افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

کاهش واردات محصولات فولادی در ایالات متحده

شناسه : 73223 10 دی 1401 - 12:00
با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد، میزان واردات محصولات فولادی در ایالات متحده در نوامبر 2022 نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.
کاهش واردات محصولات فولادی در ایالات متحده
پ
پ

با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد، میزان واردات محصولات فولادی در ایالات متحده در نوامبر ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

* بررسی واردات فولاد در ایالات متحده

به گزارش آرتان پرس و به نقل از GMK، داده های منتشر شده توسط موسسه آهن و فولاد آمریکا (AISI) در روز جمعه (۳۰ دسامبر) نشان داد که شرکت های فولادی ایالات متحده در نوامبر ۲۰۲۲ میزان واردات فولاد را به ۲ میلیون تن رساندند. این در حالی است که واردات فولاد در ایالات متحده نسبت به ماه اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱۷ درصد افت داشته است.

فعالان بازار در روز جمعه (۳۰ دسامبر) اعلام کردند واردات محصولات فولادی نهایی در ایالات متحده در دسامبر ۲۰۲۲ حدود ۱۰.۷ درصد نسبت به ماه قبل کاهش یافت.

به نقل از چندین منبع خبری، حجم محصولات فولادی نهایی وارد شده به به ایالات متحده در نوامبر ۲۰۲۲ حدود ۱.۷۶ میلیون تن بود. این در حالی است که حجم محصولات فولادی نهایی وارد شده به ایالات متحده نسبت به اکتبر ۲۰۲۲ حدود ۱۰.۷ درصد کاهش یافته است.

معامله گران در روز جمعه (۳۰ دسامبر) گزارش دادند در ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۲، ایالات متحده واردات فولاد را به ۲۸.۶۴ میلیون تن رساند. این در حالی است که میزان واردات محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ حدود ۰.۲ درصد افزایش یافته است. بررسی ها نشان می دهد حجم محصولات فولادی نهایی وارد شده به ایالات متحده در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۲۲، حدود ۲۳.۳۹ میلیون تن بوده است. باید توجه داشت که میزان محصولات فولادی نهایی وارد شده به ایالات متحده نسبت به ژانویه تا نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۴.۱ درصد افزایش یافته است.

به نقل از برخی تاجران، منابع اصلی واردات فولاد آمریکا در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ از کانادا، مکزیک و کره جنوبی به ترتیب ۶.۳۴ میلیون تن، ۴.۸۹ میلیون تن و ۲.۵۸ میلیون تن بوده است.

تحلیل گران بازار در روز جمعه (۳۰ دسامبر) گزارش دادند در سال ۲۰۲۱، ایالات متحده واردات فولاد را به ۳۱.۵ میلیون تن رساند که ۴۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. همچنین بررسی ها نشان داد در سال ۲۰۲۱، میزان واردات محصولات فولادی نهایی در ایالات متحده در محدوده ۲۲.۸ میلیون تن بود که نسبت به سال ۲۰۲۱ حدود ۴۱ درصد افت داشته است.

چندین منبع خبری گزارش دادند با توجه به داده های انجمن جهانی فولاد کشور ایالات متحده در میان ده کشور بزرگ تولید کننده فولاد در جهان قرار دارد. باید توجه داشت که در سال ۲۰۲۱، ایالات متحده میزان تولید فولاد را ۱۸.۳ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داده و به ۸۶ میلیون تن رسانده است.

GMK

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.