تولید کرد که تقریباً ۱.۶ درصد کمتر از اکتبر ۲۰۲۲ بوده است.

  با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد که در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) منتشر شد، فولادسازان مستقر در فرانسه در نوامبر ۲۰۲۲ میزان تولید فولاد را به ۹۱۰ هزار تن رساندند. باید توجه داشت که میزان تولید فولاد در این کشور در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل حدود ۶.۲ درصد افت داشته است. از طرفی منابع خبری اعلام کردند کشور اسپانیا در نوامبر ۲۰۲۲ حدود  855 هزار تن فولاد تولید کردند که نسبت به ماه اکتبر با کاهش ۶.۴ درصدی همراه بوده است.

  بر اساس گزارش Federacciai، شرکت‌ های فولادی مستقر در ایتالیا در نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۱.۸۵ میلیون تن فولاد تولید کردند که نسبت به ماه قبل حدود ۷.۹ درصد افت داشته است.

  بر اساس گزارش انجمن فولاد آلمان WV Stahl، این کشور در نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۲.۷۷ میلیون تن فولاد تولید کرد. این در حالی است که میزان تولید فولاد در این کشور در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ کاهش ۱۱.۸ درصدی را تجربه کرده است.

  معامله گران در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) اعلام کردند کشور بلژیک تولید فولاد خود را در نوامبر ۲۰۲۲ به ۵۲۰ هزار تن رساندند. این در حالی است که میزان تولید فولاد در این دوره نسبت به ماه قبل حدود ۲۵ درصد رشد داشته است.

  به نقل از چندین منبع خبری به طور کلی تولید فولاد در کشورهای اتحادیه اروپا در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۷.۹ درصد کاهش یافته و به ۱۰.۵ میلیون تن رسیده است. این در حالی است که با توجه به داده های منتشر شده شاخص تولید فولاد در کشورهای اتحادیه اروپا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ با ۱۰.۱ درصد کاهش در سال به ۱۲۷.۴ میلیون تن رسیده است.

  تحلیل گران بازار در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) گزارش دادند ترکیه نیز به نوبه خود در نوامبر ۲۰۲۲ میزان تولید فولاد را نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۲۲.۴ درصد کاهش داد. بررسی ها نشان می دهد در مقایسه با نوامبر ۲۰۲۱، فولادسازان مستقر در کشور ترکیه میزان تولید فولاد را ۳۴.۳ درصد کاهش دادند.

  با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد که در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) منتشر شد، وضعیت تولید فولاد در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۲۲ در کشورهای تولید کننده پیشرو به صورت زیر بوده است:

  • کشور آلمان در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۳۴.۱۶ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۷.۹ درصد کاهش داشته است.
  • با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد، کشور ترکیه در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۳۲.۴ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۱۲.۳ درصدی همراه بوده است.
  • بررسی ها نشان می دهد کشور ایتالیا نیز در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۲۰.۳۵ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش ۱۱.۲ درصدی را تجربه کرده است.
  • باید توجه داشت که کشور فرانسه در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۱۱.۴۴ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۱۱.۶ درصد افت داشته است.
  • با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد، کشور اسپانیا در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۱۰.۷۷ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۱۹.۲ درصدی همراه بوده است.
  • بررسی ها نشان می دهد کشور بلژیک  در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۲۷ میلیون تن فولاد تولید کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش ۰.۸ درصدی را تجربه کرده است.
  • از طرفی منابع خبری اعلام کردند میزان تولید فولاد در کشور اوکراین در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۶.۱۶ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود ۶۸.۶ درصد افت داشته است.

  با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط مرکز GMK، شکل زیر حجم تولید فولاد در کشورهای اروپایی در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲ را نشان می دهد.

  فعالان بازار در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) گزارش دادند فولادسازان اروپایی به دلیل افزایش تعرفه های برق، تولید خود را به شدت کاهش داده یا متوقف می کنند. در عین حال، آنها مجبور به رقابت با واردات فولاد از کشورهایی هستند که تولیدکنندگان آن هزینه برق کمتری پرداخته و هزینه انتشار کربن را پرداخت نمی کنند.

  علاوه بر این بررسی ها نشان می دهد تولید کنندگان مستقر در اروپا کوره های بلند را متوقف کرده اند یا راه اندازی آنها را پس از تعمیرات اساسی یا توقف کار به تعویق می اندازند. به ویژه باید توجه داشت که شرکت فولادی ArcelorMittal مستقر در لهستان اخیراً راه اندازی مجدد کوره بلند شماره ۳ در کارخانه Dombrova-Gurnych را در آغاز ژانویه ۲۰۲۳ به تعویق انداخته است. در نتیجه کارکنان این شرکت از تعطیلی نهایی کوره بلند می ترسند.

  معامله گران در روز چهارشنبه (۲۸ دسامبر) اعلام کردند از سپتامبر سال جاری، قیمت گاز و برق صنعت در ترکیه ۵۰ درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط انجمن تولید کنندگان فولاد ترکیه (TCUD)، سهم منابع انرژی در کل هزینه ‌های تولید کارخانه‌ های فلزی ترکیه به ۲۸ تا ۳۰ درصد افزایش یافته است. در عین حال، با کاهش شیفت کاری یا تعطیلی عملیات توسط تولیدکنندگان محلی، استفاده از ظرفیت تولید فولاد از ۷۵ درصد به کمتر از ۶۰ درصد کاهش یافته است.

  به نقل از منابع خبری تولید کم فولاد توسط فولادسازان اوکراینی با مشکلات لجستیکی، وضعیت نامطلوب بازار جهانی و همچنین با تخریب ناشی از خصومت دو شرکت بزرگ صنعت آهن و فولاد اوکراین به نام های Azovstal  و کارخانه آهن و فولاد Ilyich  ماریوپل مرتبط است.

  همانطور که مرکز GMK قبلا گزارش داده بود، تولید جهانی فولاد در نوامبر ۲۰۲۲ با ۲.۶ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ همراه بوده و به ۱۳۹.۱ میلیون تن رسیده است. باید توجه داشت که این ارقام را رتبه بندی جهانی ۶۴ کشور تولید کننده فولاد عضو انجمن جهانی فولاد نشان می دهد. با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد، میزان کل تولید فولاد در کشورهای مستقل مشترک المنافع و اوکراین نوامبر ۲۰۲۲ به ۶.۵ میلیون تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل با کاهش ۲۴.۶ درصدی همراه بوده است.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  /**/